Ekologie - Benzin vs Nafta

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod luk 22. 7. 2005 13:52

jayD: No jo, ale jde o to, co je to za částice - jaké mají složení a jak jsou velké. Ze spalování nafty vznikají částice velmi malých rozměrů (takže hladce projdou až do plic), a současně s karcinogenním obsahem. Kdežto třeba z brzd (dnešních bezazbestových) jsou částice mnohem méně škodlivé.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jayD 23. 7. 2005 08:37

ja bych rekl, ze je to prast jako uhod...

s tou skodlivosti?dle me to nikdo poradne nezkoumal..takze bych se neodvazoval tak radikalne tvrdit co je horsi a co lepsi,ale cim min pevnych castic tim lip :tleskani
jayD
Nováček

Odeslat příspěvekod luk 23. 7. 2005 13:04

jayD: Ono se to totiž ani moc zkoumat nedá. Každý motor pracuje trochu jinak, takže i obsahy různých škodlivin se mohou dost lišit. Navíc se něco vyzkoumá v laboratoři (tedy na přístrojích, případně na myších apod.), ale pro člověka to bude zase jiné. Navíc člověk nedýchá jen spaliny z aut, ale také mnohé jiné věci, a může se to různě sčítat apod.

Kromě toho, chemické látky ze spalin pronikají do potravního řetězce, a tak člověk třeba přes hovězí maso (nebo třeba přes kukuřici...) požije karcinogenní látky z nafty.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jayD 25. 7. 2005 10:05

jo jo je to slozity :)

by se to dalo shrnout tak, ze kvuli dieslum mame rakovinu a kvuli benzinu zase globalni oteplovani :D
jayD
Nováček

Odeslat příspěvekod SG 25. 7. 2005 10:28

Podle mě ten cca 20% nárůst CO2 (např. srovnání 1.9TDI a 1.6 FSI v O2) je daleko menší zlo než saze a vysoké N0x u dieselu.
SG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroKV 3. 8. 2005 20:33

puck píše:tie cierne smrady co idu z naftakov su ovela nebezpecnejsie ako benzinove CO2


tak bacha! pozor2



:D
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 29. 7. 2016 12:31

Asi je tam pořád málo kytiček :D
http://www.auto.cz/do-ceska-zamiri-benz ... otor-96951

Ještěže mám naftu a nebudu muset řešit jestli tankovat tuhle srajdu nebo si pár korun připlatit :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 7. 2016 16:54

No nevím ale líh do benzínu zas tak nevadí jak nějaká řepka do nafty
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 29. 7. 2016 16:56

Líh zvyšuje oktanové číslo, leč i spotřebu - má míň "energie". Jsem zvědav, jak to ovlivní za ty tři roky cenu... Jedni odborníci tvrdí, že to litr paliva zlevní, druzí naopak. Možná nám to ale už bude v českém chalifátu jedno :hm Zastávám však stejně názor, že líh patří především do zažívacího traktu 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 29. 7. 2016 17:03

Jsem myslel, že biosložka v podání úředníka znamená řepku přípdně jinou kytku.

No pokud to zvedne spotřebu a zároven stoupne i cena tak se to opravdu vyplatí :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod birkov2001 29. 7. 2016 17:07

Bydlím nedaleko nádraží a když ráno vidím, jak se zahřívají vlaky, tak mě můj chipnutý diesel s vykuchaným FAP a přeplňovaný tři a půl litr benzín bez katů nechává naprosto chladným 8-)
Mustang GT; P607
birkov2001
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 15. 8. 2016 07:51

Zrovna nedavno mluvil na radiozurnalu nejakej ekolog a rikal, ze kdyz chcem pro ekologii udelat maxinu, tak mame koupit diesel, kterej malo zere. On ve svym aute mel jeste "vyrobnik" vodiku. Zkusim ten rozhovor najit, docela to bylo zajimavy a nebyl to ani zadnej zelenej fanatik
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 16. 8. 2016 09:39

Já bych do auta radši instaloval výrobník vodky, když už...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 16. 8. 2016 09:53

Neurotic píše:Jsem myslel, že biosložka v podání úředníka znamená řepku přípdně jinou kytku.

No pokud to zvedne spotřebu a zároven stoupne i cena tak se to opravdu vyplatí :D


Biosložka znamená, že Bureš bude rozšiřovat Agrofert, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 8. 2016 09:56

Biosložka znamená to, že ty píče zemědělský všude pěstují nenáročnou dotovanou žlutou smradlavou zasranou řepku a při tom mají jistotu, že jim to Bureš vykoupí, ptž na to mají monopol.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků