Pokuta - jak se odvolat?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 22. 4. 2015 19:47

4x110mm píše:Já chci taky beztrestně prasit 8-D



čeče kdybych si měl vybrat mezi situací kdy mám teď nějakou tu výhodičku a nemít ji volil bych nemít ji.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 22. 4. 2015 22:29

Hyza píše:ja bych do to takove absurdity jakou popisujes vubec nehnal a v zasade nerozumim proc to vubec nekoho napada. ono to neni o odstraneni rizika ale o jeho omezeni, pricemz je potreba jednoduse pocitat s realitou - ze lidi chybuji, ze decka a zver behaji obcas nekontrolovatelne, ze jako jedinec nemam pod kontrolou vsechny a vse a proto bych mel pocitat s tim ze se stane neco co necekam. z nizsi rychlosti se lepe brzdi, clovek ma vic casu na reakci, a pripadny naraz v nizsi rychlosti je taky mene fatalni. maximalni povolene rychlosti jsou urcene tak jak jsou, casto to neodpovida podminkam - nekde je 90 moc, nekde zase zbytecne malo...nicmene prave proto by se to nemelo posuzovat automaticky pripad od pripadu, ale s ohledem na vsechny podminky. cim hloupejsi resp riskantnejsi jednani, tim vetsi postih. a takove mam zatim i zkusenosti.

Ale m4lcolm do placu úplně utopistickou situaci, kdy místo divokýho kance vyběhne v hluboký noci, mimo obec u mezinárodky, kde jsou na hony slyšet jedoucí aut, dítě bez reflexních prvků na oblečení, bez doprovodu, sprintem jako to divoký prase, přímo pod kola a nebude vůbec reagovat a i při úhybnym manévru tam stejně doběhne až na levej okraj vozovky a srazim ho. :D Jako sorry, ale co je moc, to je příliš. Tohle prostě přehnal. :mrgreen:

Ano, lépe brzdí, lépe manévruje, ale to je na vyhodnocení konkétní situace. A to je právě to - proč dávat limit? Z 80 se lépe brzdí/menévruje, z 70 -||-, z 60 -||-, z 50 -||-, ze 40 -||-, ze 30 -||-, z rychlosti chůze -||-. Prostě ty píšeš pořád dokola - čim pomaleji jedu, tím bezpečněji. Ano, pohyb je nebezpečný z důvodu možného prudkého zpomalení o překážku. Tak se nepohybujme vůbec a máme to, už konečně chápeš co tim chci říct? Chci tim říct, že proč zrovna to číslo v tom kruhu? Protože si to někdo vytáhnul z ( ).( ) a ty ho budeš poslouchat? Proč je zrovna to číslo alfa a omega, ideální kompromis mezi rychlostí a bezpečností? Ty řikáš, že někdo jiný ví líp co je pro tebe a ostatní dobrý (když ani nezná aktuální situaci a je to napevno), to je hovadina a submisivita.

Takže proč dávat max. dovolenou rychlost, když optimální/ještě bezpečná/nejefektivnější rychlost vzhledem k aktuální situaci je třeba hluboko nad nebo hluboko pod limitem? Ty rychlosti jsou extrémně poddimenzovaný v ideálních podmínkách, takže nechápu, proč můžu jet míň, ale víc nesmim jet nikdy. Má tam bejt doporučená rychlost - myslíme si, že za ideálních podmínek bys měl jet maximálně tolik a tolik jsi-li třeba začátečník, ale můžeš jet i rychleji.

Že sejmu prase - to je moje riziko a poškození na mym majetku. A jestli neberete prase jako věc, tak to jste doufám vegetariáni a jděte se bodnout a jít zabíjet myslivce. :D Že spadne strom přímo přede mě a já nestihnu zabrzdit - moje riziko, ale nemůžete říct, že tim někoho ohrožuju. Stejně tak můžete sedět v autě a spadnout vám na střechu. Výsledek +- stejnej.

-- 22. 4. 2015 23:36 --

Kurt Heimreich píše:Problem u Weepera je, ze na jednu stranu mluvi o jizde podle okolnosti, ale pak v jine diskuzi obhajuje i ridice valiciho osmdesatkou pres vesnici v zastavbe s krizovatkama. Takze ty jeho fraze jsou sice libive, ale predpokladaji soudne ridice. Coz je podstata problemu, mnozina soudni nema ani zdaleka 100% prunik se skupinou rychle ale bezpecne podle rozumu.

Připomeň mi posím tu situaci. Nebo odkaz.

-- 22. 4. 2015 23:43 --

guru jára píše:Ty silnice nejsou vase, jsou statu, pokud je chcete pouzivat, musite se podrobit zakonnym omezenim. Pokud se vam na komunikacich nelibi stanovene rychlostni limity pro ridice, muzete je pouzivat jako chodci, ti zadne stanovene rychlostni limity nemaji.

A stát je kdo, ty máslo? :D
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 4. 2015 16:11

guru jára píše:Chodec muze klidne i behat.

I jebat.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guru jára 24. 4. 2015 10:48

Stat je moc, policie je represivni slozka statni moci, obcane jsou ovce, ktere je treba represivni slozkou preventivne pravidelne strihat, jinak by zvlceli a stali se vzpurnymi.
guru jára
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod milosekkk 7. 11. 2016 17:17

:shock: docela síla
milosekkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 10:13

Tohle jako myslí vážně?
https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojis ... nomika_ane

Za stejný přestupek se bude různým lidem dávat různá pokuta? Rozumím tomu dobře, že pokud budu mít osobního právníka, tak je to pro mne přitěžující okolnost, protože počítám již dopředu s tím, že jej budu potřebovat, protože možná někdy někde poruším nějaké nařízení? Takže třeba DAS mi bude podle naprosto stejné logiky přitěžující okolností?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa-1 14. 9. 2018 11:40

Přituhuje ...
pepa-1
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 9. 2018 13:26

DAS není FLEET CONTROL, zas nemíchat, netřepat!
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 14:29

někdo něco míchá?

Ten problém je evidentně jinde. Úřad není schopen prokázat, ale chce dát pokutu. Viz odpovědnost majitele vozidla. Úřad má problém ve správním řízení, buch okleštíme práva občanů a tak lze pokračovat... Prostě když se ovce budou bránit, přitneme jim křídla.
Nebavím se o Majk je Kokot, ale o právních službách, které sem také mohou spadat...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 14. 9. 2018 14:54

robbert píše:Tohle jako myslí vážně?
https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojis ... nomika_ane

cajk, rozumné.
robbert píše:Za stejný přestupek se bude různým lidem dávat různá pokuta?
Ano.

robbert píše:Rozumím tomu dobře, že pokud budu mít osobního právníka, tak je to pro mne přitěžující okolnost, protože počítám již dopředu s tím, že jej budu potřebovat, protože možná někdy někde poruším nějaké nařízení? Takže třeba DAS mi bude podle naprosto stejné logiky přitěžující okolností?
Hodinky holínky.
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 14. 9. 2018 14:58

Je potřeba toto blahodárné aplikování státní moci rozšířit i na jiné oblasti. Předně je potřeba si došlápnout na ty co mají havarijní pojištění. U těch je důvodné podezření, že budou jezdit schválně nezodpovědně a riskantně.
Pak je tu ještě oblast třeba zdravotnictví. Kdo si platí nějaké připojištění, třeba rozšířenou nemocenskou, je u něho zřejmé, že bude hazardovat se svým zdravím a je třeba mu krátit nárok na zdravotní péči ve státních zařízeních.
Vůbec je třeba postupovat zvlášť tvrdě proti každému, kdo se jakýmkoliv způsobem vzpouzí proti rozhodnutí státem zřízených úřadů. Třeba kdo si najme daňového poradce a bude se dohadovat s finančákem o případné pokutě, tak toho zavřít až zčerná.
Nejvyšší správní soud zrušit a udělat z něj kriminál pro neposlušné. Ze soudců udělat bachaře a ty nejlepší jmenovat do popravčí čety.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 15:01

DaciaFan píše:
robbert píše:Rozumím tomu dobře, že pokud budu mít osobního právníka, tak je to pro mne přitěžující okolnost, protože počítám již dopředu s tím, že jej budu potřebovat, protože možná někdy někde poruším nějaké nařízení? Takže třeba DAS mi bude podle naprosto stejné logiky přitěžující okolností?
Hodinky holínky.

jak to hodinky holinky?

Pokud si budu platit pojištění právní ochrany, které se bude týkat i případných přestupků, tak jsem pirát a budu za toto trestán. Pokud si pojistím auto havarijně, budu za to trestán, protože chci bourat. logika naprosto stejná. Odnese to ten, kdo myslí dopředu a snaží se eliminovat riziko.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 14. 9. 2018 15:10

jenze pojisteni proti cilenemu a zamernemu porusovani predpisu je hyenismus :idea:
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 14. 9. 2018 15:24

A vybírat peníze od majitelů vozidel kteří velmi mírně překročí rychlost či spácháji dle ústavního soudu bagatelni přestupek hyenismus není? Máš auto plat.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 14. 9. 2018 15:28

DaciaFan píše:jenze pojisteni proti cilenemu a zamernemu porusovani predpisu je hyenismus :idea:

A to řekl kdo, že to je cílené a záměrné? V Praze se střídají cedule s omezenou rychlostí každých pár ser metrů, často naprosto nesmyslně.
Ten smajlík se žárovkou nebude asi o osvícené mysli, spíš to vypadá na nějakou nemoc z ozáření.
Naposledy upravil Nekenieh dne 14. 9. 2018 15:30, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků