Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lexx 2. 3. 2018 12:05

Ostravský dopravní podnik si na těch CNG autobusech taky dost zakládá.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 2. 3. 2018 14:35

polda píše:Tak je asi poslali tam.

:pozor Nejsme žádný socky, kupovaly se funglovky.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod kembuaa 3. 3. 2018 14:08

Vůbec ten plyn nebude chybět jinde a v důsledku se neprojeví jako zdražení.

-- 3. 3. 2018 14:11 --

Ti mě serou, nejenom, že se zbavují všech elektráren na uhlí a jádro a nahrazují je plynem, ale ještě si naserou dvorního dodavatele a zadotují černou díru jen aby ukázali, jak to mají zvládnuté. Brilantní.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod hobitt 3. 3. 2018 15:35

kembuaa píše:V Brně jich jezdí dost a je to dobré. Pokud to nahradí naftu a ne trolejbus.

+1
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 3. 2018 17:41

Tak v autobusu CNG dava dobry smysl - je to velky, nadrze se tam v pohode vejdou, jezdi to cely den kolem komina, dily jsou standardni a bezne dostupne a ma to svoji plnici stanici... Proti tomu u osobních aut která mají jezdit po Evrope, nadrze se tam moc nevejdou a servis na to cumi jak tele na novy vrata to IMHO smysl nedava vůbec. Ani ekologicky ani ekonomicky.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 3. 3. 2018 19:16

Stran ekologie záleží na úhlu pohledu. Podle mě to jednoznačně smysl dává, vlastně je to jediný aspekt, který z mého pohledu motivuje si to pořídit.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 16:37

https://www.autorevue.cz/naftove-motory ... eneva-2018

Rovněž bylo potvrzeno, že nová Škoda Octavia G-Tec skutečně dostane motor 1.5 TSI a skladba palivových nádrží bude více nakloněna právě plynu. Objem tlakových nádob se zvětší z 15 na 19 litrů, avšak, na úkor nádrže na benzin. Ta už nebude mít 50 litrů, ale pouze 10,5 litru. Více na: https://www.autorevue.cz/naftove-motory ... eneva-2018

Tak to je paráda. Zvětší objem nádrží na CNG o 26% a uberou nádrž na benzín o 80%. Chápu, že primárně asi ten, kdo si pořídí CNG, bude chctít jezdit co nejvíc na CNG, ale tou 10 litrovou benzínovou nádrží už to přehnali. Navíc ten dojezd 600km bude jen teoretický, takže na CNG čistě řekněme 400km. *****, to bych ani na jednu nádrž nedojel na SLovač.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 6. 3. 2018 16:40

Benzinovu mohli nechat aspon 20l...na 300km pri kludnom style.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 16:41

Přesně tak sem to myslel. Ať mi nikdo nechce namluvit, že těch 10l/10kg má tak fatální vliv na zástavbu. Však i nádržka ostřikovačů má mnohdy 6-7l.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 6. 3. 2018 16:43

Tohle forum me bavi, v jednom vlakne se vsichni vysmeji Toyote a pak kulite oci na kockopsy ktere nam tu rysuje skodovka... Nez uplyne cekaci doba zdrazi Vam CNG a budeme tam kde jsme byli.

Jeste mi tu chybi nejake militantni zastance CNG a LPG ktery by pozadoval z auta uplne odstranit benzinovou nadrz :D

Jedinej koho lituju sou hasici protoze prijedete k nehode a budete resit predevsim jestli to uz vybuchlo nebo to teprv vybuchne...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 16:46

Blá blá blá :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 6. 3. 2018 16:47

Mne je to sumak...novy plynak kupovat nejdem a jazdeny uz vobec ne. Enjoy.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 16:48

Já jednu chvíli o CNG uvažoval, ale už sem to taky zavrhnul.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků