F1-2018

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 4. 2018 12:32

brasci píše:Ked kedysi bolo viac predbiehania, o akych rokoch sa bavime?


odhaduju tak sedm let zpatky a starsi rocniky

ja nevim proc to resis, je tady ale i spousta lidi co znam okolo me, co na to driv koukali a ted je to nebavi, tak evidentne na te nude posledni roky neco je
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 8. 4. 2018 12:39

Já už taky moc nekoukam. (Takže koukám jen když je čas, nic tomu nepřizpůsobuju) Ale dění sleduju furt, Ikdyž nestihnu závod.
Ale předjíždění mi přijde hodně poslední roky. Sice je část toho uměle, ale zase to zvýhodnění mají všichni, takže proti tomu nic. Argument s předjížděnim fakt neberu.
Pro mě to ztratilo nějak obecný kouzlo. Ale neumím říct proč.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 4. 2018 12:40

drs je ***** predjizdeni
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 8. 4. 2018 12:42

Ja sa len pytam. Nebavi v poriadku. Len pravda o pocte predbiehani na zavod je zas niekde inde. Ono clovek pri spominani ma tentendenciu pamatat viac na to dobre. Aj ja si pamatam na pekne suboje schumachera a hakinena ale popri nich bolo xy velkych cien, ktore sa len odkruzili. Ale proste sa na to spomina ako na stare dobre casy.

V 2011 bolo zavedene DRS. A to napr mne vadi. Ale pre bezneho divaka, ktory v nedelu sadne k zavodu a chce vidiet len dve auta ako si menia pozicie je to jedno ako to dosiahli. Hura predbiehanie. A prave vdaka tomuto narastom pre bfu pocet predbiehani presne pocas tuch 7 rokov na v podstate dvojnasobok. Takze mame historicky od 1990 najviac vymen pozicii a ludia tvrdia, ze je to nuda, lebo sa malo predbieha :hm

Tu trochu tej statistiky https://www.autosport.com/f1/news/12759 ... ng-records

F1 sa meni ale v podstate je to roky o tom istom. Jedine co, v dnesnej rychlej dobe straca svoju exkluzivitu. Co je skoda :(
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 4. 2018 12:43

Já ještě před nedávnem koukal na každý závod, vstával jsem rano atd. Teď už koukám taky tehdy, když je čas. A předjíždění? Fakt je toho méně. Když někdo za někým jede tři kola už se stahuje, protože se mu přehřívá auto. To je normální? Pár let zpátky nic takového nebylo. Tlačilo se třeba 10 kol.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 4. 2018 12:46

Brasci: DRS není pro pravoverneho fanouška předjíždění, to je změna technických pravidel sice pro každého ale podle mě docela nefér, nemyslíš?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kybork23 8. 4. 2018 12:50

tak hlavní problém jsou pneu, aero monopostů a omezení spotřeby. Kdyby bylo možný jet na max.celý zavod, s tím, že pneu vydrží a musí je 1x až 2x za závod vyměnit (různé směsi) , aero upravit, že můžou za sebou jet v méně než půl sekundě a neomezeně benzínu (okamžitý max. průtok klidně ponechat) tak by to bylo o něčem jiném...
clio 1.8 16v
kybork23
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 8. 4. 2018 12:51

Ale vsak to pisem. Mne to vadi. Ja by som radsej videl menej predbiehania a nemal DRS.

Ale obecne pre BFU, ktory to neriesia, ani nevedia, ze DRS existuje. Sadnu a frflu, ze je malo predbiehania, ze to bolo lepsie. Dnesna doba je rychla az moc. Akonahle nevidis strhujuce suboje koleso na koleso v kazdom jednom kole, je tu uz proste nuda. Ale to nie je a nokdy ani nebola realita F1. Mozno tak v nejakych americkych seriach na ovale, kde ak sa to nedeje prirodzene, tak to vyvolaju len tak vyjazdom safety caru a podobne...

-- 08 dub 2018, 13:52 --

kybork23 píše:tak hlavní problém jsou pneu, aero monopostů a omezení spotřeby. Kdyby bylo možný jet na max.celý zavod, s tím, že pneu vydrží a musí je 1x až 2x za závod vyměnit (různé směsi) , aero upravit, že můžou za sebou jet v méně než půl sekundě a neomezeně benzínu (okamžitý max. průtok klidně ponechat) tak by to bylo o něčem jiném...


Predne. Auta su po areodynamickej (a nie len tej) stranke tak dokonale, az je to kontraproduktivne.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 4. 2018 13:10

já se samozřejmě bavil o době před rokem 2000, možná i před rokem 1990 ... s tou aerodynamikou máš pravdu a je to i důvod, proč předjíždět moc nejde ... navíc stroje jsou moc dokonalé a piloti taky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 8. 4. 2018 13:16

Dokonalost zabija istu show, to je fakt. Par dni dozadu bolo porovnanie predneho kridla auta z 2018 a z cca pred 10 rokov. To je des ako je to komplikovane a kam sa to posunulo.

Ja tu nechcem vyvolat dojem, ze je pre mna F1 modla taka ako je. Len proste stale fandim. Nepacia sa mi ale niektore ohovarania, ktore sa nezakladaju na pravde. To je vsetko.

Nikoho nepresviedcam aby to pozeral.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 4. 2018 13:19

však já to budu sledovat s juniorem, až bude mít na to trochu rozum :) zatím se jen učí poznávat značky aut ... už umí první dvě :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 4. 2018 13:59

:-))
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 8. 4. 2018 15:00

Tomas B píše:drs je ***** predjizdeni

To je jako když na běžkách ten vzadu zařve "stopa!"
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 4. 2018 15:07

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 4. 2018 15:42

:-))
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků