Za kolik jezdíte s elektromobilem?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod alien5 28. 3. 2017 15:08

Hm pan goes ma peknou kalkulacku a vubec nepocita ze se navysuje energie ze FVE daslich zdroju a nez zacnete nekomu nadavat overte si fakta!!! Nehlede na domaci uloziste ktere maji raketove narusty..atd vas problem je ze vy pocitate red tady tohle zde hned ted! Nepocitate vyvoj a nove technologie a ze i ten Ev bude jako uloziste a zaroven zaloha... atd.atd..
Naposledy upravil alien5 dne 28. 3. 2017 15:15, celkově upraveno 1
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod Pierr3 28. 3. 2017 15:12

alien5 píše: Nehlede na domaci uloziste ktere maji raketove narusty..

2015: 1 ks
2016: 2 KS
Raketový růst 100% :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 28. 3. 2017 15:13

To je pravda, já jsem si během jednoho dne raketově zvedl úložiště z 320GB na 6TB
anonym


Odeslat příspěvekod stealth01 28. 3. 2017 15:23

alien5 píše:Hm pan goes ma peknou kalkulacku a vubec nepocita ze se navysuje energie ze FVE daslich zdroju a nez zacnete nekomu nadavat overte si fakta!!! Nehlede na domaci uloziste ktere maji raketove narusty..atd vas problem je ze vy pocitate red tady tohle zde hned ted! Nepocitate vyvoj a nove technologie a ze i ten Ev bude jako uloziste a zaroven zaloha... atd.atd..


Sakra ty to bereš vážně. :)
stealth01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 3. 2017 16:25

alien5 píše:http://www.hybrid.cz/nemecko-ma-uz-pres-52-000-bateriovych-ulozist-pro-solarni-elektrarny


Baterie k FVE o kapacite 6,74 kW (tedy najezd cca 35-50 km dle typu auta a sebeobetovani) stoji cca 98 000 Kc.

Takze koupim si auto co stoji 750 000 Kc (misto stejneho s benzinem/naftou co stoji 400 tis)
Koupim si FVE co stoji 140tis. (navic...)
KOupim si aku abych ujel 50 km za 100tis. (navic...)

Takze jsem zaplatil cca 950tis. proti 400tis. a jeste sem neujel ani km. Tudiz se mi nejak musi vratit cca 550tis. Ale to jen v pripade, ze budu jezdit jen 50 km denne, kdyz bych chtel vice, musim koupit dalsi AKU, nebo nabijet dale, takze dalsi naklady.

K tomu za tech 550tis. navic ziskam
- tretinovy dojezd na jedno "natankovani"
- 8-20x delsi dobu tankovani

Navic zrovna z okna koukam na panelak. Odhadem je tam cca 40 bytu. Kdyz bude mit kazdy elektromobil, tak si rikam, kam tech cca 2500 m2 plochy FVE pro uziveni aut daji. Dle meho ten barak nemuze mit plochu vice jak 10x30 metru, mozna +- neco kolem.

A to se kurde vyplati.

Navic nezapominejme na jednu vec, ze dotace budou jen do doby, dokud bude rozsireni male. Protoze pri predstave, ze by se treba 100tis. slovaku rozhodlo nekoupit bezne auto, ale elektromobil, tak by musel stat vysazet cca 11 mld Kc na dotace. Jen pro predstavu jsou to cca 2,7 % statniho rozpoctu.

Hele jako uzivej si to.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 28. 3. 2017 17:55

Byly dotace i na parní, benzínová a naftova a jiná auta?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 28. 3. 2017 19:50

alien5 píše:http://www.hybrid.cz/nemecko-ma-uz-pres-52-000-bateriovych-ulozist-pro-solarni-elektrarny


52000 * 5,7= 296400 kWh tedy 297 MWh, 15 minut výroby jednoho bloku JE. Německou spotřebu elektřiny to bude vykrývat na několik desítek sekund?

Opravdu skvělé. 5.7kWh na uložiště. Tolik si teda mohu uložit, když svítí a nemusím tolik platit za elektřinu ze sítě. Prosím o takový lehký výpočet návratnosti takové investice a porovnání s životností té hračky, abych si to honem utíkal koupit.

Němci si dobrovolně likvidují levné stabilní zdroje, blbnou s OZE, málem jim z toho už padá síť, obtěžují sítě okolních států, platí za elektřinu jako mourovatí už dvojnásobek než v okolních státech a už vědí, že bude ještě hůř. A takovouhle z nouze zoufalost pak vydávají za pokrok. Přitom nastupují Africkou cestu. Nedostatek kombinovaný s neupotřebitelnými přebytky, výpadky, ostrovní režimy, baterky ve sklepě.... No alespoň se tam budou nově příchozí opravdu cítit jako doma.

Doufám, že si brzy zničí i velké zemědělství a obilí si taky bude každý doma pěstovat v květináči.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pierr3 28. 3. 2017 21:16

Ano.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 3. 2017 10:44

Elektromobil Škoda ❤️
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 16:27

Tak jsem se dlouho nezasmal pan koza zase placa takove nehorazne pi...ny.Nema paru o ucelu a vyuzivani a pohybu energie atd.. lol
alien5
Nováček

Odeslat příspěvekod anonym 30. 3. 2017 16:30

Hele mimozemšťane, tuhle jsem jel v leafu a ani jsem si nevěděl zapnout topení, nemluvě o tom že jsem za 8km vyplácal přes 10% baterky, to tě fakt baví?
anonym

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 3. 2017 16:30

Jako co ted cekas? Nejake me zhrouceni ci co? No zkusim to.

Kazdopadne jdi prikladem. Kup si fve. Aku. Em a ukaz jake je to uzasne
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 3. 2017 16:41

alien5 píše:Tak jsem se dlouho nezasmal pan koza zase placa takove nehorazne pi...ny.Nema paru o ucelu a vyuzivani a pohybu energie atd.. lol

Tak to vysvětli, zatím ses nezmohl na nic jinýho, než lol.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alien5 30. 3. 2017 17:05

1: Ev nemam az budu mit bude to asi golf 2017 s realnejma 200+.
Za druhe to ze nekdo nekdo vyjede baterii v leafu co ja s tim mam delat ? Ucit ho to?
3: tvrdit ze domaci ulozuste slouzi k nabijeni EV to uz samo o sobe je totalni kozo hovadina.:)
alien5
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků