jak funguje lukoil?

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 22. 7. 2013 07:32

Kibitz píše:A co takový Shell? Ten šel s cenama na xx místech ze dne na den dolů o několik korun pod ceny těch nejmenších pumpiček. Co ten tímto sleduje...?



ze dne na den může být akce na testování jak zareagují nebo prostě jen výtoč day. shell bych do toho nepočítal jeho bonusový program je kapitola sama pro sebe a ne nadarmo dostává řada zaměstnanců zákaz tankovat na shellu. mj když jsem sem pastoval fotku toho panskýho kočího z MVCR jak krade beneli z firemního autatak to byl právě shell kterej je o 2 kc drazsi nez nejblizsi pumpa ktera je baj voko minutu pohodove jizdy. ale coz, z eraru krev netece.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 22. 7. 2013 07:44

mlaskac:
Kdyby chtěl Lukoil získat peníze na lobbing, tak kvůli tomu nemusí stavět pumpy po celé republice. Prostě by vzal prachy, které vydělá kdekoliv ve světě, zcela legálně by si je na volném trhu vyměnil za české koruny a založil by zcela legálně např. "centrum pro česko-ruské vztahy", přes které by ten lobbing víceméně legálne dělal.
V těch pumpách bych nehledal konspirační teorie. Je docela možné, že všechny pumpy Lukoilu jsou ve skutečnosti frančízy, takže cenu paliv si řídí jednotliví majitelé pump sami. A když nemají tak "dobrou" značku jako Shell nebo OMV, tak logicky musí mít nižší cenu. Pokud by nás mělo zajímat, jak nějaký řetězec funguje, tak by to měl být Eurooil, protože patří Čepru, což je podnik vlastněný státem, čili námi, daňovými poplatníky.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 22. 7. 2013 08:37

U toho Euroilu je škoda, že zůstali jen u slibu, že budou zveřejňovat cenotvorbu jejich PHM
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 22. 7. 2013 09:16

mlaskac píše:já se neptám jak funguje tj kde stojí kolik ale jestli někdo netuší backgroung info jestli jdou pod cenu aby měli velkou výtoč = obrat a ty peníze tady nechají v evropě ležet nebo je to jen tak.


Nevim jak LukOil, ale o TankOno se říká (možná konkurenční pomluvy), že prodává dříve nezdaněnou naftu od nějakejch překupníků na jedno použití. Těžko říct :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 7. 2013 09:19

mlaskac píše: ale coz, z eraru krev netece.

Moje řeč 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 22. 7. 2013 09:41

mlaskac píše:
Kibitz píše:A co takový Shell? Ten šel s cenama na xx místech ze dne na den dolů o několik korun pod ceny těch nejmenších pumpiček. Co ten tímto sleduje...?



ze dne na den může být akce na testování jak zareagují nebo prostě jen výtoč day. shell bych do toho nepočítal jeho bonusový program je kapitola sama pro sebe a ne nadarmo dostává řada zaměstnanců zákaz tankovat na shellu. mj když jsem sem pastoval fotku toho panskýho kočího z MVCR jak krade beneli z firemního autatak to byl právě shell kterej je o 2 kc drazsi nez nejblizsi pumpa ktera je baj voko minutu pohodove jizdy. ale coz, z eraru krev netece.


To není žádný výtoč day. Nižší ceny drželi týdny a měsíce, někde do teď. Jsou dvě varianty, vlastně tři. Buď se museli přizpůsobit konkurenci, protože jinak by neprodali ani litr, ale to by nešli pod ceny, stačilo by nasadit o jen o málo vyšší nebo stejný. Druhá varianta je snaha zlikvidovat drobnou konkurenci a pak si ceny určovat podle svýho uvážení. Třetí varianta je nějaký spiknutí, podobně, jako to vidíš za cenama lukoil. Obávám se, že v případě Shellu je správná varianta č. 2
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 22. 7. 2013 10:05

tech konspiraci muze byt mraky a vyvarit prachy chce kde kdo. Ale cenove mi to take neprijde nejak mimo. Neni to premiovka a nehraje si na to ani v tom shopu, proste pouzitelna benzinka pro masy a lidi, kteri cenu resi.
cca 35 je ok. V brne pres 39, zdrazili vlastne jen benal a stoji skoro o 3kc vic nez nafta. Taky nevim, co ti sleduji.
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 22. 7. 2013 10:50

tady se to zase překrucuje, já v tom nevidím konspiraci vidím to takto


37 kč - obrat (tj disponibilní peníze pokud je vstupní surovina do rafinerie zase od nich) 40M pumpa měsíc

32 kš dtto předchozí obrat 75M.

přece na dálnici D5 nebude nikdo rozlišovat značkovou pupmu, ne každý je vemeno co si fakt myslí že jsou to rozdílné nafty (tam možná má každej vlastní aditiva) ale u benzínu je makro/globus stejnej benzín jako benzina/omv/agip - a to doslovně. tj je to jen o ceně. a kdyby na cenu neslyšeli (řidiči) tak si tank ono ani neškrtne.

Jako srovnávat nějaké minipumpy nejde, mají 4-5kč na litru tj potřebují točit aby se zaplatila obsluja (tak 150k měsíčně, pokud jedou nonstop) a nájem a amortizace, při 10 let a 15m nákladech je to 60 tj 210 - musejí tedy vytočit 70000 litrů nečeho měsíčně.


A to je docela dost aut, vždu obdivuju lidi co tankují za 200 a pak se kroutí jak žížaly že musí 3 minuty počkat když tankuju - už mi přišli i "vyčinit" než zjistili že tam nestojím a nedloubu se v nose ale čekám než se natočí nafta. (globus praha zličín)
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 28. 7. 2013 14:26

Kibitz píše:A co takový Shell? Ten šel s cenama na xx místech ze dne na den dolů o několik korun pod ceny těch nejmenších pumpiček. Co ten tímto sleduje...?

To byl boj proti Tank ONO. Zlevnily jen ty shellky, kde je poblíž Tank ONO.
Takže konkurenční boj.
vit.spinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myznar 28. 7. 2013 17:52

JardaB píše:Co je to MX/BR ???

Tak ví někdo, co to ***** je?
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 28. 7. 2013 20:20

vit.spinka píše:
Kibitz píše:A co takový Shell? Ten šel s cenama na xx místech ze dne na den dolů o několik korun pod ceny těch nejmenších pumpiček. Co ten tímto sleduje...?

To byl boj proti Tank ONO. Zlevnily jen ty shellky, kde je poblíž Tank ONO.
Takže konkurenční boj.


Rozhodně nejen Tank ONO. Tady žádný není a přesto vím o třech pumpách Shell, který skokově zlevnily pod ceny malých, levných pump v okolí. Prostě snaha konkurenci zlikvidovat a posléze nasadit ceny dle libosti.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 1. 8. 2013 20:44

Mě spíše přijde, že Lukoil drží ceny PHM jak na dálnici tak ve městech tak nějak na stejné úrovni. Mají dobrý kafe a několik let jsme tam jezdili na LPG a trochu naturalu a žádný problém. Konspiraci bych v tom nehledal. Jsou levnější a pochybnější pumpy.

Já se zásadně vyhýbám Shell a pak malým a příliš levným pumpám.

Osobně jezdím na benzinu - jednak 1 Kč sleva na litr z Tesca a druhak jsem spokojený s Vervou.
O4 Dehet KeyLess FofrklacekLess Stajl Matrix Bufik Koule (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myznar 17. 8. 2013 20:21

myznar píše:
JardaB píše:Co je to MX/BR ???

Tak ví někdo, co to ***** je?

Tak co to je, kurník.
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 17. 8. 2013 20:53

Mna to tiez zaujima. Znie to hrozostrasne. Ked ludi strasia krizou alebo oteplovanim je nic oproti teorii ze na nas pride MX/BR
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 17. 8. 2013 22:48

Marx a Brežněv :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků