Nabíjecí stanice na elektromobil

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:02

Marně po internetu pátrám po nějakým hotovým řešení nabíjecí stanice na elektromobil.
Můj požadavek tak nějak v hlavě pokud mi to nikdo nevyvrátí je takový, aby to byla klasická bedna na jednom krásně zeleně vymalovaném místě a nemusel se o to člověk starat. Tzn. řidič elektromobilu přijede a o všechno se postará sám, aby neotravoval nikoho jiného, prostě to bylo soběstačné.
Pak mám několik variant
1. nabíjení zadara (ale to by si tam taky soused mohl natáhnout kabel a sekat trávu, takže volnou zásuvku na 400V zamítám)
2. nabíjení za peníze - mělo by se to zaplatit, vybudovaní bude více méně stát jen nějakou tuhle bednu navíc, domací jsou okolo 30tis bez DPH a jsou hloupé

Vyrábí nějaká firma full řešení? Prostě borec třeba bezkontaktně zaplatí 200,- a pustí mu to proud za 200,-?
Nebo mi dá nabíječku ČEZ a bude to fungovat pod ním a vybuduje si ji sám a odpustí mi poplatek za elektřinu? (joke)
Nějaké jiné řešení? Nabíječka čistě pro veřejnost

Nebo čekat, že se objeví indukční nabíjení bezdrátové a to se zabuduje pod dlažbu?
Asi se to nikdy nezaplatí, ale stejně po tom toužím :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:06

Jako že by rezort Moucha měl vlastní nabíjecí plácek? :D Co tam dát tu "obyč domácí kostku" a pouštět to na dálku pomocí zapínání/vypínání přívodu? Nevýhoda je že to potřebuje člověka co to bude obsluhovat
anonym

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 4. 2017 13:09

Tak primarne jde o to, ze pokud to ma realne k necemu byt, musi to byt rychlonabijecka, proste hodit tam 400V na nejaky domaci 16-20A jistic tak to auto bude nabijet nekolik hodin, aby se nekam posunul. To chce ty rychlo nabijecky, co nabijou za 30-40 minut na tech 80 % a to je holt problem.
Jinak co sem ted kukal na gugla, tak jsou firmy, co prijedou, namontuji a odjedou a mas to na placeni
anonymni

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:13

a máš nějaký odkaz? Já sice něco našel, ale to se mi nelíbí zatím
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 4. 2017 13:24

ja nevim co se ti libi, ale treba tito delaji verejne: https://www.premobilita.cz/Files/nabije ... tovy-list/

ale pocitam, ze to bude darda
anonymni

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:30

tak těm napíšu mail, snad jim kvůli ceně nebudu muset sdělovat víc než své Moucha jméno. Jinak jistič je 120A

-- 18. 4. 2017 14:37 --

jak na to koukám, tak ty bedny jsou drahý jako *****, obyč. rozvaděč zamykatelný je asi nejlepší/nejlevnější možnost, pěkně pod kameru, v blízkosti recepce (15m) a kasírka taky na recepci.
To je asi investice za 1500kč :D

Obrázek

-- 18. 4. 2017 14:39 --

jo cena je za velkou bednu je 125 - 250tis cca takhle po telefonu, pro firmu jako Notino
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 4. 2017 13:44

kura, zitra nam to nainstaluji :)

hele jinak furt mej na pameti, ze aby to nabilo za rozumnou dobu, chce to poradne jistice :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:45

nebo nějaký wallbox (ale to je ještě na dlouhé googlení)
dát tam nějakou pevně stanovenou dobu jako od 6:00 - 24:00 a jen pro klienty

Obrázek
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:46

Notýjo

Dyť říkám že je to nejlepší řešení, máš odpověď hend v prvním příspěvku :D
anonym

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:46

jo já zatím jen sonduju, do země se hrábne až za měsíc a něco trvat výstavba bude, pak to nechám někoho udělat, patlat se s tím nebudu
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:50

A tak třeba když má někdo třeba v hotelu takovej ten vstup na kartu tak je to úplně jendoduchý a bez obsluhy, veme se obyč ta krabice a prostě se k tomu připlácne čtečka a arduino/ostružina a k tomu natáhnout jedno UTP a je člověk do pěti tisíc vybavenej, za zbylých 245 si může koupit jetýho iona
anonym

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 13:57

nj, ale to člověk co si jde sednout na dvě hodiny do hospody nevyužije, takže ho to neřeší. A těch situací je samozřejmě víc. Nejlepší by to bylo na bezkontaktní platební kartu
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 18. 4. 2017 13:58

To je zas naprv bo tma potřebuješ burešovinu. Ideál by bylo sehnat investora co by to tam postavil za svý a staral se prostě o to
anonym

Odeslat příspěvekod jehovista 18. 4. 2017 13:59

mělo by se to zaplatit

A co to je vubec za misto? Budou tam ta auta stat jenom chvili? Jak poresis, aby tam nekdo nebyl pichnutej celej den a nevyuzival to jako levne parkovaci misto? Za jak dlouho by se to melo zaplatit? I kdyz se podari a nekdo tam jezdit bude, tak pocitam v idealnim pripade s prumernou vyuzitelnosti tak 20 % casu. Tech 120 A bude vyhrazenych jenom pro tu nabijecku? V takovem pripade pri zapocteni te vyuzitelnosti budes prodavat tak 100 kWh/den. Tebe bude elektrina stat treba 2 kc/kWh takze aby to melo aspon trochu smysl, budes muset prodavat za 4 kc/kWh a teoreticky si vydelas 70 tisic rocne. Jenze kdo ti bude platit dvojnasobek za elektrinu, kdyz muze jinde nabijet zadarmo, pripadne doma za standardni cenu?

Jestli chces podporit rozvoj elektromobilu z vlastni kapsy, tak s chuti do toho. Jako byznys plan mi to ale prijde dost na prd. To bude lepsi pronajimat jako obycejne parkovaci misto.
jehovista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 4. 2017 14:11

Aby nebyl píchnutý celý den: Hřebík případně kleště a ustřihnutí ventilku? To chceš slyšet? :D
Za jak dlouho se to zaplatí: Jsem ve fázi nadšence co něco chce a sonduje, pokud by byla investice nějakého rozvaděče za 1500,- zaplatí se to hned, pokud 30tis bude to trvat dýl, víc je nesmysl - k tomu už jsem dospěl.
Využitelnost si netroufám vůbec odhadovat (ani to real nejde)
Cena elektřiny je nižší v létě vyšší v zimě
Jak jsem psal, vydělávat to nemusí, na tom bych to nestavěl, jen by bylo fajn kdyby se to aspoň trochu zaplatilo. Ono je to spíš v tom principu, že to přitáhne lidi co utratí jinde, je známo, že elektromobilisti ušetří za PHM a peníze utrácí jinde
Nabíjecích míst mi přijde, že je málo, bo aspoň tady v HK jsou pořád obsazené a nabíjení se tu stává tak trochu nereálné, pak si myslím, že by člověk zaplatil i dvojnásobek za to že si nabije (ale není to účel jak jsem psal)

-- 18. 4. 2017 15:14 --

Zatím se mi líbí něco jako wallbox KEBA 22kW, má to i appku k mobilu atd. na recepci je tablet takže by to tam viděli, cena 27tis s DPH
Nějakým takovým směrem bych to chtěl posunout než obyčejný rozvaděč hnusný plastový :D

ale jak píšu, je to zatím sondování co je a není
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků