Za kolik jezdíte s dieselem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 24. 8. 2018 10:02

Octavia 3 poFL 1.6TDi 85kW Style

Praha - D5 - Plzeň
Vzdálenost: 96km
Doba: 1:16hod.
Prům. rychlost: 76km/h
Prům. spotřeba: 5,2l/100km

Plzeň - D5 - Praha
Vzdálenost: 94km
Doba: 1:21hod.
Prům. rychlost: 70km/h
Prům. spotřeba: 5,3l/100km

Maximální snaha o kontinuální jízdu na tempomat (145 tacho), občasné brždění za předjíždějícíma kamčákama nebo naopak přidání při potřebě zrychlit. Maximálka cca max. 170.

Atmo 2.0i 107kW by stejným stylem (jezdím víceméně furt stejně v čemkoliv) jela tak za 8,5-9l. Ta nafta prostě nežere a dynamicky na tom o moc hůř není, dalo by se na to lehce adaptovat. Akorát by to chtělo šestku, no. A nebo DSG :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 10:39

Langweilig.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 8. 2018 12:07

nafta vládne světu
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 12:16

Leda tak tomu tvýmu imaginárnímu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 24. 8. 2018 12:31

Ale ta nízká spotřeba, i když se vůbec nesnažíš, je prostě lákavá (samozřejmě po městě to žere jako všechno). Navíc ta oktávka je docela dobře odhlučněná, takže když to netočíš, tak o tom motoru skoro ani nevíš. Kadlakadla v intoši už je minulostí a díky dvouhmotě i vibrace.

Jsem odpůrcem nafty, ale teď už chápu, co na tom lidi láká a že mnozí tomu podlehnou.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 24. 8. 2018 12:44

1,6 TDI je na dálnici fajn. Ale jinak třeba na předjíždění nic moc.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 12:44

Ale asi furt lepší než 1.2TSi :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 24. 8. 2018 12:51

Asi na přesuny ve stylu K86 (Praha - Ostrava - Aš - Hodonín - Šluknov - Praha) bych fakt chtěl aspoň ten dvoulitr (ideálně třílitr ve všehrabu, ať člověka nezaskočí počasí ani zrychlovači), ale na normální ježdění v poho.
Naivně jsem zkoušel po skončení zúžení tomu dát fakt kotel a odjet švýcarskýmu Nissanu 370Z (co se na mě příliš lepil) a prd, držel se a nakonec mě předjel. Samozřejmě on určitě nejel na plno, to by mě deklasoval rozdílem třídy, ale na 1.6 dobrý si myslím, ostudu jsem českým barvám neudělal.

Každopádně 150 tacho to na tempík a pětku udrží i do Loděnického kopce a to je hlavní.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 8. 2018 12:57

speleo píše:Jsem odpůrcem nafty, ale teď už chápu, co na tom lidi láká a že mnozí tomu podlehnou.


Je potřeba poznat svého nepřítele.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 12:59

speleo píše:Asi na přesuny ve stylu K86 (Praha - Ostrava - Aš - Hodonín - Šluknov - Praha) bych fakt chtěl aspoň ten dvoulitr (ideálně třílitr ve všehrabu, ať člověka nezaskočí počasí ani zrychlovači), ale na normální ježdění v poho.
Naivně jsem zkoušel po skončení zúžení tomu dát fakt kotel a odjet švýcarskýmu Nissanu 370Z (co se na mě příliš lepil) a prd, držel se a nakonec mě předjel. Samozřejmě on určitě nejel na plno, to by mě deklasoval rozdílem třídy, ale na 1.6 dobrý si myslím, ostudu jsem českým barvám neudělal.

Každopádně 150 tacho to na tempík a pětku udrží i do Loděnického kopce a to je hlavní.

Tak to není žádný umění, tam mi i 1.2 jede 175.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 8. 2018 13:03

Speleo myslel směr na Prahu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 13:07

Woe. To já taky. Až mě to překvapilo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 8. 2018 13:07

MELLO píše:Ale asi furt lepší než 1.2TSi :D

Není. S tím malým benzínem se předjíždí o něco málo líp, než s tou malou naftou.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 8. 2018 13:08

Páč má delší kvalty.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 8. 2018 13:17

Páč to není blbá nafta. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků