Usekove mereni v Praze

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 7. 2018 20:42

Já bych řekl, že Waze to má správně. Některé, které Waze škrtá, jsem vyzkoušel, a nic nepřišlo.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 12. 7. 2018 21:58

ses muj hrdina, ja jako prizdisrac nejedu o vic jak 10km/h nekde, kde vim, ze muzou merit
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 7. 2018 22:09

+1
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 12. 7. 2018 23:22

No zrovna waze píše na Jižní spojce směr od Barrandova na HK úsekové měření v délce cca 5-6km, přitom to dle jízdy mnoha místních nebo i těch znalých přespolních vypadá, že jsou tam spíš 2 krátký úsekovky. Jedna na začátku a druhá na konci wazem psaného delšího úseku. Na začátku i rychlíci zpomalí na 80-85, pak jedou klidně 120+ a na konci zase na chvilku zpomalí...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 7. 2018 23:36

Jso dvě krátké, ale potom ještě spojené dohromady, které tvoří jednu superdlouhou. Takže po konci té jedné krátké za Barranďákem zrychlí jen ti, co odbočují na D1, nebo do centra na magistrálu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 12. 7. 2018 23:49

A je nějak všeobecně dáno, jaká je tolerance? V denním provozu stejně nejde jezdit nějak extra rychleji, když je volno, snažím se to řešit tempomatem na 88-90 tacho (real 84-86). Nicméně myslím, že jsem se už párkrát neuhlídal, ať už na spojce nebo jinde a zatím nic nepřišlo, tudíž nějaká tolerance určitě existuje... Po té Praze jezdím víc cca od letošního ledna. Jak dlouho jim trvá poslat pozdrav? Ať vím, za který měsíce si už můžu oddechnout :D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 13. 7. 2018 06:43

JackNO.1 píše:Bigduck: až pojedu příště, budu se schválně soustředit :-) Třeba jsem jen zmatený, víš jak vesničan v Praze :D Ale to je fuk, to jsem dal jen příklad, stejně tak Evropská, stejně tak tunel. Všude plno čar a kamer a já vím houby, na který si dávat bacha, na který ne a pokud tam něco funguje, tak mezi kterýma kamerama z těch několika to zrovna bere :-)

hele zase tolik kamer, které neměří není, to je jen pár úsekovek, které vznikly na měření provozu z evropských prachů, ale jak postupně ty lhůty končí, tak naskakují na měření. Takže i když jezdím po Praze, tak je prostě respektuju všude (do +10) a mám klid. A to za ty roky v Praze mám najeto stovky tisíc km bez pokuty.

-- 13. 7. 2018 07:44 --

MELLO píše:Jso dvě krátké, ale potom ještě spojené dohromady, které tvoří jednu superdlouhou. Takže po konci té jedné krátké za Barranďákem zrychlí jen ti, co odbočují na D1, nebo do centra na magistrálu.

pravdu máš

-- 13. 7. 2018 07:46 --

JackNO.1 píše:A je nějak všeobecně dáno, jaká je tolerance? V denním provozu stejně nejde jezdit nějak extra rychleji, když je volno, snažím se to řešit tempomatem na 88-90 tacho (real 84-86). Nicméně myslím, že jsem se už párkrát neuhlídal, ať už na spojce nebo jinde a zatím nic nepřišlo, tudíž nějaká tolerance určitě existuje... Po té Praze jezdím víc cca od letošního ledna. Jak dlouho jim trvá poslat pozdrav? Ať vím, za který měsíce si už můžu oddechnout :D

obecně se traduje, že do +10 je to OK, takže tachometrově, jak které auto, sám jezdím +10 a nikdy nic. Ono jde o průměrnou rychlost, takže i kdybys jel chvíli třeba kilo a pak jedeš normálně, tak to ten průměr v poho udělá.
No a jak dlouho trvá pozdrav? Zrychlili tempo, manželce to teď přišlo po cca 6 týdnech, dřív to bylo i skoro rok, asi výkonnější počítač nebo tiskárna :hm
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 7. 2018 11:16

+10 tacho projíždím roky s různými auto a v pohodě, dokoncse jsem párkrát jel i malinko rychleji a nic. Osobně sem si myslel, že je nastaveno zasílání až od +11 reál včetně, ale už se začínám domnívat, že to bude spíš od +16 reál včetně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 13. 7. 2018 12:20

To uz je moc :hm
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 13. 7. 2018 13:06

tak +10 tacho, je tak možná 5-6 reál, takže to je fakt v pohodě

i kdysi jsem někde četl, když se rozebírala ta nesmyslná tehdejší 50ka na magistrále a její měření, že město se v noviných vyjadřovalo s tím, že je tam +10 reál limit bez sankcí

ale znovu opakuji, to že chvíli pojedete ještě víc nad limit není problém, je to průměrka a dosáhnout na určitých dlouhých úsecích úsekovek hodně nad limit je krom noci téměř nereálné. to samé v tunelech, je tam tak husto, že jet nad limit rozhodně není možnost bílého dne
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 13. 7. 2018 13:15

No probehla i zprava, ze nektery usekovky zacnou merit okamzitou rychlost pri vjezdu do merenyho useku :hm

Proste zapnout Waze, jet lehce nad limit a cajk :nenapadne
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 7. 2018 14:22

To už se děje např. U Vršovického hřbitova směrem dolů k Edenu nebo v Libocké obousměrně...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 7. 2018 14:58

Tomas B píše:ses muj hrdina, ja jako prizdisrac nejedu o vic jak 10km/h nekde, kde vim, ze muzou merit

Zkouším to v noci v obci +50 GPS! :D
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 7. 2018 14:59

Tak například na JS v noci úsekové měření neběží.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 7. 2018 15:02

A to uz preco?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků