Který skůtr vybrat?

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Který skůtr vybrat?
Konec hlasování: 1. 5. 2012 14:27
Aprilia Sportcity One 125 2 %  8%  [ 2 ]
Aprilia SR 125 motard 5 %  20%  [ 5 ]
Paiggio Typhoon 125 8 %  32%  [ 8 ]
Scarabeo 200 i Net 4 %  16%  [ 4 ]
Kymco super 8 125 1 %  4%  [ 1 ]
Honda PCX 5 %  20%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod maincoon 1. 4. 2012 14:27

Aprilia Sportcity One 125 56 900 Kč

Obrázek

Aprilia SR 125 motard 54 900 Kč

Obrázek

Paiggio Typhoon 125 54 900 Kč
Obrázek

Scarabeo 200 i Net (Net je s kufrem a v bílé) cca 70 000 Kč

Obrázek

Kymco super 8 125 46 500 Kč
Obrázek

Honda PCX (zajímavý patvar teda) 57 000 Kč
Obrázek


Hlasujte

P.S.
Jo a každý můžete dát až 3 hlasy a případně naspat proč.
Mám svůj typ.
Jinak napsat i proč ano proč ne. Je to na dojíždění 10 km po městě tam a zase zpátky do práce. Přijde mi v poslední době jako zhovadilost jezdit celý léto do práce autem tuhle vzdálenost.
Naposledy upravil maincoon dne 1. 4. 2012 14:45, celkově upraveno 2
maincoon
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 4. 2012 14:39

rozhodně nějakou aprilii
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 1. 4. 2012 14:42

Hlasuji za Paiggio.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoon 1. 4. 2012 14:51

Jinak to Scarabeo je za těch 70 000 Kč v bílé a s kufrem a s plexi. Jinak všechny ty ostatní motorky jsou tak nějak vyobrazený v barvách a provedeních, která zvažuji. Ta Sportcity je mimo Scarabea největší a reálně, což na té fotce není vidět je v bílé perleťové. Jediné to Scarabeo se tak nějak vymyká... Honda je nejmenší, nejslabší je Kymco. Scarabeo v té 200 ce má 2x takový výkon jako to ostatní cca 14 kW. Ale pro mě těch 7 kW bohatě stačí. Některé :-) skůtry mám už vyzkoušené a nasezené, zajímá mne však i teď tady názor (ne)zaujatých ostatních.

Typhoon má jednu drobnou nevýhodou. Je krapet nejmenší, ale má jen 12 " kola zase s největším profilem. SR motárd vychází právě z Typhoonu (ale to je asi vidět).

Aprilia a Piaggio a Scarabeo jeden a tentýž výrobce... Piaggio Group. Ještě tam třeba patří Gillera, či Guzzi... Ale Gillera je cenově mimo... To je tak v kostce vše co o tom vím... Zbytek je na výběru a srdíčku...
maincoon
Nováček

Odeslat příspěvekod D1.8T 1. 4. 2012 15:50

Hlavně si to dojednej s manželkou, ať se tady nenamáháme zbytečně.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 1. 4. 2012 16:08

vykon se vzdycky hodi(jizda ve dvou, kousek za mesto...?), takze pokud nevadi vyssi spotreba a cena, tak dvoustovku. pcx je maly, nad 180 urcite ne, jinak je to po dvoustovce favorit ;-) vic tipu nepotrebuju. z toho zbytku uz me nic neoslovuje.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 1. 4. 2012 16:10

Vůbec tomu nerozumím, ale nejvíc se mi líbí Piaggio. :-)
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 1. 4. 2012 17:07

Ja mam piaggio a naprosto spolehlivý, ale zkusil bych Aprílku
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 1. 4. 2012 17:10

Také se v tom nevyznám, a tak hlasuji podle vzhledu.

Aprilia SR 125 motard 54 900 Kč
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 1. 4. 2012 17:28

Hondu určitě ne, protože nemá plochou podlahu mezi sedlem a říditky. Tj nebudeš mít kam dát tašku, nákup atd...
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod norwan 1. 4. 2012 17:40

Mám pcx od loňskýho podzimu a jsem spokojenej. Je to stříkačka, spotřebu mám po praze něco pod 2,5 litru. Výkon do města stačí, ale za něj už spíš ne. Fouká na něm dost na nohy a s moji vejškou 183 mi vadí při delší cestě "bobek" na sedadle, ale to se dá vyřešit. Pro připevnění kufru se musí vrtat kapotáž. Plochu pod nohama s kufrem nepostrádám, basu piv nevozím :-)

Jinak koukám, že 125ccm ostatních značek museli dost slevit, loni bylo pcx jedno z nejlevnějších.
norwan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoon 1. 4. 2012 17:51

Hlavně si to dojednej s manželkou, ať se tady nenamáháme zbytečně.


Skůtr projde, pokud se rozhodnem. O tom se budeme domlouvat spolu. Jediná otázka která je proti je opět obecná bezpečnost. Nicméně vzhled, princip, funkčnost a další věci, jsou dohodnuté... V tom problém není. Udělala by si taky papíry na motorku (větší).

U toho Scarabea mám problém akorát v tom, že už je větší. Potřebuji se s tím každý den protáhnout přes dvoje vstupní dveře do dvora, kde je sídlo firmy. Což se 100 kg skůtrem bude nejspíš snažší než se 150 kg.

No celé tohle kolo dělám kvůli jednomu skůtru, který nevede a nebude už v nabídce u výrobce a při tom mně se líbí ze všech nejvíc. No tak uvidíme ještě jak se to vyvrbí...

A i ten výkon není úplně zásadní... Ty 7 kW 125 si myslím, že na ten městskej a příměstskej provoz tak nějak stačí.... Nejdál bych s tím teoreticky jel těch 40 km na chalupu...
maincoon
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 4. 2012 17:52

Tywe kdyz vezmu pomer cen k nejakym mestskym autickum, tak jsou tyhle kolobezky pekelne predrazeny...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoon 1. 4. 2012 17:57

norwan píše:Mám pcx od loňskýho podzimu a jsem spokojenej. Je to stříkačka, spotřebu mám po praze něco pod 2,5 litru. Výkon do města stačí, ale za něj už spíš ne. Fouká na něm dost na nohy a s moji vejškou 183 mi vadí při delší cestě "bobek" na sedadle, ale to se dá vyřešit. Pro připevnění kufru se musí vrtat kapotáž. Plochu pod nohama s kufrem nepostrádám, basu piv nevozím :-)

Jinak koukám, že 125ccm ostatních značek museli dost slevit, loni bylo pcx jedno z nejlevnějších.


Jo právě že ano (zlevnili)...
Tím přestává být to PCX tak nějak zajímavé... Ale do výběru sem ho dal, páč je to Honda a někomu by tam mohla zásadně chybět. V době, kdy bylo nejlevnější, tak asi smysl mělo (zejména třeba proti Yamaze). Motor má slušný (asi nejlepší), ale to ty ostatní taky. Nevýhoda PCX je zřejmá a potvrzuješ to i ty. Je malé. To sedlo opravdu vypadá jak pro jednoho člověka. Přiznám se, že já mám míň centimetrů (žena o chlup víc) a na Typhoon sem se vlezl, ale mohlo by to být větší. To PCX musí být pro 180 cm opravdu už mírně za hranou...

Na kolik seš tak v běžném provozu schopen ten scootr rozjet?
Jako chci to hlavně do města, je jasné, že mimo město bude zásadně lepší volba Scarabeo. Ale jaksi vzhledem k vlastnictví dvou (a někdy i více) aut pro mě scooter na výlety mimo město nemá moc smysl.

Jinak všechny ty scootry jsou už myslím stříkačky s Euro 3. Karbecy jsou už jen v doprodejích...

-- 1. 4. 2012 18:58 --

ace2 píše:Hondu určitě ne, protože nemá plochou podlahu mezi sedlem a říditky. Tj nebudeš mít kam dát tašku, nákup atd...

Tohle si taky myslím, to je správný postřeh. Ale asi by to nebyl zásadní problém..., pokud by byl jiný důvod ke koupi.

-- 1. 4. 2012 19:05 --

JardaB píše:Tywe kdyz vezmu pomer cen k nejakym mestskym autickum, tak jsou tyhle kolobezky pekelne predrazeny...


No nevím.
Tohle máš do 60 000 Kč. A jezdí to prostě max za 3/100 a hlavně nepoměrně rychleji. To je prostě to, proč o tom uvažuju... Ono slušně vybavené malé auto je 200 000. To máš furt víc než třikrát tolik...

A mimoto, kdybych měl jít do důsledku, u tohoto stroje můžu klidně matematicky spočítat návratnost, u malého auta bych se k nějaké návratnosti těžko dobral... ;-) . A servisní náklday, vč. pojištění jsou chachá částky.

Scooter je podle mě, aspoň ho tak vnímám o svobodě pohybu po městě. Kdo nebydlí v Praze a nebo v Brně, tak to asi ani nemůže nikdy pochopit. Být z Liberce, tak mě scooter asi těžko napadne (leda tak sněžný).

Nedovedu si představit nižší cenu (výrazně) u kvalitního scootru... ono dobré kolo taky stojí 30 000 a to přeci jen ten scooter je nepoměrně technicky složitější. A série těchto motorek jsou přece jen na hony vzdáleny počtům u aut. Ale vzhledem k vlastnostem (předpokládaným) mi už právě ta cena přijde zajímavá..

Pokud bys chtěl levný scooter, můžeš volit Kentoyu. Ta přijde ve 125 tak na 25 000. Ale pojede jak nějaká značková odbržděná padesátka... a kvalita bude taky spíš pro zlost než pro radost.

Tyhle ty scootry co sem sem dal, jsou fakt co se týká vypracování hooodně dobře provedený. Všechny.
maincoon
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 4. 2012 18:11

No jde o vyuziti, ja si to nedovedu predstavit na bezne spolehlive premistovani kdyz u nas bud chcije nebo je zima... Ta navratnost vs. spotreba mi pri te nakupce prijde nerealna.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků