Motorro velas BM400

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 12. 2017 23:13

glider píše:Co vlastne uz 3 a pol roka robis?
O co sa snazis?

NENE :D :mrgreen: :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 12. 2017 08:52

A mně se to líbí. Nechybí tomu poetika, nikomu to neubližuje... a já si to občas i přečtu a fakt jako dobrý... Já toho křečka obdivuju. Já vždycky žasnu, že ještě dnes jsou lidi, co mají na něco podobného čas, chuť a hlavně... ZRUČNOST.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 19. 12. 2017 12:39

Ondra S. píše:Chápu, Vánoční stromek už mám, taky ho budu muset nasadit do stojanu ...

Já to myslel tak, že o přechodu ze žárovek na LED zatím uvažuju u vánočního stromku.
I to nejmenovaný člen domácnosti vetoval.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Ondra S. 14. 2. 2018 18:44

V rámci komplexnosti řešení motorky jako celku jsem ještě hledal dostatečně odolnou barvu na výfuk, protože se mi vypalovací alkyton i vypalovací barva z lídlu loupala. No tak teď jsem našel na internetu VHT flameprof, slibují, že až 1000°C, tak to by už mohlo něco vydržet. Koupil jsem ji, odmontoval výfuk z motorky a teď ta barva se má lakovat v 16°C+, no v garáži to nemám, tak jsem výfuk pečlivě očistil na kov, vzal jsem si to domů, pečlivě odmastil a lakoval to u nás v bytovce v sušárně, kde jsem si za tímto účelem pořádně zesílil topení. Smradu tam zase bylo až na chodbu, málem mi z toho bylo blbě, ale už je nalakováno několik vrstev a pěkně to suším na šňurách na prádlo přivázané provázky. Potom to budu muset ještě pomalu a opatrně vypalovat, ale to až z jara na motorce až výfuk dokonale vysušený přimontuji na motorku, našroubuji lamdasondu a provedu start s novým a zvětšeným chladičem.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 15. 2. 2018 08:42

... a sousedka už nemusí plesové šaty vylepšovat drahotou od Swarovského.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Ondra S. 20. 2. 2018 13:09

puk123 píše:... a sousedka už nemusí plesové šaty vylepšovat drahotou od Swarovského.

Ne to nemusí, na aliexpressu je dostatek pěkné bižuterie a za podstatně lepší ceny.
Já u nás v sušárně občas lakuji, když potřebuji. Sprej je jen smrad, horší bylo lakování stříkací pistolkou a kompresorem, to bylo více smradu a hluk ještě navíc k tomu, to už jsem si i já říkal, že to přeháním, protože to na chodbě *****ělo už trochu moc.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 5. 2018 09:14

Tak jsem tu už doufám psal, že chci na motorku nový zvětšený a mnohem výkonnější chladič pro teplé letní dny.

No tak ten chladič jsem si tedy během letošní zimy sám navrhl, nechal si ho ve specializované firmě na opravy chladičů vyrobit. Měl jsem dvě možnosti, buď bude z mosazi, nebo z hliníku. No zvolil jsem mosaz, kvůli snadnější opravitelnosti. V lednu jsem jim to zadal vyrobit a teprv koncem března jsem si ho do přinesl domů. Byl jsem naštvaný, protože jsem byl asi měsíc ve skluzu. Doma jsem provedl kompletaci ( namontování čidel) musel jsem ještě vymyslet jaké větráčky a kde je seženu, naštěstí mi opět pomohl Aliexpress, uchycení dochlazovacích větráků jsem musel také vymyslet a svépomocí ho vyrobit a namontovat na chladič a provést přizpůsobení na motorce, abych ho měl jak uchytit a přimontovat, také elektrické zapojení větráků, udělal jsem to jako dvourychlostní systém, kde první rychlost je seriové zapojení a druhá paralelní.
Nyní už ho mám dokonce i namontovaný na motorce, elektricky zapojený, naplněný novou chladící kapalinou a odvzdušněný.
Stihl jsem s ním dokonce provést už několik zkušebních jízd. Už nyní je jasné, že účinnost je více jak 2x vyšší oproti originálu.

Podrobnější popis i s fotkami je zde: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=93 ... ky&scr=171
Naposledy upravil Ondra S. dne 7. 5. 2018 10:22, celkově upraveno 2
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 5. 2018 09:21

a chladí?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 5. 2018 09:41

Tak jasně, že chladí cca 2,5 krát lépe jak originál
Při jeho konstrukci jsem použil plně svou představivost takže kapalina proteče vložkou 3x. Jsou tam 3 řady plochých trubek za sebou. Kapalina nejprve sestoupí tou zadní dolů, potom se vrátí prostřední nahoru a tou přední sestoupí zase dolu, do výstupní komory, kde jsou teplotní čidla na větráky. V horní i spodní komoře jsou přepážky, aby to bylo možné a kapalina proudila tak, jak si přeji.
Chladí tak silně, že při plynulé jízdě je spodní komora skoro studená, nebo jen vlažná. Teprve nyní má chladič tu správnou reservu i na teplé léto.

Teda jen ten chladič je zde, ale i s popisem a mnoha fotkami: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=93 ... ddid=69388
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2018 10:03

Se světlem to dopadlo jak?
anonymni

Odeslat příspěvekod DaciaFan 7. 5. 2018 10:28

na kolik přijde nechat si vyrobit takovejhle chladič?
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 5. 2018 10:33

Jestli myslíte to moje speciální led, tak to mám na motorce stále, je určeno jako tlumené, neboli potkávací a funguje. Měl jsem tam sice závadu s uklepaným drátkem od chladícího větráčku, ale to už jsem vyřešil. Jeho popis je zde i s fotkami z výroby: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=93 ... ddid=56129

-- 7. 5. 2018 11:36 --

DaciaFan píše:na kolik přijde nechat si vyrobit takovejhle chladič?

No záleží na materiálu, můj mosazný vyšel na 10000kč, ale hliníkový by byl levnější, tak cca 8000kč Vždy záleží na materiálu a velikosti a provedení. Zde to byla zakázková výroba komplet na míru a mosaz není zrovna levný materiál. Používá se proto, že se dá snadno pájet cínem, takže na takové speciálky se hodí. Bohužel takový chladič je pak dost těžký.
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2018 10:52

A wallshot toho světla by nebyl? Vypadá to, no, asi nějak takhle:
Obrázek
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 5. 2018 11:02

Rozumím, myslíte že to má špatný rozptyl. Není to nějak špatné. No tak dobře, já vám to teda zkusím vyfotit, až se s tím dostanu do tmy.
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 7. 5. 2018 20:36

Tak jsem to vyfotil, jak to moje led světlo domácí výroby svítí. Ještě připomínám, že jde o malý projektorový světlomet. V originálním stavu to byla příšerná bludička, tak jsem rád, že po mém vydatném tuningu už se s tím dá aspoň v noci fungovat.
Přílohy
2018-05-07 21.33.39.jpg
Tak svítí diodové světlo
Naposledy upravil Ondra S. dne 7. 5. 2018 20:42, celkově upraveno 1
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků