Š Felicia MPi a LPG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 18. 8. 2006 11:56

headquest píše:Tak ja ho zacnu pouzivat misto indulony :hm :D


A nezapomeň, že nejlepší na mazání je Shell V-Power.
:tleskani :tleskani :tleskani
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 18. 8. 2006 13:34

D.a.l.i píše:
osobne píše:Jo a ještě mě v tom servise kde mi montovali LPG říkali, že když nebudu měnit pravidelně po 1000 Km svíčky, že mi tam může něco střílet nebo šlehnout. Co tím mysleli?t/quote]
Nezapomnel jsi na jednu nulu - tedy 10.000km?
Teoreticky to muze neco udelat, doporucuje se menit svice casteji, ale neni to dogma. A myslim si, ze pokud je plyn dobre udelany, tak svicky preziji i vice. A pokud je plyn udelany lajdacky, tak to muze strelit i s novyma svickama...


Máš pravdu, 10 000 km.
Už se vám někomu stalo, že to střelilo? Jede to potom ještě?
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod gespa_64 18. 8. 2006 14:00

Stava sa to pri nekvalitnom plyne, alebo mne sa to stavalo, ked mi "odisla" (v dosledku prehriatia) "lista" zapalovania (prejavovalo sa to najma za vlhka - riesila to vymena) . Spravidla to
1. roztrhne vzduchovy filter
2. zhodi hadicu medzi sanim a vzduchovym filtrom
3. roztrhne filter aj hadicu :-)

1. najcastejsie
Vymena filtra stoji cca 170Sk, problem je iba ak sa filter roztrhne tak, ze sa utrhnuta cast dostane do klapky Prisavania (ovlada sa podla teploty) vtedy auto strati tah a treba situaciu napravit (otvorit filter, prerovnat, odstranit zvysky spred otvoru)
2. obcas.
Auto strati tah (ten filter proste chyba a tym padom su poemry v sani uplne v cudu).
Treba zastavit, najst hadicu niekde v motorovom priestore a pokracovat.
3. Stalo sa raz, lepiacou paskou provizoprna oprava, nutne zakupit novu hadicu (cca 450 Sk).
Po tomto som novu listu zapalovania (cca 2500Sk) uz kupil :-))
gespa_64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gespa_64 18. 8. 2006 14:04

NO skuste pouzivat bezolovnaty benzin v starych skodovkach a uvidite, co to spravi so sedlami ventilov. Preto je nutne v takom pripade liat do nadrze prislusne aditiva. Preto originalne subaru maju system na pridavanie maziva do LPG (pozrite system pre Forester). Ale samozrejme tu su vsetci majstri sveta :-)
gespa_64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 19. 8. 2006 13:06

Takže jestli to správně chápu, tak je lepší s sebou vozit pro případ nutnosti pro provizorní opravu lepící pásku. A nic horšího se tím střílením stát nemůže?
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tlumex 20. 8. 2006 08:14

no ten prusleh konkretne u me by byl docela mazec mam tam vahu vzduchu a velkou krabicu na vzduchovy filtr! Takze neponechavam nic nahode a jedim na pravidelne serizovani :wink:

Kazdopadne rula 3Mky je povinna vybava uz od te doby co sem mel skodarnu Mr. Green
S25->ME45->S65->CX65->M65 ->SE750i -> P1i -> Gigabyte gsmart S1205, Gigabyte 1345, Samsung galaxy duos, Samsung Core
Skoda 125L ->Opel OmegaB 2.0 16V GL-> Toyota Auris 1,6 LUNA
Opel te musi bavit :-)
A me uz nebavi :-D
Tlumex
Nováček

Odeslat příspěvekod construct 25. 8. 2006 21:26

Zdravím, před nedávnem jsem koupil feldu s plynem a chtel bych se zeptat, kdyz natankuju nějaký ten benzín (v mém případě V Power), i když je vesměs jen na startování tak bych tam mel taky asi přidávat adetivum ? :) + mám dotaz ještě na zamykání zpátečky-nějak mi tam nejde otočit klíček. Není v tom nějaký fígl? Podle mne se to má nějak zamáčknout a otočit klíckem ale já ho tam nechci zalomit
construct
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod *Victor* 25. 8. 2006 21:37

construct píše:Zdravím, před nedávnem jsem koupil feldu s plynem a chtel bych se zeptat, kdyz natankuju nějaký ten benzín (v mém případě V Power), i když je vesměs jen na startování tak bych tam mel taky asi přidávat adetivum ? :) + mám dotaz ještě na zamykání zpátečky-nějak mi tam nejde otočit klíček. Není v tom nějaký fígl? Podle mne se to má nějak zamáčknout a otočit klíckem ale já ho tam nechci zalomitk/quote]

Tak já mám Defend Lock a ten se nezamyká. Jen zařadím zpátečku a zamáčknu to. Čudl se zacvakne a je zamčeno. Klíčem jen odmykám.
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 8. 2006 22:06

Sice to vubec nepouzivam, ale mam to nejak tak ze tam strcis klic, zamacknes, otocis klic(zamknes) no a pak jak to odemykas tak to vyskoci ven...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod construct 26. 8. 2006 13:54

Díky oběma, hned to půjdu vyzkoušet ::)
construct
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod construct 27. 8. 2006 14:48

Tak nevím, nějak to nejde :( stejně musím vymněnit spojkové ložisko tak se na to asi podívu...
construct
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hank 27. 8. 2006 15:02

Taky mně trochu zlobil Construct na feldě -- nešlo zatlačit zámek. Pak jsem na to přišel: levou rukou jsem při zamykání přistřčil řadicí páku uhlopříčně blíže k neutrálu -- a ejhle! Už to šlo zamáčknout a otočit klíčem v zámku.

Domnívám se, že tenhle problém se vyskytuje u aut, která řidiči parkují bez zatažené ruční brzdy.

BTW, nedávno jsem feldu 1.3 BMM kombi LPG prodal, měla najeto 270 tis. km, ale nežrala mezi výměnami ani kapku oleje! Doufám, že to není ta moje, bazarista ji určitě stočil tacho na 100 tkm...
hank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod construct 27. 8. 2006 20:37

Tak ta felda to není, nemám kombíka a bazar to auto ani nevidělo:) Ještě k tomu to není BMM ale MPI. S tou řadící pákou to ještě vyzkouším...
construct
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 29. 8. 2006 22:19

construct píše:Zdravím, před nedávnem jsem koupil feldu s plynem a chtel bych se zeptat, kdyz natankuju nějaký ten benzín (v mém případě V Power), i když je vesměs jen na startování tak bych tam mel taky asi přidávat adetivum ? :) + mám dotaz ještě na zamykání zpátečky-nějak mi tam nejde otočit klíček. Není v tom nějaký fígl? Podle mne se to má nějak zamáčknout a otočit klíckem ale já ho tam nechci zalomitk/quote]


Ten V - power snad už to aditivum v sobě obsahuje, né?
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod construct 29. 8. 2006 23:03

no já doufám že něco jo, protože já tam zatím nic jiného nelil, zatim to mám týden tak snad nic nezkazím
construct
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků