Pokuta - jak se odvolat?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fru 8. 4. 2019 14:06

ano, tento stát zde není pro své občany
Fru
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 8. 4. 2019 14:57

Tak se má na piráty.Začít od nejvyšší pokuty.Zas tam příště nepojede 60.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 4. 2019 15:16

Kdo je vlastně pirát?
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 8. 4. 2019 15:46

Ten kdo někoho okrade, pokud možno na lodi a na moři.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 8. 4. 2019 15:47

Mi všichni co překračujem předpisy.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 8. 4. 2019 16:16

Koleckobetonucimalty píše:V nějakém fiktivním, skutečně právním státě, by to určitě uspělo, ne tak u nás.

Ono to není zas tak jednoduchý, to by tam vlastně nemusely ty značky být, řeklo by se v zastavěném území 50 a hotovo.
Jenže málokdy můžeš za jízdy skutečně přesně posoudit vhodnost, a proto tam právě jsou ty značky.
Neumísťují se zcela libovolně, jejich umístění podléhá schválení a námitkám.
Z hlediska práva je vhodnější trvat na platnosti značky, než dopustit, aby si každý zcela libovolně rozhodoval, jestli zrovna platí nebo ne.
Ostatně - co je to zastavěné území? Máš snad pocit, že bys to mezi Švábkama a Šaldovou uhádal, že sice je to uprostřed Prahy, ale není to zastavěné území? Nemá se na mysli snad celkově zastavěné území (např. Prahu), která holt má značkou určené hranice?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 8. 4. 2019 19:12

Nevím kde je Švábkama ani Šaldová, ale jde o to, že z prokazatelně nezastavěného území, neoznačeného jako obec např. lesa vjíždím do území, které je označeno jako obec ale zcela zřejmě není zastavěným územím, neboť onen les nadále plynule pokračuje i za značkou a je zcela prost jakýkoliv budov.
Tento případ byl mnou myšlen jako jasný, ne nějaký extremní případ somnambulika, který uprostřed Prahy neví, že je v Praze a chce to rozporovat.
Každopádně toto je otázka na posouzení ať už správním orgánem popřípadě soudem, který má právě uvážit všechny okolnosti a ne jen "je tam značka, finito". To je čirý právní formalismus. Protože argumentace, že značka tam není jen tak, že jí někdo projednal a povolil rozhodně, aspoň mi nestačí (při znalosti úrovně dotčených orgánů), k její 100% legitimizaci.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 4. 2019 21:53

Stavba nejsou jen budovy.
MiASX
Nováček

Odeslat příspěvekod puk123 23. 4. 2019 08:06

Taky tam nemusí být domy, ale třeba tam chodí lidi na autobus, vlak nebo do hospody.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 9. 8. 2019 08:31

Dneska mi přišla pro změnu ;-) pokuta za parkování u nás v ulici, akorát poprvé mám pocit, že se na tom místě stát může. V ulici máme modré zóny, což na tohle nemá vliv, ale namalovaná modrá končí, pak je neoznačený vjezd do paneláku na kterém jsem stál, široký asi 5m - přesně na jedno auto. Není značka zákaz stání ani zastavení (klasická značka na tyči), není označeno přímo na komunikaci (silnici), ani na samotných vratech vjezdu. Po téhle "mezeře" pětimetrové začíná žlutá čára, jelikož je dál přechod pro chodce. Ten vjezd nikdo z toho baráku ani nepoužívá, protože to není garáž, auta tam parkují pořád. Přestupek je zastavení před vjezdem na pozemní komunikaci z polní/lesní cesty/ z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.

Je někdo znalej, zda mám pravdu nebo ne? Teda jestli je to dle mého popisu pochopitelný ;-)
Naposledy upravil Tomas B dne 9. 8. 2019 08:33, celkově upraveno 1
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 8. 2019 08:33

To jako Pražáci potřebují na každých vratech cedulku zákaz stání? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 8. 2019 08:34

Nesmis tam stat ani kdyz tam neni cara.

-- 9. 8. 2019 09:35 --

https://www.praha1.cz/cps/doprava-parko ... 62597.html
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 9. 8. 2019 08:36

hele reaguj k věci :D Jinak jak píšu, nepoužívají ten vjezd, navíc je tam tak široký chodník, že i když tam stojí auto jako já a každý den někdo další, tak se dá objet.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 9. 8. 2019 08:36

"Obecně platní (zák. č. 361/2000 Sb. o silničním provozu), že řidič s vozidlem nesmí stát před vjezdem z místa ležícího mimo pozemní komunikaci, kterým může být např. výjezd ze dvora domu. "
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 8. 2019 08:37

Ale to byla reakce k věci
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků