Nabíjecí stanice na elektromobil

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:02

Marně po internetu pátrám po nějakým hotovým řešení nabíjecí stanice na elektromobil.
Můj požadavek tak nějak v hlavě pokud mi to nikdo nevyvrátí je takový, aby to byla klasická bedna na jednom krásně zeleně vymalovaném místě a nemusel se o to člověk starat. Tzn. řidič elektromobilu přijede a o všechno se postará sám, aby neotravoval nikoho jiného, prostě to bylo soběstačné.
Pak mám několik variant
1. nabíjení zadara (ale to by si tam taky soused mohl natáhnout kabel a sekat trávu, takže volnou zásuvku na 400V zamítám)
2. nabíjení za peníze - mělo by se to zaplatit, vybudovaní bude více méně stát jen nějakou tuhle bednu navíc, domací jsou okolo 30tis bez DPH a jsou hloupé

Vyrábí nějaká firma full řešení? Prostě borec třeba bezkontaktně zaplatí 200,- a pustí mu to proud za 200,-?
Nebo mi dá nabíječku ČEZ a bude to fungovat pod ním a vybuduje si ji sám a odpustí mi poplatek za elektřinu? (joke)
Nějaké jiné řešení? Nabíječka čistě pro veřejnost

Nebo čekat, že se objeví indukční nabíjení bezdrátové a to se zabuduje pod dlažbu?
Asi se to nikdy nezaplatí, ale stejně po tom toužím :D
Kapři doporučují pstruhy!
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:06

Jako že by rezort Moucha měl vlastní nabíjecí plácek? :D Co tam dát tu "obyč domácí kostku" a pouštět to na dálku pomocí zapínání/vypínání přívodu? Nevýhoda je že to potřebuje člověka co to bude obsluhovat
anonym

Odeslat příspěvekod goes 18. 4. 2017 13:09

Tak primarne jde o to, ze pokud to ma realne k necemu byt, musi to byt rychlonabijecka, proste hodit tam 400V na nejaky domaci 16-20A jistic tak to auto bude nabijet nekolik hodin, aby se nekam posunul. To chce ty rychlo nabijecky, co nabijou za 30-40 minut na tech 80 % a to je holt problem.
Jinak co sem ted kukal na gugla, tak jsou firmy, co prijedou, namontuji a odjedou a mas to na placeni
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:13

a máš nějaký odkaz? Já sice něco našel, ale to se mi nelíbí zatím
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod goes 18. 4. 2017 13:24

ja nevim co se ti libi, ale treba tito delaji verejne: https://www.premobilita.cz/Files/nabije ... tovy-list/

ale pocitam, ze to bude darda
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:30

tak těm napíšu mail, snad jim kvůli ceně nebudu muset sdělovat víc než své Moucha jméno. Jinak jistič je 120A

-- 18. 4. 2017 14:37 --

jak na to koukám, tak ty bedny jsou drahý jako *****, obyč. rozvaděč zamykatelný je asi nejlepší/nejlevnější možnost, pěkně pod kameru, v blízkosti recepce (15m) a kasírka taky na recepci.
To je asi investice za 1500kč :D

Obrázek

-- 18. 4. 2017 14:39 --

jo cena je za velkou bednu je 125 - 250tis cca takhle po telefonu, pro firmu jako Notino
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod goes 18. 4. 2017 13:44

kura, zitra nam to nainstaluji :)

hele jinak furt mej na pameti, ze aby to nabilo za rozumnou dobu, chce to poradne jistice :)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:45

nebo nějaký wallbox (ale to je ještě na dlouhé googlení)
dát tam nějakou pevně stanovenou dobu jako od 6:00 - 24:00 a jen pro klienty

Obrázek
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:46

Notýjo

Dyť říkám že je to nejlepší řešení, máš odpověď hend v prvním příspěvku :D
anonym

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:46

jo já zatím jen sonduju, do země se hrábne až za měsíc a něco trvat výstavba bude, pak to nechám někoho udělat, patlat se s tím nebudu
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:50

A tak třeba když má někdo třeba v hotelu takovej ten vstup na kartu tak je to úplně jendoduchý a bez obsluhy, veme se obyč ta krabice a prostě se k tomu připlácne čtečka a arduino/ostružina a k tomu natáhnout jedno UTP a je člověk do pěti tisíc vybavenej, za zbylých 245 si může koupit jetýho iona
anonym

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:57

nj, ale to člověk co si jde sednout na dvě hodiny do hospody nevyužije, takže ho to neřeší. A těch situací je samozřejmě víc. Nejlepší by to bylo na bezkontaktní platební kartu
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:58

To je zas naprv bo tma potřebuješ burešovinu. Ideál by bylo sehnat investora co by to tam postavil za svý a staral se prostě o to
anonym

Odeslat příspěvekod jehovista 18. 4. 2017 13:59

mělo by se to zaplatit

A co to je vubec za misto? Budou tam ta auta stat jenom chvili? Jak poresis, aby tam nekdo nebyl pichnutej celej den a nevyuzival to jako levne parkovaci misto? Za jak dlouho by se to melo zaplatit? I kdyz se podari a nekdo tam jezdit bude, tak pocitam v idealnim pripade s prumernou vyuzitelnosti tak 20 % casu. Tech 120 A bude vyhrazenych jenom pro tu nabijecku? V takovem pripade pri zapocteni te vyuzitelnosti budes prodavat tak 100 kWh/den. Tebe bude elektrina stat treba 2 kc/kWh takze aby to melo aspon trochu smysl, budes muset prodavat za 4 kc/kWh a teoreticky si vydelas 70 tisic rocne. Jenze kdo ti bude platit dvojnasobek za elektrinu, kdyz muze jinde nabijet zadarmo, pripadne doma za standardni cenu?

Jestli chces podporit rozvoj elektromobilu z vlastni kapsy, tak s chuti do toho. Jako byznys plan mi to ale prijde dost na prd. To bude lepsi pronajimat jako obycejne parkovaci misto.
jehovista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 14:11

Aby nebyl píchnutý celý den: Hřebík případně kleště a ustřihnutí ventilku? To chceš slyšet? :D
Za jak dlouho se to zaplatí: Jsem ve fázi nadšence co něco chce a sonduje, pokud by byla investice nějakého rozvaděče za 1500,- zaplatí se to hned, pokud 30tis bude to trvat dýl, víc je nesmysl - k tomu už jsem dospěl.
Využitelnost si netroufám vůbec odhadovat (ani to real nejde)
Cena elektřiny je nižší v létě vyšší v zimě
Jak jsem psal, vydělávat to nemusí, na tom bych to nestavěl, jen by bylo fajn kdyby se to aspoň trochu zaplatilo. Ono je to spíš v tom principu, že to přitáhne lidi co utratí jinde, je známo, že elektromobilisti ušetří za PHM a peníze utrácí jinde
Nabíjecích míst mi přijde, že je málo, bo aspoň tady v HK jsou pořád obsazené a nabíjení se tu stává tak trochu nereálné, pak si myslím, že by člověk zaplatil i dvojnásobek za to že si nabije (ale není to účel jak jsem psal)

-- 18. 4. 2017 15:14 --

Zatím se mi líbí něco jako wallbox KEBA 22kW, má to i appku k mobilu atd. na recepci je tablet takže by to tam viděli, cena 27tis s DPH
Nějakým takovým směrem bych to chtěl posunout než obyčejný rozvaděč hnusný plastový :D

ale jak píšu, je to zatím sondování co je a není
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod podikk 18. 4. 2017 14:21

Stejne by byl ideal, kdyby baterky u vsech aut byly standardizovany a jen bys prijel, vymenili by ti baterku, ktera by teda musela byt nejak dobre pristupna a jel bys do haje.
podikk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 14:22

Každá baterka je jinak opotřebená, to by nefungovalo
anonym

Odeslat příspěvekod jehovista 18. 4. 2017 14:22

No ja jen abys pak nebyl prekvapenej... Jestli to je jedno parkovaci misto a nebudes tam instalovat nejakou rychlonabijecku, ale standardni trifazovou, tak tim neprotlacis vic jak 22 kW(a to je otazka, kolik elektroaut to bude takto podporovat. Co jsem tak cetl, tak dost aut podporuje jenom jednofazove nabijeni). Pak ti tam bude cely den blokovat nabijecku auto, ktere si bude tahat 3 kW a za celodenni parkovani ti "vydela" 20 korun.
jehovista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 18. 4. 2017 14:25

GrandeurV6 píše:Každá baterka je jinak opotřebená, to by nefungovalo

Tak by sis ji na dalsi "benzince" zase vymenil. Proste baterka by nebyla tvoje, jen bys ji mel v pronajmu. Ale souhlasim, ze by to nefungovalo. Jen to je pekna predstava.
podikk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 18. 4. 2017 14:42

Proč ne? Tobě to může být jedno. Baterky by měl vlastnit distributor, jako u PB lahví. Platil bys mu rozdíl mezi nabitým množstvím energie a zbytkovým + vratnou zálohu.
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod jehovista 18. 4. 2017 14:46

Tobe to prestane byt jedno, az ti ta "nabita" baterka po 20 kilometrech klekne a budes volat odtahovku.
jehovista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 18. 4. 2017 14:49

To by se nejak vymyslelo, treba by auto mohlo delat diagnostiku baterky.
podikk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 18. 4. 2017 14:50

podikk píše:

Tak by sis ji na dalsi "benzince" zase vymenil. Proste baterka by nebyla tvoje, jen bys ji mel v pronajmu. Ale souhlasim, ze by to nefungovalo. Jen to je pekna predstava.

Zrovna správné skladování baterek je docela věda bych řekl :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Dix_ 21. 4. 2017 11:47

Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zamis 24. 4. 2017 13:44

Moucha píše:Aby nebyl píchnutý celý den: Hřebík případně kleště a ustřihnutí ventilku? To chceš slyšet? :D
Za jak dlouho se to zaplatí: Jsem ve fázi nadšence co něco chce a sonduje, pokud by byla investice nějakého rozvaděče za 1500,- zaplatí se to hned, pokud 30tis bude to trvat dýl, víc je nesmysl - k tomu už jsem dospěl.
Využitelnost si netroufám vůbec odhadovat (ani to real nejde)
Cena elektřiny je nižší v létě vyšší v zimě
Jak jsem psal, vydělávat to nemusí, na tom bych to nestavěl, jen by bylo fajn kdyby se to aspoň trochu zaplatilo. Ono je to spíš v tom principu, že to přitáhne lidi co utratí jinde, je známo, že elektromobilisti ušetří za PHM a peníze utrácí jinde
Nabíjecích míst mi přijde, že je málo, bo aspoň tady v HK jsou pořád obsazené a nabíjení se tu stává tak trochu nereálné, pak si myslím, že by člověk zaplatil i dvojnásobek za to že si nabije (ale není to účel jak jsem psal)

-- 18. 4. 2017 15:14 --

Zatím se mi líbí něco jako wallbox KEBA 22kW, má to i appku k mobilu atd. na recepci je tablet takže by to tam viděli, cena 27tis s DPH
Nějakým takovým směrem bych to chtěl posunout než obyčejný rozvaděč hnusný plastový :D

ale jak píšu, je to zatím sondování co je a není

já bych pro začátek nechal vytaženou prodlužku z cedulkou "nabíječka" z toho chlastacího kubálu a uvidíš jak se to vyvrbí
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
2. vicemissák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod stealth01 24. 4. 2017 17:16

Já to mám v bytovém domě. Po souhlasu všech nájemníků jsem volal na firmu, aby mi udělali kabeláž k mému parkovacímu místu ze sítě společných prostor a výtahu. Dali mi tam elektroměr, jistič a přivedli kabely. Udělali zásuvku.
Pak jsem koupil za 27 tisíc s daní (minus daň) wallbox 3,7kW; 400V; 32A a nechal si ho nainstalovat. Wallbox umožňuje i identifikaci přes čipovou kartu pro nabíjení a switchování nabíjecího proudu 10-13-16-20-25-32A. V defaultu je tam 10A. Zastrčení kabelu nebo jeho vystrčení do koncektoru auta trvá 5 vteřin max. Auto je plně nabito za 1h 54minut...

Obrázek
Audi SQ7, BMW 330e
stealth01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 4. 2017 19:48

Moucha píše:jo já zatím jen sonduju, do země se hrábne až za měsíc a něco trvat výstavba bude, pak to nechám někoho udělat, patlat se s tím nebudu

sem o tom uvažoval 200k je mimo zbytek je nesmysl protože těch systému je bambilion.

jediné správné řešení je bastlení

tj rozvaděč s několika druhama konektorů a k tomu něco čím to budeš pouštět, jednoznačně doporučuju bezkontakt četčku (tu lacinou co se používá bez konfigurace ) proti záloze

https://www.eletur.cz/sebury-w1-c-klave ... 5-venkovni

na časové relé a šmitec. a nebo arduino a číst ty karty a pak účtovat reál (jistič s odečtem stojí pár kaček).

já bych se na to vykašlal a uděla žetony co žeton to hodina a hotovo. bez sraní a stejně jako bonus pro klienty přijedou na týden, dáš jim 5 žetonů a zbytek za prašule.

-- 24. 4. 2017 20:52 --

2h, 4kw? co je to za prdítko
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod anonym 24. 4. 2017 20:29

330e
stealth01 píše:Já to mám v bytovém domě. Po souhlasu všech nájemníků jsem volal na firmu, aby mi udělali kabeláž k mému parkovacímu místu ze sítě společných prostor a výtahu. Dali mi tam elektroměr, jistič a přivedli kabely. Udělali zásuvku.
Pak jsem koupil za 27 tisíc s daní (minus daň) wallbox 3,7kW; 400V; 32A a nechal si ho nainstalovat. Wallbox umožňuje i identifikaci přes čipovou kartu pro nabíjení a switchování nabíjecího proudu 10-13-16-20-25-32A. V defaultu je tam 10A. Zastrčení kabelu nebo jeho vystrčení do koncektoru auta trvá 5 vteřin max. Auto je plně nabito za 1h 54minut...

Obrázek

To asi nebude sociální bydlení, tam by to závistivci nepovolili :hm
anonym

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 4. 2017 20:41

sem byl v garážích kde bežně stály hole za statisíce a kola za vyšší stovky tisíc. jo uzavřená společnost nonstop ostraha
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod -pb- 24. 4. 2017 20:59

no vypadá to zajímavě, ale u nás sociální garáž už 2x vykradli a i mně při první akci vybrali sklep i auto, po druhé už se do sklepa nedostali
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Nekenieh 24. 4. 2017 21:03

Pár metrů mědi většího průřezu se vždycky hodí. Skoro bych řekl, že části populace elektromobilita přinese nebývalou prosperitu.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod istarix 24. 4. 2017 21:04

Ja bych zkusil poptat se tady:
http://inchanet.cz/index.html
istarix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 24. 4. 2017 21:05

tohle je pěkný, to si koupím pak domů, teď mi jde spíš o ostatní, ale to bastlení zatím vypadá asi nejpoužitelněji
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod puk123 25. 4. 2017 08:51

puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod alien5 26. 4. 2017 04:48

Mam ted pujceneho egolfa na mesic.Nabijim u Cez.Jinak nekde jsem videl sloupek za 10 000 kde je placeni nejak pres mobil nebo wifi ve sloupku a melo to asi 2-4 zasuvky..cesky vyrobek..sezenu info ok.

-- 26. 4. 2017 06:06 --

http://www.rami.cz/img/max_1457505877.jpg

-- 26. 4. 2017 06:11 --

Takze na tom webu rami.cz a jeste mrkni na elektroforum ok.Cus
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod alien5 26. 4. 2017 07:47

alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod Dix_ 9. 6. 2017 11:54

Bez bodů
FI 1.4 44 KW