termoizolacni páska na vyfuk

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:04

za měsíc a 13 dni začíná (aspoň pro mne) sezona a chci se začít připravovat. občas bych se od reagoval a všiml sem si tech omotavek na vyfucich a docela se mi to zamlouval, ze bych si to třeba na skutrika taky udělal

teoreticky to mám za dnešek lehce zmakle, jen mne zajímá, mate-li s tím někdo praktickou zkušenost, jestli je to fakt dobrý a nebo je s tím jen nějaký oser (krom montáže).

docela se mi ta myšlenka zamlouval i na autě, přijde mi to jako užitečná věc, jen jestli to neniuplna blbost...

Co říkáte, hlavy pomazane?

pokud se to tady někde řešilo, tak jako sorry.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 15. 2. 2017 23:06

K čemu že to má být? Chápal bych termoizolací omotat sání na miatě takže bych se taky připojil k dotazu
anonym

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:10

i to se dělá, efekt podobný, byt vlastně opačný důvod. sání se dělá aby di neohrival příchozí vzduch, výfuk a svody, aby si neohrival motorový prostor a meochlazoval spaliny a tim nesnizoval jejich výplach. to je teorie. a ted praxe??

my ještě přijde, ze by mohl výfuk dyl vydržet, když se to samota hezky a ještě když se použije zajímavá barva a struktura pásky to může i zajímavé vypadat...

ale kdo toma??

ma cenu se s tím s...t?
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 15. 2. 2017 23:11

Na aute sa omotavali nerezove zvody kvoli lepsiemu drzaniu tepla, ale zeby sa aj vyfuk omotaval. No nevim.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 2. 2017 23:13

na sání je lepší použít těsnění, které má izolační vlastnosti, tj. nedochází k přestupu tepla z bloku motoru.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 2. 2017 23:14

To je na opravu děravýho výfuku.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 2. 2017 23:15

K cemu je dobra omotavka vyfuk/svody ptas se tslany? K tomu, aby ti drive zemrel vyfuk, komplikovalo opravy, nedejboze kdyz chces treba pridat turbo. Vypada to huste.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:17

samozřejmě o opravě deraveho výfuku se nebavim, to je o něčem jiném... kdo ví ví, kdo neví zkusi zapatrat a prohledat... a nekomentuje hloupé.. ;-)

v pohode
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 2. 2017 23:19

na svody asi dobré, ale dál bych to nedával
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:20

evlo píše:K cemu je dobra omotavka vyfuk/svody ptas se tslany? K tomu, aby ti drive zemrel vyfuk, komplikovalo opravy, nedejboze kdyz chces treba pridat turbo. Vypada to huste.


toby mne zajímalo, proč bymel umřít dřív?? vzhledem k tomu, ze se jedna o výfuk, tak mne nenápadná jediný důvod, sis naopak, země výfuk lépe chráněn...

ale zajimaji mne fakt spise praktické zkušenosti...

-- 15. 2. 2017 23:22 --

eLzyx píše:na svody asi dobré, ale dál bych to nedával

tak tam je efekt největší, alej motorky (skútrů) ke v podstatě celý výfuk svod... ;-)

na rovinu, neslibuji si od to koník navrch... ale třeba snizeni hluku, nižší riziko popálení, zajímavější vzhled... nevím, možná lehký pokles spotřeby?
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 15. 2. 2017 23:23

Tak výfuk zásadně hnije zevnitř a problém je vždy vlhkost. Pochopím ,že si to a hlavnee svary někdo stříká hlinikem a déle to vydrží ale omotavky? Možná na veteránech nebo auta z minulého stoleti.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 2. 2017 23:24

a klesla spotřeba
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 15. 2. 2017 23:25

Sání vím k čemu by mi bylo, protože jde u NB kolem horkýho motoru, ale na výfok nevím
anonym

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 2. 2017 23:25

vyšší teplota spalin, při stejném obsahu vody nižší hnití ze vnit... ;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 15. 2. 2017 23:26

evlo píše:K cemu je dobra omotavka vyfuk/svody ptas se tslany? K tomu, aby ti drive zemrel vyfuk, komplikovalo opravy, nedejboze kdyz chces treba pridat turbo. Vypada to huste.

Já bych raději počkal na fundovanou pechovu odpověď, a nebo goes ten ví taky vše
anonym

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků