Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 12. 2011 15:37

Tarwas píše:9 členských států (Bulharsko, Rumunsko, ČR, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Estonsko, Litva a Lotyšsko) by např. mělo získat oprávnění zavést zdanění emisí CO2 u pohonných hmot používaných v zemědělství či stavebnictví (srov. čl. 8 směrnice č. 2003/96) a u topných paliv

s tím ať už jdou vážně do *****... :-\

když už něco cituješ, tak komplet prosím.
9 členských států (Bulharsko, Rumunsko, ČR, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Estonsko, Litva a Lotyšsko) by např. mělo získat oprávnění zavést zdanění emisí CO2 u pohonných hmot používaných v zemědělství či stavebnictví (srov. čl. 8 směrnice č. 2003/96) a u topných paliv až s 8letým odkladem (namísto plánovaného 1. 1. 2013 až od 1. 1. 2021).
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 12. 2011 15:38

Tak teď sem z toho už hodně zmatenej
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 31. 12. 2011 15:38

odklad je tam nepodstatny, doležité je, že to zdaní... dříve nebo pozdějc
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 12. 2011 15:39

daleko zajímavější tabulečka je tahle
tabulečka.gif


když porovnám benzin vs. LPG, tak mi z toho vychází lépe benzin
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 12. 2011 15:40

Jsem zvědav, jestli se trh s LPG přestavbama potom totálně zhroutí
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 12. 2011 15:40

Tarwas píše:odklad je tam nepodstatny, doležité je, že to zdaní... dříve nebo pozdějc

jenže tím, žes tam vykousl ten odklad vyznívá tak, že těch 9 zemí včetně ČR toto zdanění propaguje a hlásí se mezi prvními, kteří to zavedou, což není pravda. My(zastupováni našimi politiky) jen zase stojíme opodál a tváříme se, že se nás to netýká, resp. že to zavedem až po tom co se to osvědčí jinde. Místo toho, aby řekli rezolutní NE.

-- 31. 12. 2011 15:47 --

MELLO píše:Jsem zvědav, jestli se trh s LPG přestavbama potom totálně zhroutí

zcela rozhodně. Drobnou výhodu budou mít ti, co mají LPG systém uzpůsobitelný na provoz CNG. Tj. obojetné vstřiky, programovatelnou ECU. "Jen" se vymění nádrž a plnící hrdlo.
Otázkou je legislativa.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 31. 12. 2011 16:05

Tarwas píše:odklad je tam nepodstatny, doležité je, že to zdaní... dříve nebo pozdějc

Tak dle mě je tohle OK, daňové výjimky akorát zvýhodňují jednoho oproti druhému. A proč by měli být třeba zemědělci pořád zvýhodňováni? Ony jim nestačí ty dotace, ještě chtějí být osvobozeni od daní.
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 12. 2011 16:08

Problém je, že CNG stanic je zoufale málo
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 31. 12. 2011 16:13

jj mame posledni tri roky na lpg pak je konec
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 31. 12. 2011 16:18

A není CNG ten samý plyn, co má skoro každý doma na vytápění nebo vaření? Prostě koupí přečerpávací pumpu a má to, já bych pak mohl tankovat i v zaměstnání kuwa. :-)
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 31. 12. 2011 16:39

MELLO píše:Problém je, že CNG stanic je zoufale málo


Ted jsi objevil Ameriku :tleskani
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 12. 2011 18:25

Neobjevil, já to vím už několik let a taky několik let kolem jedné pravidelně jezdím ;-]
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Road_Runner 31. 12. 2011 18:50

ultima__ratio píše:A není CNG ten samý plyn, co má skoro každý doma na vytápění nebo vaření? Prostě koupí přečerpávací pumpu a má to, já bych pak mohl tankovat i v zaměstnání kuwa. :-)

"Přečerpávací pumpa" je kompresor, protože v autech je CNG stlačené na řádově jiný tlak, než pod jakým je v rozvodové soustavě do domů pro vytápění/vaření. Tento musí být provozován na volném prostranství kvůli bezpečnosti - únik, požár. Nesmí být v garáži. Auto přestavěné na plyn nesmíš zaparkovat v podzemních garážích, někdy se zakazuje i vjezd do parkovacích domů, v jednotlivé garáži být také nesmí. To zařízení na plnění nemá vlastní tlakové nádoby, plyn se stlačuje rovnou do nádob ve vozidle. To trvá podle jejich kapacity 5 až 8 hodin, normální "natankování" z veřejné stanice trvá 5 až 8 minut (pořád je to déle než tankování benzinu nebo nafty). Jelikož při použití plynu jako pohonných hmot při dopravě se platí dle naší legislativy jiná spotřební daň než při vytápění/vaření, je nutné mít na přípojce dva plynoměry a absolvovat s tím spojené papírování. Stlačení plynu také stojí něco elektrické energie. Kopresor je krabice velikosti lednice (hádám, že nebude mít ani menší hmotnost), zapomeň na to, že bys to mohl vozit s sebou do práce. A, jako bonus nakonec: to zařízení se sice u nás malosériově vyrábí, ale prodává se za asi 200 tisíc korun.

Suma sumárum se to nevyplatí, provozovat to v domácnosti je ekonomický nesmysl. Firmě, ideálně lokálnímu (třebas autobusovému) dopravci by se to možná mohlo při spoustě projetých kilometrů vyplatit. Vím o pár, kteří to provozují. Mají ale vlastní rychloplnící stanici (má vlastní tlakové láhve, plyn se stačuje přes noc, kdy je levná elektřina) v garážích.
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 31. 12. 2011 19:49

No ale za tři roky se to může prodávat třeba jen za dva tisíce. 8 hodin tankování by mi nevadilo, přijel bych do práce, napíchnul auto na kompresor a při odchodu bych měl natankováno. Nějaké daně neřeším.
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 12. 2011 20:32

eLzyx píše:daleko zajímavější tabulečka je tahle
tabulečka.gif


když porovnám benzin vs. LPG, tak mi z toho vychází lépe benzin

Tak ale to je danění, které už platíš, těch 9,-Kč z benzínu už platíme teď.
Ve srovnáním s tím, mi 20€ za tunu CO2 přijde mírné, i když úplně naho*no. Kanada odstoupila od kjótského protokolu, ten skončí a nemá následníka, ale tady se bude blbnout furt a na kvadrát.

Když slyším, kolik lidi utratí za silvestrovský rámus, ještě je pořád kde brát ;-)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků