Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 3. 2018 12:52

Tak zrovna u CNG spočítáš množství při zname teplote a tlaku na chlup, jinak souhlas, blbe by se to nosilo v kanystru k autu...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 1. 3. 2018 12:54

motorol píše:CNG neznám, ale u LPG by stačil el vyhrev reduktoru, fungovalo by to jako žhaveni u nafty. Jinak s LPG jsem byl v Trogiru a pump tam bylo všude dost. Jedinej problém bylo Rakousko, ale po montáži jsem pak jezdil na plyn jen při strtovani. Při -10 se po 2 km hnula teplota, preplo na LPG a jelo v pohodě. Ono pokud tam zůstane nádrž na 10l jako někde, tak to stejně k jízdě moc není.

Těch 10l je rozdíl mezi stojím a volám odtah a naleju z kanystru/natankuji kdekoliv a pokračuji.

-- 1. 3. 2018 12:56 --

JardaB píše:Tak zrovna u CNG spočítáš množství při zname teplote a tlaku na chlup, jinak souhlas, blbe by se to nosilo v kanystru k autu...

Pokud vše dobře funguje a pokud je složení plynu konstantní. Ale jo, je to lepší než hausnumera u LPG
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod motorol 1. 3. 2018 13:23

Ty děláš jako by ti kazdej měsíc došlo palivo. Na nádrž jsem ujel cca 500 km a stačilo mi počitadlo na tachometru. Každopádně když LPG svítilo cervene tak bylo jasný, ze to chce stavu. To je stejný jako u benzinu, spousta lidi jezdí bez problému a dalším dojde. U nafty je taky problém když to vyschne.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 1. 3. 2018 13:25

Ty vůbec neznáš poměry, jaké panují v infrastruktuře CNG a reálný, zaručený, dojezd 300km starších instalací s nezmenšenou nádrží na benzín.
Ještě napiš, že se má teda pro sichr tankovat po 200km, ať tomu nasadíš korunu. A že to musí jet(nebo aspoň reálně jezdí vozy koncernu) po tankování na benzín dtto při nízkých teplotách neřešíš už vůbec.

-- 1. 3. 2018 13:28 --

Já se přikláním k řešení co největší nádrže na plyn a desetilitrová záloha na benzín.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 13:30

Jako auto čistě CNG je podle mě ***** už z toho důvodu, jak píš kibitz. To je jasný jak facka.

Na druhou stranu je ten samý problém i s elektromobilama, ačkoliv tam se dá namítnout, že na ten kabel 220V se můžeš nacůcnout prakticky kdekoliv, pokud nejsi uprostřed lesů.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 1. 3. 2018 13:45

Poměry u CNG znám- pumpa skoro nikde, nádrže velký, dojezd malej. Tj kdo nemá pumpu tam kde se nejčastěji vyskytuje si to nikdy nekoupí. Na LPG jsem jezdil a to bylo nebe a dudy. Nikdy mi nezamrzlo. Po autu na baterky pokukuju, jen čekám až zlevní. Dojezd je OK už teď. Jen ty kombince všeho, co kdyby náhodou jednou za rok něco došlo mi přijdou o ničem.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 1. 3. 2018 19:23

Pamatuju si, že jsem kdysi četl o australském autě, které bylo jen na LPG, bez benzínové nádrže. Principiálně to asi jde. Ale nedovedu si to představit u CNG, kde je dojezd malý a hustota čerpaček taky malá.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 19:46

sem to propočítával a měl bych problém dát Slovač na čistě CNG.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 1. 3. 2018 20:22

A co teprve v Irsku, kde není ani jedna CNG čerpačka ...
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 20:32

Dobře jim tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 1. 3. 2018 21:59

Nebo se někde zasekneš v zimě na dálnici, na deset hodin a budeš v *****. To i těm elektromobilům dotáhnou centrálu, ale CNG nenaplní. Nádrž na benzín musí zůstat.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 22:01

Souhlas.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 3. 2018 10:43

Tvl, bylo slavy autobusy na plyn apod v Praze,uběhlo 10 let bych řekl podle ticha okolo ,že už žádnej nejezdí.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 2. 3. 2018 10:45

V Brně jich jezdí dost a je to dobré. Pokud to nahradí naftu a ne trolejbus.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod polda 2. 3. 2018 10:47

Tak je asi poslali tam.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků