Motorro velas BM400

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 5. 3. 2019 08:40

Ten to nevezme :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 3. 2019 10:27

No kdyby ji přestavěl na vstřikování, tak jsem si chtěl přečíst pechovu reakci :-D
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 5. 3. 2019 11:01

Prestavet na vstrikovani, udelat vodni chlazeni, odlehcit, ***** tam tu nejvetsi LEDku co se prodava, udelat z retezu kardan, no je toho moc :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 8. 3. 2019 02:02

jestliže chce půllitra s vodním chlazením, může si koupit jakýkoli jiný typ než GS5.. chce li půllitra se vstřikováním, může si koupit aktuální typ libovolného výrobce... :-) Nic nemusí *****...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 8. 3. 2019 07:13

však my to víme :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 29. 6. 2019 10:35

No zajímavé, že mi tady nabízíte motorku za dotovanou cenu...
Já bych si klidně hrál s ledasčím, no můj akutní problém je ale s prostorem a nemám nato vždycky zrovna dost peněz a taky vhodné podmínky a v poslední době už mi citelně začíná chybět energie a čas abych věci dotáhl dle představ. Zatím bohužel pořád bydlím ve městě v bytovce a motorku s autem mám v garáži, která není zrovna nějak velká a dvě motorky tam už je totál sardinka a to se tam fakt nepohnete a je hodně nekonfortní tam něco takto vylepšovat a dělat. Pokud bych měl skládat to GS500, tak bych nato potřeboval aspoň ještě jednu garáž, která by nebyla k parkování a fungovala jako dílna na právě takové účely.

Jako můj ideál je nějaká zemědělská usedlost na Vysočině, třeba i atriového typu jako na Poličsku s pořádnou zděnou stodolou, kde se dá vybudovat dílna s dvousloupovým heverem, dílenskou svářečku CO už mám, a z chlévů sklady a potom se tam dá hrát s ledasčím. V mojí situaci v pitomém nenáviděném městě Brně jsem rád, že jsem alespoň vůbec dokázal udělat to všechno, co jsem si sám doteď udělal na té motorce i autě a na víc nemám bohužel podmínky i když mně to štve, frustruje a ubíjí.
Tak ty sny by pořád zatím ještě nějaké byly, ale podmínky nato fakt nemám, snad v příštím životě?

Co se týče toho vstřikování, ve své podstatě nebylo úplně špatné, ale chtělo to technického konzultanta, kterého jsem neměl a taky možnost zkušebny. Když totiž máte vstřikování nastaveno a máte to jen doladit, tak to jde, ale když to musíte celé sám nastavit bez možnosti odborných konzultací, tak to je fakt problém, protože v chování motoru figuruje příliš mnoho proměnných, které se navzájem ovlivňují a to je problém to vyladit jenom citem, když ten návod je strohý a není tak snadné si k tomu najít další informace a technické postupy, které by vám opravdu pomohly a vyvarovat se chyb.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 29. 6. 2019 11:50

Hele na *****ávání Géesy místo nepotřebuješ. Tu bys prostě koupil, vyměnil olej, filtr, kouknul se na svíčky a možná třeba i ty a prostě bys na tom jezdil.... po nějakém čase bys vyměnil sadu penumatik a brzdových destiček. Jinak nic. Gésa je sice kapánek líná a trochu žere olej, ale spolehlivá je jak slunce a nejvážnější závada co jí potkává je mrtvrý regulátor dobíjení kdy nový díl sotjí buď 500,- z číny a nebo 1000-3000,- v servisu dle cenové odvahy toho, kdo to přeprodává...

To že nemáš místo na kraviny tě možná frustruje, ale je to správně, nenepácháš ještě víc škody...

Možná to vstřikování skutečně nebylo úplně špatné, ale nepatří do rukou naivním, nepříliš zručným a především nesoudným kutilům, ale někomu kdo skutečně ví co dělá....

Pokud chceš podporu, měl sis to koupil za plnou cenu u originálního dodavatele, který má tu cenu stanovenou vyšší mj. kvůli té podpoře...

A když bys nekoupil dementní werk který se tady valstně ani prodávat neměl, ale něco normálního, tak by tě vstřikování vůbec řešit nenapadlo.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 6. 2019 15:21

Ondro, život je krátkej, a jestli jsi ještě sám, tak změň život (především vypadni z Brna protože to je člověka zhouba), mákni třeba pro Rakušáky který máš blízko, za pár let budeš mít na svůj sen.

Akorát teď budu muset poskládat to gs sám. Doufám že to nebude smutnej příběh.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 29. 6. 2019 21:26

Ondra S. píše:akutní problém je ale s prostorem a nemám nato vždycky zrovna dost peněz a taky vhodné podmínky a v poslední době už mi citelně začíná chybět energie a čas abych věci dotáhl dle představ


takže přišlo to, co jsme říkali všichni
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 30. 6. 2019 08:06

Yndezit: ty ho ještě máš?
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 30. 6. 2019 09:43

Ondra S. píše:No zajímavé, že mi tady nabízíte motorku za dotovanou cenu...
Já bych si klidně hrál s ledasčím, no můj akutní problém je ale s prostorem a nemám nato vždycky zrovna dost peněz a taky vhodné podmínky a v poslední době už mi citelně začíná chybět energie a čas abych věci dotáhl dle představ. Zatím bohužel pořád bydlím ve městě v bytovce a motorku s autem mám v garáži, která není zrovna nějak velká a dvě motorky tam už je totál sardinka a to se tam fakt nepohnete a je hodně nekonfortní tam něco takto vylepšovat a dělat. Pokud bych měl skládat to GS500, tak bych nato potřeboval aspoň ještě jednu garáž, která by nebyla k parkování a fungovala jako dílna na právě takové účely.

Jako můj ideál je nějaká zemědělská usedlost na Vysočině, třeba i atriového typu jako na Poličsku s pořádnou zděnou stodolou, kde se dá vybudovat dílna s dvousloupovým heverem, dílenskou svářečku CO už mám, a z chlévů sklady a potom se tam dá hrát s ledasčím. V mojí situaci v pitomém nenáviděném městě Brně jsem rád, že jsem alespoň vůbec dokázal udělat to všechno, co jsem si sám doteď udělal na té motorce i autě a na víc nemám bohužel podmínky i když mně to štve, frustruje a ubíjí.
Tak ty sny by pořád zatím ještě nějaké byly, ale podmínky nato fakt nemám, snad v příštím životě?

Co se týče toho vstřikování, ve své podstatě nebylo úplně špatné, ale chtělo to technického konzultanta, kterého jsem neměl a taky možnost zkušebny. Když totiž máte vstřikování nastaveno a máte to jen doladit, tak to jde, ale když to musíte celé sám nastavit bez možnosti odborných konzultací, tak to je fakt problém, protože v chování motoru figuruje příliš mnoho proměnných, které se navzájem ovlivňují a to je problém to vyladit jenom citem, když ten návod je strohý a není tak snadné si k tomu najít další informace a technické postupy, které by vám opravdu pomohly a vyvarovat se chyb.


Je to sice odvážná myšlenka, ale kdyby ses zbavil těch krámů čínskejch, tak bys měl místa dost ne?
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 30. 6. 2019 11:30

pech. píše:Yndezit: ty ho ještě máš?

Jop, mám chvilku tak sundavám karbon.
Přílohy
gs500rozebrana.jpg
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 30. 6. 2019 11:32

K86 píše:
Ondra S. píše:akutní problém je ale s prostorem a nemám nato vždycky zrovna dost peněz a taky vhodné podmínky a v poslední době už mi citelně začíná chybět energie a čas abych věci dotáhl dle představ


takže přišlo to, co jsme říkali všichni

Hura.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 7. 2019 14:28

yndezit píše:především vypadni z Brna protože to je člověka zhouba

Jak jako? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 24. 7. 2019 12:05

Situace je ale ještě jiná, než si představujete: V této chvíli mám plně funkční motorku, která jezdí, už jsem dokonce i byl doma donucen doplnit technickou a jezdit s tím můžu bez omezení a naposled jsem s tím byl na Křemešníku a pak za pár dní ve Zlatých horách.
V motorce, teda v upraveném rámu se zakázkovým super-chladičem mi pracuje zánovní motor z té kaťuše koupené ze Slovenska za cca 18000 na náhradní díly, ale teď už jenom na membránový karburátor, který jsem po četném laborování nakonec otryskoval na 38 volnoběžná + 118 hlavní. Byl to trochu boj sehnat, ale nakonec se podařilo přes Aliexpress tu 118 trysku. Vypadá že motorka už žere. co má, protože mám na tuto nádrž už přes 600km a to by nešlo, pokud by to žralo přes limit. Na přesné změření spotřeby už mi zbývá jen dotankovat zase do vrchovata a spočítat.

S tou energií je to blbé, ale spíše zato můžou deprese z osobního života a potom mám ještě auto, které také potřebuje údržbu a opravy, kolo na kterém nám rozdělanou úpravu elektriky a musím si navrhnout a vyrobit bateriový kastl, přepojit osvětlovací obvody a vymyslet spínače, potom práce, kamarádi taky furt něco chcou a dívají se zle, když na ně nemám dost času a už to nedávám no...
Ten odchod z Brna by mi pomohl hlavně psychicky ale i podmínkami, které bych tím získal a potom ten životní prostor a podmínky na venkovském RD nebo v bytovce na kutilské aktivity jsou nesrovnatelné! Taková menší stodola, vybetonovat podlahu, zakoupit použitý jedno, nebo dvousloupový hever na auta, ideál!!!

Původní motor z Velase zatím čeká na opravu rozdělaný v sušárně, pokusy se vstřikováním jsou zatím dočasně pozastaveny, než opravím ten původní motor a seženu konzultanta a taky chcípla baterka v notebooku s komunikačním software, ale jinak díly nato vstřikování mám všechny schované a při odpojování jsem propojení s vstřikem udělal na konektory, aby se tam případně dalo vrátit a pokračovat. Když vidím, že i s karburátorem to nemusí žrát jako tank, tak teď fakt nevím co mám dělat dál?
Naposledy upravil Ondra S. dne 24. 7. 2019 12:29, celkově upraveno 1
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků