Nebezpečná místa - Středočeský kraj

Místa na českých silnicích, na kterých je dobré dbát maximální opatrnosti

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HondaMan 14. 11. 2007 17:49

Andy-CZ píše:nedá mi to a musím to sem napsat. Kolín, příjezd směrem od Prahy 1/12 nebo od dálnice D11 1/38 po 4proudu je u Lidlu kruhák. Byl by v pohodě, kdyby neměl 2 pruhy. Lidi tam na něm neumí, rovina svádí k rychlé jízdě................ Jak to dopadá? Prakticky každý den nehoda, naštěstí většinou jen plechy, bacha na to....n/quote]

Řekl bych, že minimálně stejně nebazpečná je přižovatka I/12 s I/38 (když se jede z kolína tak rovně na prahu a doprava na Novou ves a D11). Nechápu proč, ale lidi tuhle křižovatku nechápou. Tuhle tam proti me vyjel v protisměru důchodec a já mel co delat, abych mu nešel rozbít hubu...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 14. 11. 2007 18:06

Cossie(smazano) píše:Na silnici Kralupy nad Vltavou - Praha ( Suchdol) , před a za obcí Tursko nám vyrobili krásné " zpomalovací " speciality ( v pravém pruhu je betonový asi metr vysoký kvádr a silnice je vedena mimo, jakoby další pruh) , značení jako obvykle téměř žádné :x Když jedete v noci a proti jede auto , kdo o tom neví asi si toho ani nevšimne, reflexní značky jsou věčně povalený ... a je vidět, že už tam dost aut skončilo :| . Význam tohoto zpomalení ? ..... nevím, osobní auto se v klidu rozjede na 100km/h , než vjede do obce, a to bez prudkého zrychlování a řidiči kamionů to s klidem objíždějí v protisměru, takže stejně brzdí až v obci .... /quote]
Jj taky by mě zajímalo, kterej debil to tam vymyslel. Kamiony v protisměru jsem neviděl, ale podle vymetený krajnice to vypadá, že maj co dělat aby se vůbec srovnaly na svojí půlce.
fahrer
Pozorovatel


Odeslat příspěvekod bubenij 15. 11. 2007 08:46

fahrer píše: Jj taky by mě zajímalo, kterej debil to tam vymyslel. Kamiony v protisměru jsem neviděl, ale podle vymetený krajnice to vypadá, že maj co dělat aby se vůbec srovnaly na svojí půlce.j/quote]


Jezdim tudyma tak trikrat do mesice a ty kamiony tam jezdi pravidelne v protismeru, poprve me do docela dostalo, malem jsem skocil do pole :) Tam je to fakt bezny, zvlast vecer po setmeni!
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod jirka766 1. 12. 2007 14:18

to vilik: taky z Rakovnicka ?
jo poslední dobou to tu je dost nebezpečný všude
Nebuďte líní, třiďte odpad !
jirka766
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubulatko 8. 2. 2008 16:27

S tim benesovem jste me moc teda nepotesili.Jsem tudy chtela jezdit domu z Pribrami jak pojedu jednou za uhersky rok na jizni Moravu do Breclavi kuknout na rodice.Bohate mi stacila trasa od Jihlavy na Tabor a Pribram a to v noci.Fakt chutovka.Nedoporucuji.V jedne dire se na me vyritil kamion,dekovala jsem bohu ze jsem v te zatacce nebyla o tri sekundy driv.Bych uz asi opravdu nebyla.No a par kilaku dal se mi po ceste pasli jeleni.Byla jsem jak jezdici bobek a to cestu z vyskova do pribrami jsem jela 7 hodin.Uz me malem kleplo :roll:
Bubulatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 8. 2008 19:38

Kód: Vybrat vše
Loc: 49°59'15.954"N, 14°42'18.559"E

Na silnici č.2 mezi obcemi Říčany a Mukařov. Dvojitá zatáčka směrem od Říčan s klesáním a nepřehlednou křižovatkou na konci. V nejnižším místě jsem už dokonce několikrát potkal odstavený kamion, proto maximální opatrnost!
anonymni

Odeslat příspěvekod Pepa77 2. 1. 2009 12:36

Silnice 118 z Příbrami směr Jince - Zdice v úseku Příbram - Hluboš: poměrně úzká silnička, stromy, nepřehledné zatáčky, hupsy. Před Hluboší (poblíž Kardavce) v lese v zatáčce místo, kde je pod silnicí svedený odvod vody z lesa - zde je silnice namrzlá, když je jinde sucho. Kdo to tam zná/je místní, v pohodě si to valí, kdo tam jen projíždí, může ho to dost překvapit (podle místních každý strom tam má svůj zářez).

Další kousek mezi Rosovicemi a Dobříší rovný úsek v lese svádějící v dost rychlé jízdě - hups dolů a nahoru, ve spodním lomení je to přes mostek, který bývá často marzlý (cca 49"46'18.00 S a 14"08'19.00 V). Když to někdo vezme hodně rychle tímto dolíkem, nahoře přes malý horizont kolem autobusové zastávky najíždí do lehké pravotočivé zatáčky, kde se navíc krásný asfalt mění v rozmlácený. Když je přimrzlo, nebo to vezme moc rychle... (naposled 30.12.08 tam byl bohužel smrťák).
Pepa77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 2. 1. 2009 13:07

Pepa77 píše:Silnice 118 z Příbrami směr Jince - Zdice v úseku Příbram - Hluboš: poměrně úzká silnička, stromy, nepřehledné zatáčky, hupsy. Před Hluboší (poblíž Kardavce) v lese v zatáčce místo, kde je pod silnicí svedený odvod vody z lesa - zde je silnice namrzlá, když je jinde sucho. Kdo to tam zná/je místní, v pohodě si to valí, kdo tam jen projíždí, může ho to dost překvapit (podle místních každý strom tam má svůj zářez).


Potvrzuju, včera a předevčírem jsem tamtudy jel a opravdu je to pro neznalé celkem záludný úsek. Nikde jinde nic, jenom tady byl v zatáčkách poprašek sněhu, silnice nekvalitní, místama hodně úzká, nepřehledný a utažený zatáčky a do toho oslnění od protijedoucích, jak se kolébaj přes terénní vlny. Tady určitě platí, že radši jet pomalu a jistě, než se někde vymáznout při snaze ušetřit pár minut.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haminator 7. 4. 2009 22:53

Nebezpečný je také úsek na silnici mezi obcemi Výžerky a Uhlířskými Janovicemi v okr. Kutná Hora. Od Výžerek je les se spoustou nepřehledných zatáček a které se táhnou v krátkem stoupání či klesání. Nejedno auto tam již ukončilo svou cestu. Stejně tak za lesem, od napojení silnice č.335 od Sázavy směrem k Uhl. Janovicím. Tam už je taky dost pomníčků :!: :!:
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka Š. 13. 4. 2009 20:17

R6 mezi Stochovem Slovanka a Velkou Dobrou, tohle nemá obdoby nikde v republice. Tolik děr, výmolů se jen tak nevidí. Šoupli tam 80km/h a nikdo s tim nic nedělá. Myslím, že i trochu horší strojka je leckde v lepším stavu.
Jirka Š.
Nováček

Odeslat příspěvekod kidli 14. 4. 2009 08:49

Tak ono ty "opravený" kusy před Dobrou (ve směru od Prahy taky nic moc...)
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Odeslat příspěvekod Pepa77 27. 4. 2009 11:44

Tak aktuálně a dočasně bych asi přidal objížďku na silnici číslo 2 před Kutnou Horou (kolem Nových Dvorů). Objížďka je hnaná přes vedlejší silnice a odbočku, která je do jednosměrných vidlí a vprostřed strom a navíc plná štěrku a prachu. Minulý týden tam kolem toho stromu byly rozházený tři auta, tento týden údajně zase něco.
Pepa77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HondaMan 27. 4. 2009 12:18

Jj ten štěrk je vidět asi jen na půl kilometru daleko.

Btw. těmi jednosměrnými vidlemi myslíš tu upravu křižovatky? :mrgreen:

Btw2. ta objížďka vede po cool okreskách s dobrým povrchem a stromy kolem cesty :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 4. 2009 12:18

Ještě že tam nemusím jezdit...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků