Pokuta - jak se odvolat?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2018 15:28

Navíc kolikrát jsou přestupky jen fikcí a jedná se o účelné vymáhání peněz, kdy lidi raději zaplatí než aby se hádali.
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 14. 9. 2018 15:30

robbert píše:A vybírat peníze od majitelů vozidel kteří velmi mírně překročí rychlost či spácháji dle ústavního soudu bagatelni přestupek hyenismus není? Máš auto plat.


Za posledních 10 let je poslední věta úplně jistá .
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 9. 2018 18:16

robbert píše:
DaciaFan píše:
robbert píše:Rozumím tomu dobře, že pokud budu mít osobního právníka, tak je to pro mne přitěžující okolnost, protože počítám již dopředu s tím, že jej budu potřebovat, protože možná někdy někde poruším nějaké nařízení? Takže třeba DAS mi bude podle naprosto stejné logiky přitěžující okolností?
Hodinky holínky.

jak to hodinky holinky?

Pokud si budu platit pojištění právní ochrany, které se bude týkat i případných přestupků, tak jsem pirát a budu za toto trestán. Pokud si pojistím auto havarijně, budu za to trestán, protože chci bourat. logika naprosto stejná. Odnese to ten, kdo myslí dopředu a snaží se eliminovat riziko.


Vždyť to takhle už funguje. Máš bouračku a jsi pojištenej? Tak ti v servisu opraví každej prd za raketu, když to platí pojištovna. V čem je tohle jiný? Jen ty peníze z pojistky nebude vysávat servis ale úřad.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 9. 2018 18:23

Ta firma, o ktere pisi v tom rozsudku, pouzivala fintu s mrtvym ridicem, coz je dost neeticke, asi by se vam take nelibilo, kdyby jste museli u spravniho organu svedcit, ze vas prave zemrely tatinek ci maminka ridili nebo neridili vozidlo uplne ciziho cloveka v dobe pachani prestupku.
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=422032&sId=&mId=
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2018 18:31

Proč bys někoho musel přesvědčovat? Prostě nevíš, nazdar.
anonymni

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 9. 2018 18:44

Podle zakona jsi povinen dostavit se podat vysvetleni, takze kvuli nejake firme fleet control pojedes nekam 100 km ke spravnimu rizeni, tam jim reknes, ze nevis a vubec ti to nebude vadit. A co kdyz ta firma pouzila tveho zemreleho pribuzneho ve vice pripadech? Budes vsude podavat vysvetleni, ze nevis? Clovek, kteremu zemrel nejblizsi pribuzny, ma asi jine starosti a zarizovani, pohreb, atd. Proste je tu vuci pribuznym zemreleho hyenismus.
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 9. 2018 18:55

Nekenieh píše:
DaciaFan píše:jenze pojisteni proti cilenemu a zamernemu porusovani predpisu je hyenismus :idea:

A to řekl kdo, že to je cílené a záměrné? V Praze se střídají cedule s omezenou rychlostí každých pár ser metrů, často naprosto nesmyslně.
Ten smajlík se žárovkou nebude asi o osvícené mysli, spíš to vypadá na nějakou nemoc z ozáření.

Spousta lidí přebírá retoriku TV Nova, iDnes a podobných médií ohledně nutnosti přitvrzení kvůli boji s piráty silnic. Těch, kdo skutečně prasí, je jen pár a represe dopadne na běžné řidiče, kteří jezdí celkem v pohodě a jenom občas nevezmou úplně doslova nějaké nesmyslné omezení.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 9. 2018 18:55

Jestli ta firma použije mrtvého a úřad si tě do pohřbu pozve, tak to teda čumím nad rychlostí. A pak že u nás všechno trvá dlouho.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2018 18:55

Podle zákona jsi povinen *****. Problém policistů, hovnosběračů a úed íků je ten, že neznají zákony.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 18:57

Označit mrtvého je každopádně hyenismus. O tom žádná, ale úplně stejny hyenismus je vymáhat pokuty po majiteli auta, nemyslíš? Tohle je samotné popření ústavy a práva jako takového.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 9. 2018 19:00

robbert: ÚS už to řešil.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 19:02

A proc myslíš, že to zmiňuji? Ústavní soud popřel právo. Rychetský prohlásil, že se jedná o bagatelni přestupky, takže pokuta majiteli je ok, protože státu se nevyplatí hledat skutečného viníka. To ti přijde v souladu s ústavou? To je právní stát?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 9. 2018 19:22

Majitel auta ma moznost regresivne vymahat zaplacenou pokutu po ridici, takze z hlediska prava je to urcite OK.
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 9. 2018 19:25

Jj lepší by bylo něco na způsob knihy jízd. Místo pár lidí, kteří nechtěj platit pokutu, když něco poruší, bych všem dal další pořádnou nálož, kdy by museli zaznamenávat kdo kdy kam jel. Pěkně v papírové podobě a aspoň 5 let to sušit ve skříni. A za každý pochybení v záznamech pokuta a body dolů. A kontroly preventivní. Vyfotí tě kamera, rychlost jsi sice nepřekročil i dobře parkuješ, ale máš zaznamenanou cestu? Pojď nám to ukázat!
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 9. 2018 19:26

1.5TSI píše:Majitel auta ma moznost regresivne vymahat zaplacenou pokutu po ridici, takze z hlediska prava je to urcite OK.

Tak určitě. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků