Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 3. 2017 18:35

Jo tak. To moc nemusim. Jen zatim cekam co bude. Soucasne tesly jsou fajn na papire nebo kdyz clovek zacne jezdit jak dement jinak to nefunguje. Treba dalsi generace
anonymni

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 18:44

Jo a nemas tady servis a jeden majitel psal ze servis zatuhlejch brzd na modelu S ho stal 11 000 euro!! Mel nalitano 200 000km.Je to cech. Heh!!
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 3. 2017 18:57

Oni to svazi. Na to jsem zvykly. Cena je ok s ohledem na cenu auta
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 30. 3. 2017 19:15

Ale zase v tom máš dotace, že? Proč se dotuje něco, co je pro všechny výhodné? Nebo to tak výhodné není?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 30. 3. 2017 19:36

Všickni kradnů, enem někteří čerpají. Dotovanou koblihu, do každé rodiny, neb nevíme dne ani hodiny.
Holiči na to všechno od teďka vydělají, bo mají to EET.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 19:37

U nas se to zatim pro lidi nedotuje.V zahranici ano nekde. A vyroba aspon tesly je dotovana kvuli nulovym emisim ktere ostatnu automobilky plati.On vubec Elon mel kliku na sponzory a podminky.. a celkove mel kliku nekolikrat malem krachnul..
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 30. 3. 2017 19:43

holiči nemají eet ještě
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 30. 3. 2017 19:54

alien5 píše:U nas se to zatim pro lidi nedotuje.V zahranici ano nekde. A vyroba aspon tesly je dotovana kvuli nulovym emisim ktere ostatnu automobilky plati.On vubec Elon mel kliku na sponzory a podminky.. a celkove mel kliku nekolikrat malem krachnul..

Nulové emise? To myslíš vážně?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 20:04

No to je politika stat Usa dotuje bezemisni v uvozovkach auto a ty co maji auta ktera produkuji emise porad a nemuzou je neprodukovat z principu spalovani davaji emisni "prachy vlade" Tak EV se da provozovat bezemisne spalovak nejde maximalne E85 castecne.
Jde o to ze z hlediska prava zakonu to tak proste je.A to kde se ta elektrina bere je zakonu jedno ev tu moznost skratka ma spalovak ne.Tesla navic vykupuje zelenou energii a vsechny jeji auta odebranou elektrinu maju nahraznou dodanou zelenou to je fakt.
Norsko ma 95% vodni elektrarny tam to jde a 50% aut tam novejch je EV nebo hybridy nebo pluginy.
Takze asi tak... :) tak aspon neco nez nic
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod anonym 30. 3. 2017 20:05

A pak přijde jedna loď a tvoje ekosnažení je v *****
anonym

Odeslat příspěvekod robbert 30. 3. 2017 20:17

To neni o lodích. To je o debilite bezmozku, kteří si myslí, že dotacemi něčeho dosáhnou. Vynikající byl Jurecka, který řekl, že EET narovna trh a malým obchodům dáme dotace. To je taky systémové řešení, že? Dotace na nákup a výrobu jsou o ničem. Pokud opravdu někdo chce podpořit El. Auta musí podpořit výzkum baterií, rozvoj infrastruktury atd. Výroba a nákup je mimo misu.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 20:18

No ja nejsem ekosnazivec ale vidim v tom jizdni vlastnosti : ticho pohodli a naklady pokud to clovek ted koupi za polovicku.
Jinak vsichni maji eko plnou hubu ale malo kdo neco pro tu prirodu skutecne dela ja Ano, pomaham ochrancum prirody kterych je manzelka clen a a jeste ta moje prispiva na greenpeace. Je to celkem dost akci v okoli naseho mesta a i naucna stezka napriklad atd...
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod anonym 30. 3. 2017 20:21

Ticho mám i v obyčejným hjundaju na benzín :hm
anonym

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 20:32

No to ja ve yetim 1.2 tsi taky, nejvic delaji bordel pneu..ted budu menit za tissi. Je fakt ze razantni rozdil hlucnosti mezi EV a tichym benzinem neni.. jen ve vyssich rychlostech nad 100km/h.U diseselu to je bez debat... diesel jsem nikdy nemel a co jsem jezdil tak hruza.. :) u ev i benzinu delaj bordel nejvice pneu..
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 3. 2017 20:34

alien: nejvetsi problem elektromobilu nejsou samotne elektromobily, ale ti obhajovatele, kteri proste maji nejakou divnou potrebu zvelicovat problemy a vyzdvihovat vyhody az do nebes, ktere casto ani vyhodami nejsou. Pokud by k tomu pristupovali tak, jak pristupuji majitele beznych vozu, tedy normalne, tak by tyto diskuze plne "emoci" nemusely byt.

Ano, Norsko ma skvelou geografii, tam muzou z obnovitelynch zdroju delat hodne, jenze my takove stesti nemame. Kde slo, tam uz vodni elektrarny jsou, nejake MW navic mozna najdeme, ale nic zasadniho. Vitr je u nas slaby a nespolehlivy a slunce to stejne, takze my nikdy nebudem stat, co vyrobi zasadni procento v ekonomicke efektivite z obnovitelnych zdroju, ale z dotaci mozna jo.

Kazdopadne k elektromobilum, pises o komfortu a tichosti apod. Elektromobil je po strance jizdy jako takove uplne stejny jako bezne auto. Nema nic, co by zpusobovalo nejaky komfort navic. U top elektromobilu je alespon komfortni podvozek, ale ty ruzne golfy, pezoty apod. to jsou uplne stejne auta jako benzinove. O cem lze hovorit je hluk. Nicmene nevim kolik jsi toho najel v elektromobilech, neco asi ano. Ja mel zatim 3x teslu a musim rici, ze proti adekvatni tride aut, treba Audi A6, BMW5 apod. je klik v kabine uplne stejny. Do nejakych 40-60 kmh je extremne rusive odvalovani pneumatik, ktere v beznem aute prehlusi motor, nad 60 se to srovna a v podstaet v rychlosti 90 kmh a vice je uz hluk uplne stejny, protoze pri teto rychlosti uz drtivou vetsinu hluku tvori vzduch, co proudi kolem.

Samo, pro cast lidi, co jezdi malo nemusi dojezd nijak vadit. Nyni je navic u nas pomerne malo elektromobilu a jsou to casto fandove, takze je to takove super a kamaradske, jenze v okamziku rozsireni to prestane byt takove super. LIdi si nebudou uvolnovat nabijecky apod. coz je extremne dulezite pri dobach dobiti. EM jsou taky velmi nekomfortni pri dlouhych jizdach. To, ze nekkdo ujete 2000 km a pak o tom napise je fajn, ale realne resit v roce 2017 ze mi s eutem za 3 mega trva cesta k mori ne 8 hodin, ale 24 hodin je proste smesne.

Takze pokud ti EM vyhovuje tim jaky je, kup si ho. Pokud ti nevadi, ze zaplatis o 50-100% vice za to stejne, abys pak mozna neco usetril apod. je to tva volba, ale proste chovej se u toho normalne.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků