Ahoj, poraďte, rozhoduju se mezi dieselem a benzínem, zatím

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PedroKV 2. 5. 2005 16:34

Ahoj, poraďte, rozhoduju se mezi dieselem a benzínem, zatím jsem spíš pro naftu, ale zajímalo by mně, co jaký je rozdíl v ceně údržby diesela a benzína. Diesel jsem nikdy neměl. Co všechno je nutno pravidelně měnit a co to stojí?

Jinak konkrétně Hyundai Accent 1,3 12V benzoš vs. 1,5CRDi diesel.
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 2. 5. 2005 16:45

Hmmm. :|
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladik 2. 5. 2005 17:06

Nejdřív si spočítej kolik stojí to auto v benzínu a kolik v naftě, rozdíl bejvá kolem 100tis. takže návratnost je po ujetí asi 300tis. a to nepočítám vyšší pojistku a u diesla je dražší servis, emise a má víc filtrů. Dnes když je cena nafty a benzínu skoro totožná nemá cenu si kupovat nafťáka. Po děch 40 korunách na 100km se ti těch 100000 možná ani nevrátí. Mám staženou tabulku jednou tu byla na stránkách, zadáš tam cenu benzínovýho a naftovýho, cenu benzínu a nafty a dobu po jakou si to auto chceš nechat, vypočte ti to kolik bys musel za rok najet aby se nafta vyplatila kdyžtak sem dej maila pošlu ti ji. Jinak nafťáky sou už teď dobrý já sám mam Citroena AX 1,4D a supr akorát se mi teď vysypalo čerpadlo a kdybych si to nechal opravit v servisu tak 17000 radši sem zajel na vrakáč a stálo mě to "jen" 10000 i s prací samotný čerpadlo 5000 oprava by stála 12000. To je taky nevýhoda ale to se stane málokdy. Jinak mi to žere 4 litry a nechápu že nový nafťáky maj vyšší spotřebu sice jen o chlup ale maj.
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroKV 2. 5. 2005 17:11

pedro[at]pedrokv.com

rozdíl dělá 45 tisíc.

Co přesně je tam třeba měnit, po jaké době a co stojí ty emise? Roční nájezd 15-20 tis.
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladik 2. 5. 2005 17:33

Emise stojej kolem 500 - 600 na benzína asi 300, já mám starý auto ale mění se tam hlavně vzduchovej filtr, naftovej filtr a olej, pokud se něco nerozbije. Ty filtry sou dražší než na benzíňáka. Měnit by se to mělo každej rok ty filtry to bude v návodě, já osobně to měním když už to skoro nejede tak po 1,5 roce teď sem měnil na začátku roku a naftovej filtr 300, vzduchovej 290, je to pak docela znát. Jinak nejsem proti Naftě ale kdybych se já osobně rozmejšlel o novým autě naftu bych asi nekoupil ten cenovej rozdíl je obrovskej, zpravidla to má vyšší obsah a tudíž pojistku a jestli mi auto bere 4,5 nafty nebo 5,5 benzínu zas takovej rozdíl není.
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 2. 5. 2005 17:48

V Praze jsou emise na benzín za 500, na diesel za 900-1000.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 5. 2005 17:59

Myslím, že ty dva motory nejsou úplně srovnatelný. Sice tu 1,5 diesel neznám, ale pocitově bych k ní přirovnal spíš benzín 1,6 - 1,8 a ty žerou rozhodně víc než ten diesel. Samozřejmě, že velmi záleží na Tvém stylu jízdy, ale pokud jezdíš v zásadě v povolených limitech a jenom občas to pořádně osolíš, tak myslím, že diesel Ti nabídne víc. Jde o to, že rovnou z ekonomických otáček +- 2000 po zmáčknutí plynu auto vyrazí bez řazení pěkně dopředu. U benzínu je třeba podřadit a dostat motor do otáček 3-4000, aby to mělo pořádnej odpich. Každej si musí vybrat sám, co preferuje.
Mě vyhovuje diesel, jiní mají radši benzín.

Ahoj
David
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vladik 2. 5. 2005 17:59

Tak chyba s těma emisema ale nafta je stejně výrazně víc já byl na emisích před rokem a na benoš stály asi 400 a nafta 600
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drgi 2. 5. 2005 19:45

ja by som bral diesel (uz mam jeden doma :-)

drgi
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 90 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
drgi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 2. 5. 2005 20:01

To je zase diskuse.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 2. 5. 2005 20:44

Lukke píše:To je zase diskuse.


Nahodou, zatial to nevyzera na taky flame ako zvycajne :lol:
Vlastimil kde si? Mr. Green
lucas (novy)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 5. 2005 20:53

Za chvilku to bude stejné jako na starém foru.Benzin ,nebo nafta??To je otázka :D
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukke 2. 5. 2005 21:09

Já mám pocit, že každý jedinec schopný rozumně uvažovat si sám dokáže spočítat rozdíl mezi benzínovou a naftovou verzí co se týče pořizovacích nákladů, určitě ví kolik ročně najezdí a zda se mu investice do naftového motoru vyplatí či nikoliv. Tolikrát se tady omílá dokola, že provozní náklady nového auta benzín/nafta jsou přibližně stejné, servisní intervaly to samé. Proto mi připadá tato diskuse jako zbytečná ztráta času. Já když bych si kupoval auto, umím si sám spočítat jestli se mi to vyplatí nebo ne a nemusím se vyptávat imaginárních jedinců zde na fóru, které autor tohoto příspěvku pravděpodobně ani nezná, natož aby věděl, jestli mu radí dobře nebo ne (podle čeho bude zřejmě poté své auto vybírat)...

Prostě se mi tyhle diskuse zdají jako postavený na hlavu. :)
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroKV 2. 5. 2005 21:16

Lukke, kdyby sis přečetl otázku, nemohl by si napsat to, co jsi napsal. Ptal jsem se, co je potřeba měnit, jak často a co to stojí.
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pucmeloud(smazano) 2. 5. 2005 21:18

Lukke: mas svym zpusobem pravdu a jsem si jist, ze vsichni co sem jdou s podobnou otazkou znaji odpoved. Ale jen malo lidi dokaze udelat samo rozhodnuti a pak je tady ten vtiraby pocit, ze se tu dozvi mozna neco navic. neco co by se jinak nedozvedel a pomuze se rozhodnout.........Treba rada od Vlastika Voborila, ze jedine dehet a hned to poradne nacipovat :-)
Pucmeloud(smazano)
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků