Nebezpečná místa - Moravskoslezský kraj

Místa na českých silnicích, na kterých je dobré dbát maximální opatrnosti

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2007 13:17

hlavne nezmeknout ... zatim jsem tam predjel vsechno vsim :)
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 8. 5. 2008 22:28

Havířov - Kruhovy objezd.
Loc: 49°47'20.612"N, 18°24'44.564"E

Spousta lidi kteři stoji v koloně od Ostravy to chce hned rychle stihnout. Bohužel Havířovský kruhovy obejzd ma velky poloměr a tak neni problem tam jet 60Km rychlostí. Co je ale hlavní problem a velmi častý že všichni čumi do leva a poťukaji ty před sebou.

Tohle misto bylo v roce 2006 na 11 mistě v počtu dopravních nehod. ( žadnou važnou nepamatuju )
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 15. 7. 2010 13:35

Loc: 49°48'33.645"N, 18°12'13.244"E

Kruháč na rudné, je tam jedna zajímavost, když vjíždíte z jakéhokoli směru, máte svůj vlastní pruh, takže to vypadá, že do následující odbočky můžete ihned přejet, ale měli byste sát přednost tomu, kdo už na kruháči je. Zatím tam moc kolizí nebylo, ale provoz taky zatím není tak hustý, jako kdyby byla dálnice úplně hotová.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 15. 7. 2010 14:44

davpro: to co rikas je podle me blbost, ano jedna se o kruhovy objezd, ale krome toho zde plati taky pravidlo jizdy v pruzich = pokud jsi stale v najezdovem/sjezdovem pruhu ten co do nej vjizdi ti musi dat prednost
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 2. 9. 2010 13:52

Tracid píše:davpro: to co rikas je podle me blbost, ano jedna se o kruhovy objezd, ale krome toho zde plati taky pravidlo jizdy v pruzich = pokud jsi stale v najezdovem/sjezdovem pruhu ten co do nej vjizdi ti musi dat prednost


No to byl taky můj názor, než mě začali dva lidi nezávisle přesvědčovat, že jsem kokot a kecám nesmysly...
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 9. 2010 13:56

davpro: ten kruháč překreslili totálně nepochopitelně... jsme zvědavej, kolik nehod tam bude teď, když před přestavbou to bylo místo v republice s druhým nejvyšším počtem nehod.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 2. 9. 2010 13:58

davpro: nevim do jake miru jsou v dopravni problematice zainteresovani ti dva lidi co uvadis, nicmene stejny nazor jaky zastavam ja jsem si vyslechl napriklad na skoleni ridicu. Mam za to, ze najezdovy/sjezdovy pruh jiz neni soucasti samotneho kruhoveho objezdu.

No asi nas bude muset rozsoudit Dobry Duch Radek, ten totiz vi vse ;-)

-- 2. 9. 2010 14:59 --

mikicz píše:davpro: ten kruháč překreslili totálně nepochopitelně... jsme zvědavej, kolik nehod tam bude teď, když před přestavbou to bylo místo v republice s druhým nejvyšším počtem nehod.


nepletes si to s rondlem v hrabuvce? Nevzpominam si, ze by kruhac o kterem se bavime prestavovali
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 9. 2010 14:27

Tracid: jo, sorry. blbě jsem koukl na posty. Před ním mluvil o kruháči v Havířově... No ale když jsem to už nakousl, tak právě na něm skončila totální přestavba a krom toho, že nainstalovali světla, tak kompletně překopali jízdní pruhy. Takže bacha. poloha je: Loc: 49°47'21.954"N, 18°24'47.385"E
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 3. 9. 2010 14:34

No to jsem zvědavý, ale jízda v pruzích zní logicky.

mikicz: Na kruháči v Havířově fakt dali semafory? Není to náhodou evropský unikát? I když něco podobného jsem viděl v Polsku.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 25. 9. 2010 10:07

Nene viděl jsem to třeba ve Stockholmu ale většinou na jednopruhovém.

https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 9. 2010 10:20

davpro píše: mikicz: Na kruháči v Havířově fakt dali semafory? Není to náhodou evropský unikát? I když něco podobného jsem viděl v Polsku.

V HK jsou už 20 let
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 25. 9. 2010 10:31

njn, ste hrozne pozadu :-P
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 9. 2010 19:08

Moucha: HK je celé jeden velký kruháč...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 21. 10. 2010 22:13

davpro píše:mikicz: Na kruháči v Havířově fakt dali semafory? Není to náhodou evropský unikát? I když něco podobného jsem viděl v Polsku.


Viděl jsem kruháče se semafory i ve Francii, např. v Arle.

K té MÚK I/11xD1 tam ten co najíždí dává přednost tomu co sjíždí, jelikož ten co najíždí je v připojováku, tudíž dává přednost těm v průběžném. Já osobně to nepokládám, za nejšťastnější řešení tyto "vajíčka" protože je tam dost krátký ten průplet.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 1. 2013 20:08

Bacha v Karviné na ulici 17. listopadu, jsou tam udělané dost hluboké díry v cestě, je to tak na poškození podvozku. Jsou tam i značky "nerovnost vozovky", ale ty díry jsou až překvapivě zákeřné a třeba večer jsou dost blbě vidět. Je to v obou směrech, doporučuju proto jezdit v levém pruhu, který je OK.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků