Sledování bránami fakt, nebo hoax?

Místa na českých silnicích, na kterých je dobré dbát maximální opatrnosti

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 11. 2016 21:23

Stále více lidem se stává, že řidiči co nikdy nejezdí po placených úsecích, se třeba jen jednou za rok dostanou do situace, že je například navigace navede bez dálniční známky na placený úsek, ale hlídka PČR či celníci je přímo nechytí.
Projedou ale bez dálniční známky pod různými mýtnými bránami.
Motoristickou veřejností se šíří info (hoax?), že nějaké kamery hlídají dálniční známky na předním skle vozu a spolu s SPT pak vyhledá a oznámí policii přestupek. Majitel vozu je pak prý pozván ke správnímu jednání a musí zaplatit mastnou pokutu.
Je to pravda? Nebo je to policií záměrně šířený hoax, aby řidiče psychologicky umravňovali?
Naposledy upravil rydlo dne 24. 11. 2016 21:27, celkově upraveno 1
rydlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 24. 11. 2016 21:26

MELLO na KABELU
Obrázek
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2016 21:26

:D


Podle mě kravina, až pojedu do prahy tak zkusím odlepit známku a uvidím co se stane
anonym

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 11. 2016 21:33

GrandeurV6 - to bys riskoval nejen postih po event. šmírování kamerami na bránách, ale také náhodnou fyzickou kontrolu, protože známku musíš mít nalepenu a když ji nemáš, tak jakoby nebyla. Navíc odlepením bys ji asi znehodnotil.
Takovou oběť od tebe nemohu žádat.
Spíš mě zajímá názor někoho z "druhé strany barikády" - tedy od lidí co o tom skutečně něco ví (případně pokutují)
Naposledy upravil rydlo dne 24. 11. 2016 21:34, celkově upraveno 1
rydlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 24. 11. 2016 21:34

Picovina, ja jezdim na nove* s proslou tydenni nekdy z dubna a pohodic. Navic odlepeny znamky jsou celnakum u *****, pro ne je stezejni, ze nejakou znamku mas :-)
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 11. 2016 21:36

PeTr7650 - asi máš pravdu, ale možná že ten kamerový systém nedokáže rozeznat prošlou krátkodobou známku... ?
rydlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 24. 11. 2016 21:36

Ses z toho zbytecne *****
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2016 21:37

Ne, mám ji nalepenou jen nalehko a vždy se 100% úspěšností ji odlepím při výměně za novou bez poškození. A kontrole můžu říct že mi při cestě upadla, SPZ tam vypsanou mám tak ať mi políbí řiť :-)
anonym

Odeslat příspěvekod robbert 24. 11. 2016 21:38

Některý HOAX byl pravdivý?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2016 21:41

Moc to prožíváš, předevčírem mě asi cvakli ve vesnici s laserem, +10km/h zhruba, a mám to u řitě, pokud mi něco přijde tak je pošlu do háje :-) Nějaký rychlostní limity neřeším, plná čára není zeď, buzersemafory projíždím s rukou na trubce a když vidím PČR ať auto nebo že někde stojí tak je ještě provokuju, a pořád tu jsem, body netknuté a peněženka netratila
anonym

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 11. 2016 21:44

Kua, až teď to mám :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 11. 2016 21:47

No slyšel jsem to z víc stran. Prý se Chovanec a Babiš s firmou Kapsch dohodli, že bude sledovat i právě to jako úlitbu za prodloužení smlouvy. Prý to funguje tak, že se přestupky (také rychlost a nebezpečné předjíždění + kradená auta)ukládají do databáte Kapsche a tu pak Kapsch prodává týdně státu k analýze. Policajti pak hledají nejen opakovanou jízdu bez známky, ale i opakované překračování rychlosti, stejně jako kradené SPZ a samotné vozy, či jiné přestupky. Pak to prý už řeší v přestupkovém řízení s dokonalými důkazy. To nemám ze sebe, ale od jiných řidičů. Proč by tam jinak byly ty kamery?
Obrázek
Naposledy upravil rydlo dne 24. 11. 2016 21:50, celkově upraveno 1
rydlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 11. 2016 21:49

Ano
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 11. 2016 21:50

I kdyby to byla pravda, bylo to legislativně možný a zařízení bylo patřičně schváleno, tak pořád to končí na tom že to někdo ručně prohlíží, tj není to automatizované, a tím pádem na to nelze aplikovat SPRávní DELikt provozovatele vozidla, tím pádem je to snadno odpálkovatelný.

Nemluvě o tom že tam na tom (zatím) není žádnej kus HW co by mohl měřit rychlost, ať už legislativně tak fyzicky :D
anonym

Odeslat příspěvekod rydlo 24. 11. 2016 21:56

GrandeurV6 - to nevím, asi ručně ne, ale databáze hříchů je neodiskutovatelná u správního řízení. Změřit rychlost tou aparaturou na bránách vůbec není problém. A to přesně. Podívej se na sklon těch kamer. Jedna zabírá úsek o cca 100 m dříve než druhá. To naprosto stačí ke změření rychlosti na tom úseku. Neřku li změření na dlouhém úseku k další bráně. A jestli mají ty kamery takovou rozlišovací schopnost, tak zaznamenat SPZ není vůbec problém (bojim, bojim) :shock:
Naposledy upravil rydlo dne 24. 11. 2016 22:04, celkově upraveno 1
rydlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků