Chiptuning Fabia RS

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AutoRevue.cz 8. 4. 2005 20:43

Máte někdo zkušenosti s chiptuningem Fabie RS? Netrpí spojka? Jak dlouho může motor vydržit při ostřejší jízdě? Jakého zvolit tunera? Cimbu?
AutoRevue.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 4. 2005 15:11

Podle mně je to docela s rizikem pro spojku,poloosy,převodovku.Nárůst výkonu a krouťáku po chipu je značný.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sayza 12. 4. 2005 21:52

Taky jsem uvazoval u chipu, ale mam obavy o prevodovku pri ostre jizde, +30kW (cca) neni zas tak zanedbatelny. Jinak pri klidnem stylu by to melo byt OK, ale kdo si jede cipnout vuz kdyz jezdi klidne, ze jo 8-)
sayza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leonardo Cupránek 13. 4. 2005 08:10

Kdo se boji, .... v sini ;-)
Kouknete na diskuse na http://www.dieselpower.cz/forum, nebo spis na http://www.maxtdi.com a strach vas prejde ;-)
Leonardo Cupránek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 13. 4. 2005 10:30

tak na tom maxtdi budou asi fakt profici :) stranky nemaji uplne funkcni (aspon mne se nejake stranky nenacetly) a jenom namatkou sem klikl na ferrari a misto F-40 tam maji Lamborghini Diablo ;)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 13. 4. 2005 10:57

marepa: ne vzdycky webove stranky odpovidaji umu/kvalite firmy.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimboss 13. 4. 2005 11:50

Ahoj chci se jen optat jestli někdo z vás memá zkušnosti s chipem motoru 1.9 SDI .dík
jimboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Sinuet 13. 4. 2005 13:01

na chip tuning je zajímavý http://www.wetterauer.de
Petr Sinuet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VANDIT 21. 4. 2005 09:02

je tu nekdo z Brna s 96kW motorem (Skoda, VW) s chipem ? Rad bych vyzkousel rozdil chip + nechip
mám svou vlastní garáž... juchuůůů :)
VANDIT
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportak 30. 5. 2005 20:28

Zas takovej strach bych nemel,prevodovka i spojka,musi neco vydrzet,takze kdyz to nebudou rychly odpaly,prerazovani,no proste se k tomu chovat tak nejak normalne tak ti to vydrzi dost dlouho!
Ja osobne mam nacipovanyho golfika 4 PD 74kw a muzu cip doporucit,je to mazec,uz mam 30 tis.nalitano od min.roku kdy jsem si to nechal delat od **** za osmicku se zarukou na RJ.

p0etrik - odstranena reklamni vlozka
sportak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 30. 5. 2005 23:56

Zalezi na tom, jak dlouho to auto chces mit. Jestli s tim celkove najedes tak 70-100kkm, tak se o prevodovku neboj, neco to vydrzet musi. Ale kdyz se k tomu budes chovat jako prase, tak to znicis i bez chipu...
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sayza 4. 6. 2005 00:26

Koukam na ten xtuning ... pisou, ze "Uvedené zvýšení výkonu je orientační a může být dosaženo ve středních otáčkách.Je závislé na stavu motoru, šíře a velikosti pneumatik,kvalitě paliva atd." Muze mi nekdy vysvetlit, jak zavisi navyseni vykonu na pneumatikach?
sayza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 4. 6. 2005 06:03

sayza: no k cemu by ti bylo treba 1000 koni se smejdskejma gumama, ktery by ten vykon nedokazaly prenest na silnici? K nicemu...

Vim, ze to neni odpoved na otazku. Jinak opravdu nechapu, jak souvisi % narustu vykonu s pneumatikami
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MOMO 4. 6. 2005 07:15

Cau vsem.Mam FRS 03/9 jsem prvni majitel.Ted to bude cca 10dni co mam chip od motordesign.Zatim vsechno klape na 120% Pridal jsem k tomu jeste podvozek od HPsporting,ale to sem nepatri....
Ten chip neni nejak brutalni 120kw a 400nm pri 2300 otackach(podrobnosti na strankach motordesign.cz
K autu jsem se vzdycky choval slusne.Dokad neni poradne zahraty,tak to netocim zbytecne buhvikam a ani pak si nelibuju nekde nad 4tis otacek.Neni to potreba,resp.je to zbytecny.
Chip je velmi znat,predevsim pak predjeti(dynamicke zrychleni) je hodne svizne a nikdo se netrapi.Ani auto ani ja :)))
Mam ted najeto cca 53tis a doufam,ze aspon jeste 2x tolik to vydrzi.
MOMO
Samaritán roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 4. 6. 2005 10:05

jimboss píše:Ahoj chci se jen optat jestli někdo z vás memá zkušnosti s chipem motoru 1.9 SDI .dík./quote]


Tak na to chlape zabudni, z toho nevyzmykas viac ani troma cipmi. :?
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků