termoizolacni páska na vyfuk

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 15. 2. 2017 23:26

Ja bych rekl, ze to ten vyfuk znici minimalne kvuli korozi, ale praktickou zkusenost nemam, ani mit nebudu, staci mi ti miatacke.

Takze jazykem garaze - fakt me to pomohlo, o vyfuk uz se nespalim a zvysil se i vykon motoru.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 2. 2017 23:29

maincoonsback píše:na rovinu, neslibuji si od to koník navrch... ale třeba snizeni hluku, nižší riziko popálení, zajímavější vzhled... nevím, možná lehký pokles spotřeby?

jsem zrovna řešil výfuk.
Tuten 16 letý originál. Dvouplášť a ten vršek upadl po demontáži sám :D
WP_20170212_005A.jpg


za tuten nerez
WP_20170212_006A.jpg


vzhled nerezáku je rozhodně lepší než omotávka. Poklesla i hmotnost auta a to minimálně o 10kg. Bohužel trošku stoupla hlučnost a riziko popálení. V originále byla koncovka obvykle studená, u nerezáku pálí jak čert.
Řekl bych, že i poklesla spotřeba, ale zatím jsem najel málo normálních kilometrů.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:34

tak tohle je ideál, dokud nejdes na STK a nebo nejedes do Rakouska.
no jedno auto ma 1000 km, druhé 27 000, skútr 8000 km, takze asi ani na jednom dělat komplet nerez v dohledné době nebudu...

ale krásný to je a líbí se mi to. na tomhle ujizdim, kdysi sem to mel už v nákupním košíku na Bravo asi za tricitku... JoJo, tohle je fajn.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 2. 2017 23:35

tohle má homologaci ... a stálo to méně jak 10k. Pravda, zadní tlumič mám od kámoše z jeho zbořené S60, jen jsem dokupoval střední tlumič, trubky a montážní set.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:38

tak o tom ti něco napíše goes, případně rakouští fizli. od toho tu nejsem a rozhodne se nepovažují za mravokarce. každopádně dnes už bych si to na osobák co jezdí po komunikaci a do Rakouska nedal. goes to tady psal mnohokrát a bohužel tady ma pravdu. za tohle by te vykostili, tedy pokud to nemáš schválené v otp a homologaci na tvůj konkrétní vůz.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yeaah 15. 2. 2017 23:42

Kamos co dela prestavby rika: 1, vzhled 2, mozna ochrana svodu atd 3, hodnoty by bylo potreba zmerit, aby se dal rict jasnej prinos.

Je potreba dat neco nehorlavy, ale i tak se to napece. Kdyz jezdis vic a treba i v blate atd, tak to vydrzi sezonu a na efekt je potreba namotat novy, ale to neni zadna extra prace.

Bude to vubec videt na skutru? :D. Na dvouvalcich je to pekny, ja mam 4do1 a bohuzel to nevypada dobre, Kvuli tomu ale nebudu porizovat 2do1..to radsi jinou moto :D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 15. 2. 2017 23:44

A jak jako prijdou policajti na to ze to neni serie, wtf?

A nema mit vw bus motor vzadu? Proc tolik trubek?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 2. 2017 23:47

maincoonsback píše:tak o tom ti něco napíše goes, případně rakouští fizli. od toho tu nejsem a rozhodne se nepovažují za mravokarce. každopádně dnes už bych si to na osobák co jezdí po komunikaci a do Rakouska nedal. goes to tady psal mnohokrát a bohužel tady ma pravdu. za tohle by te vykostili, tedy pokud to nemáš schválené v otp a homologaci na tvůj konkrétní vůz.

divné, imho je to na stejné úrovni jako koupit levnou repliku výfuku z Polska. Oba mají homologaci na dané auto, oba budou stejně hlučné (tedy mírně hlučnější než originál, nicméně stále neotravně tiché), oba i stejně drahé ... akorát jeden vydrží dalších 15let, druhý tak do příštího roku.
Ale OK, napíšu výrobci ať pošle homologační list či jak se to jmenuje.

-- 15. 2. 2017 23:47 --

evlo píše:A jak jako prijdou policajti na to ze to neni serie, wtf?

A nema mit vw bus motor vzadu? Proc tolik trubek?

tohle šlo na Volváka.
Ale také to nechápu. To by pak mohli chtít třeba papíry na křídlo (origo) nebo papíry na snížený podvozek (origo), případně na spaceball řadící páku, která také nevypadá normálně, ale je to originál z fabriky.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 2. 2017 23:53

Nebo co kdyz mam NB podvozek na NA, podle me na takove veci nejde prijit.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 2. 2017 00:07

eLzyx píše:
maincoonsback píše:tak o tom ti něco napíše goes, případně rakouští fizli. od toho tu nejsem a rozhodne se nepovažují za mravokarce. každopádně dnes už bych si to na osobák co jezdí po komunikaci a do Rakouska nedal. goes to tady psal mnohokrát a bohužel tady ma pravdu. za tohle by te vykostili, tedy pokud to nemáš schválené v otp a homologaci na tvůj konkrétní vůz.

divné, imho je to na stejné úrovni jako koupit levnou repliku výfuku z Polska. Oba mají homologaci na dané auto, oba budou stejně hlučné (tedy mírně hlučnější než originál, nicméně stále neotravně tiché), oba i stejně drahé ... akorát jeden vydrží dalších 15let, druhý tak do příštího roku.
Ale OK, napíšu výrobci ať pošle homologační list či jak se to jmenuje.

-- 15. 2. 2017 23:47 --

evlo píše:A jak jako prijdou policajti na to ze to neni serie, wtf?

A nema mit vw bus motor vzadu? Proc tolik trubek?

tohle šlo na Volváka.
Ale také to nechápu. To by pak mohli chtít třeba papíry na křídlo (origo) nebo papíry na snížený podvozek (origo), případně na spaceball řadící páku, která také nevypadá normálně, ale je to originál z fabriky.

Nevim jak rakouský fízlové, ale česká STK za tohle vyhazuje. Alfa 156 měla za příplatek to mega křídlo jako z rychle a zběsile. Spolu s nižšim podvozkem. Zapsaný to nemá nikdo, stejně jako značku vlevo. A je to ***** platný se ohánět tim, že je to tak z fabriky. Má to bejt v techničáku.
Zase na druhou stranu - neni to tak horký. Pár nešťastnejch případů je. Ale už se to zase uklidnilo.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 2. 2017 00:23

a když je to v techničáku, který mám 500km od místa kontroly, tak to ti pitomci policajtský řeší jak?
S STK problém nemám, na vejfuku jsou vyražená potřebná čísla a hlavně E1 ve čtverečku ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 2. 2017 00:29

Píšu, že policajty netušim.
Jen že ohánět se tim, že je to z výroby, nemá moc cenu.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 2. 2017 00:35

no jo, ale to pak můžou chtít homologační papíry i od vyměněného silentbloku, nebo třeba tlumičů. Z fabriky tam byl díl s logy Volvo a teď jsem tam nacpal Lemfördera a Kayabu ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 2. 2017 00:39

Mně o tom nepřesvědčuj. Mně je to jedno, auto taky legislativně uplně v cajku nemam. Jen sem varoval, na co mužeš narazit.
S vysvětlenim si počkej na někoho sběhlýho, nebo napiš někomu povolanýmu.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 2. 2017 00:52

tak já to jen tak nadhazuju, neočekávám, že mi tu někdo vysype patřičné paragrafy
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků