Vyběr cestovní druhé motorky k Hondě Hornet - BMW 1200 RT

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 4. 7. 2015 19:10

Tož s Hornetem si užívám dostatečně, tak nějak už to i po 5 létech tak nějak kapku umím. :-D
Rozhodl jsem se ale ne přesedlat, ale dosedlat. :-)
Na delší tratě s přespaním "jinde" ta motorka není idealní, taky stárnu...Přejed se dá kamkoli, není to ale prostě pohodlné,nemá to kufry atd.Horneta si pochopitelně nechám ale potřebuji něco na delší cesty, na kochačku, na pohodu.
Uvažuji silně o BMW 1200 RT.Už jsem se i svezl,(s novou 2015) to pohodlí to je mazec.Ačkoli jsem prcek a mám 170 cm, tak s tím není žadný problém.Samozřejmě převodovka BMW není Honda, ta je uživatelsky příjemnější, tichá přesná, BMW je tak nějak zvláštní, kdyby to nebylo nové, myslel bych si že to je rozbité. :-) Tak nějak licituji jestli by nebylo lepší vyzkoušet toho více, ale pohodlí prosím na prvním místě a samozřejmně i kapku výkonu, nic slabého nechci a mysl=im to tak, aby to tahalo rozumně hlavně odspodu, na screaming mám Horneta.Když tak poraďte, napište zkušenosti a kdo má zkušenost jaký ročník tohoto BMW ne, vím že tam menší problémky byli, tak sem s tím.Samozřejně klidně pište i jiné typy cestovních motorek.Díky.

Ještě chci vyzkoušet litrového Vstroma a jdu na testovačku VFR 800 Crossrunner, no prostě než si vyberu, chci to projet.:-)

PS: Hodně mě překvapilo, jak to RTéčko je hravé a jak se snim dá jezdit "dravě" a "sportovně", samozřejmě v rámci velikosti motorky.Kdo jel tak ví...připadně kdo má zkušenost K1200RS.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod vihor 4. 7. 2015 20:38

Tak určité zkušenosti s BMW 1200 jsou třeba v tomto článku:

Moderátor Tomáš Hauptvogel: Jak jsem přežil svou smrt
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ce ... -smrt.html
vihor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 4. 7. 2015 21:07

Nasi maji cestovni LT kolem roku 05 a celkem pohoda, udrzba drazsi. Ale jejich znami novyho bavoraka vraceli. Tak co by clovek chtel za 3/4 mega.
Jinak nasi vybirali neco fakt velkyho a cestovniho, takze v podstate gold wing nebo LT a to jim vyslo lip.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomy21 4. 7. 2015 21:20

Tak tyhle cestovni krizniky mají i Japonci, tak koukni u nich...

Motorky už tolik nesleduju, moje Yamaha XJ 600 rv 1991 už mi zůstane navždy... Takže nevím jmena - PanEuropean (Honda nebo Yamaha?), něco takového má i Kawasaki...
tomy21
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 4. 7. 2015 22:45

Honda, ta by pro mensi cestovani mela bohate stacit. Nasi ji taky meli.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 7. 2015 20:19

Koukam moc motorkářů sem nechodí...
No nicmeně začal jsem testovat dále a vyzkoušel Hondu VFR 800 CROSSRUNNER.Hodně slušenej stroj.Podvozek se dá naštelovat jak natvrdo, tak na cesty, motor táhne taky velice slušně, hodně povedená motorka, pohodlná a drží...

http://www.motorkari.cz/clanky/prvni-ji ... 29907.html

http://www.motocykl-online.cz/testy/228 ... e-elegance

Ještě půjdu zkusit Yamaha MT09 tracer.
http://www.bikesmedia.com/honda-crossru ... liath.html

http://www.motocykl-online.cz/testy/228 ... -s-emocemi
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 14. 7. 2015 21:16

Honda pan european
Zamaha FJR
kawsaki ZZR 1400, ale to jsme nekde jinde, mozna ZZR 1400 GT
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 7. 2015 21:54

Jj, to už je pak i na EU dotaci. :-D Zkusím ještě variantu 3v1.To jest něco relativně silného, ale aby to "umělo" jak pohodlně cesovat, tak si lehce i zařádit.Takže projedu i tu MT-09 Tracera, pak litrového Vstroma a pak se uvidi.Kuwa chtělo by to mít tak 6 motorek, bez kompromisů a byl by klid.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 14. 7. 2015 23:05

a to som si myslel ze staci 1x krosa a 1 na cesty :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 14. 7. 2015 23:42

Hlavně uvaž, která pak bude výrazným vůdcem smečky. Té se musíš věnovat jako první a dostatečně dlouho, ostatním až pak postupně, jinak se ti zbytečně pokoušou.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2015 10:07

Jasně, harém.... :-D
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2015 10:36

ja ti nevim, mne crossrunner nijakn eoslovil. Pravda mam o 18 cm vice, coz byl pro mne asi zasadni rozdil. Ale preci jenom 2 lidi + kufry tomu stroji da docela zabrat. Ja bych na toto jezdeni moc pod litr nesel, preci jenom to chce komfortni tempo s rezervou at o na te Honde mit nebudes.

Tipy ale obecne davat nebudu. Ja bych si na jezdeni na vylety kupil nejake "cestovni enduro". Kdybych se nerozhodl se na motor uplne *****, tak sem kupil ted na jare Kawu Versyse litroveho. Pro mne ideal pro silnicni jezdeni + moznost vyjet pripadne i trosku mimo.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2015 16:25

Díky za názor, já jezdím v jednom.Jinak jezdil jsem tu vylepšenou Hondu, ta starší byla prý značně horší,(hlavně posaz, řidítka atd) i motor lehce vylepšily, opravdu dle článků velký posun.Honda vše dle kritiky vylepšila.Motorově to ale bude dost podobné, silově...myslím že +- 80 Kw stačí, vždyť to samé mělo donedávna BMW RT 1200.Taky jsem ho jezdil, myslím to nové, silnější a v jednom je to dost podobné.Myslím, logicky pocitově.JInak mám kapku dilema zda "loď" a nebo něco jizdně lehčího. :hm
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2015 16:49

tak zase na jizdni lehci moto mas, tudiz zabavit se jak mas a na vyletech to bude o komfortu. Jinak 80 kW je sice 80 kW, ale preci jenom u kroutaku se tady pocita kazdy NM. Ale je to samo tvoje volba.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2015 17:13

Jasně, každej ty pocity má jiné.Já byl když jsem to projižděl relativně spokojen, tahalo to velice slušně.Je ale jasné, že je to o tom, s čím se to porovná.Docela chválej MT09 Tracer...a to i motorově.

-- 15. 7. 2015 18:14 --

Tam ale nejde nastavit podvozek, tuším, což u Hondy jde....
T.E.CH
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků