Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 3. 2017 19:34

třeba byl teď větší obsah železa, to je těžší než obyčejnej rohlík
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2017 19:37

no tak to vidíš.
dneska sem si zkusil dat sprint na te rovince u campusu a dal sem tam i na skutriku na konci skoro 90 km/h..., pak už sem brzdil do křižovatky....
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 3. 2017 19:39

Ach ty pirate
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 3. 2017 19:46

pech. píše:Oleje pro motorky mají i specifikace pro spojku MA/MA1/MA2, je třeba je doržovat, pokud má motorka mokrou spojku. U motorů se suchou spojkou na tom nezáleží. 15w50 je specifikace viskozitní, krom ní je ale třeba dodržet i specifikaci výkonnostní - API.

Dík za info. Výkonnostní specifikace uvedena v manuálu není, no spojka je na 99% mokrá. Rok výroby je 2003, tak to bude stačit z MA asi cokoli.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2017 19:47

goes píše:Ach ty pirate

no jo zkusil sem... sem tam zrovna osolil nějakou A6 či co to bylo
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 23. 3. 2017 21:57

Yndezit: mno to se divím, že není v manuálu uvedená api norma.... co to je za wergl? možnáto půjde zjistit...

Ohledně MA specifikace, já používám aktuální MA2 i na dva cca 20 let staré stroje zcela bez problémů, takže toho se bát nemusíš že je to novější norma, ale alespoň MA musí mokrá spojka mít, ostatně 15w50 - to je viskozita spíš pro vzducháč, to je vzducháč? Byly nějaké nářky, že přechod z MA1 na MA2 bylo ohledně spojky zhoršení, ale byly to vesměs mašiny hodně staré a bezvýhradně vždy to byly mašiny s výkonem hrubě přes 100k...

Já ve specifikaci 15w50 dával naposled Shell, ten měl API - SL což je velice slušné, to vyhovuje i hodně zatěžovaným motorům, cena asi 200,- / 1L Pokud fakt nevíš, nižší API radši nedávej. Olej co má 15w50 - API-SL najdeš u většiny rozumných výrobců olejů.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 3. 2017 22:39

Jo, vzducháč, originál Zhongchenq Chongtian, čili ten nejlevnější Shell Advance AX7 kolem 150 za litr by měl stačit, ne? A to jen proto že levnější jsem nenašel.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 24. 3. 2017 00:07

Dej shel advance ultra - má SL a stojí jen o 20 korun víc, podle toho co jsem sjel e-shopy.... AX7 má SG, což by stačit mohlo, ale když nevíš co to má chtít a příplatech za sichr je dvacka....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 3. 2017 18:06

Tak s olejem možná zkusím souseda, uvidím co bude mít v zásobách.

Ještě všetečný dotaz k baterce - mám rok starou 12v 5.3Ah tušim, zimu přežila na jedničku, akorát jsem koukal přes průsvitný kryt že každý článek je zalitý do různé výšky. Mám to nějak řešit, jako třeba u autobaterek a dolít destilkou?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pýtrs 24. 3. 2017 18:51

Pokud to jde normálně otevřít, nic tím nezkazis
Pýtrs
Nováček

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 3. 2017 19:33

Otevřít jde, má špuntíky nahoře, ale je to ten typ co se posílá do servisu suchý, a až tam ho naplní kyselinou.
Tak nevím jestli se třeba nemusí dolévat jen tou namíchanou kyselinou.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 24. 3. 2017 20:55

ne, odpar je jen voda... pokud to lze, tak dolít opatrně destilkou, pokud ne, ale hladina je bezpečně nad článkama můžeš to nechat bejt... To že máš velkej odpar je ale většinou jinej problém a to ten že blbě funguje regulace dobíjení, patrně to přebíjí... změř napětí na aku za běhu motoru bez spotřebičů i se všemi zapnutými spotřebiči, v celém rozsahu otáček. hodnoty minimální i maximální nahlaš - mělo by se to pohybovat od min. 13V do 14,4V
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 3. 2017 21:27

Ok, očekuju a nahlásim.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2017 14:30

SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2017 14:32

Mas to krasne Vojtíšku
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků