Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kembuaa 6. 3. 2018 19:53

Proč? To je škoda...konečně to má právě rozumný objem CNG. Za mě velký dobrý. Ano, výhled na cenu CNG není dobrý, ale o to snad nejde. Je to eko.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 3. 2018 19:54

asi jak komu. Nevim jestli nebudes s timhle názorem nakonec jedinej :-P
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod kembuaa 6. 3. 2018 20:03

U nás na firmě se bude prodávat plynový Leon, mají to naceněný docela dobře a zájem je velký. Já bych se bál servisních nákladů, je to po záruce. Ale jinak mi na tom vadí jenom tragická trakce a právě malý dojezd, ta 15kg nádrž je málo, 20kg už je fajn.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2018 20:19

Já na ekologii z vysoka seru.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod agathodaimon 6. 3. 2018 20:31

A děláš dobře 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 3. 2018 20:34

Moje rec 8-)
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod tycoon 8. 3. 2018 19:31

kembuaa píše:Proč? To je škoda...konečně to má právě rozumný objem CNG. Za mě velký dobrý. Ano, výhled na cenu CNG není dobrý, ale o to snad nejde. Je to eko.

Ty větší CNG nádrže jsou samozřejmě pozitivní. V takové Itálii už to bude vcelku rozumná volba. U nás zajímavá možnost pro fanoušky CNG. Ale když se podívám na zbytek Evropy a na svět, tak je CNG pravděpodobně slepá ulička.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Dix_ 31. 5. 2018 09:31

Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 17. 12. 2018 13:35

no tak když vidím cenu nové Octy na CNG tak myslím že jako další auto ji už do firmy nevezmu....
https://www.autorevue.cz/skoda-octavia- ... 5-tsi-cena

aby to mělo xenony, pořádnou klimu a keyless tak už člověk musí vzít výbavu Style a 700 vč. daně, no.... to je jako i dost.... Astra CNG v nejvyšší výbavě je o kilo levnější.... pravda, nemá automat a chybí ji 20 koní.... ale zas ta výbava bude asi bohatší....

No a nebo (jak zaznělo v diskusi pod tím článkem) jít třeba do Aurisu Hybrid, kde i pod 600 má člověk káru s automatem.... akorát je otázka kolik ten hybrid reálně žere.... dle tohoto to bude v kombinaci přes 5L což pořád hraje pro CNG.... https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2 - ta úspora tam pořád u CNG bude....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 3. 3. 2019 10:49

Pánové četli už jste někde srovnání emisí CNG a aktuálních dieselů? jde mi o to že nové nafťáky mají defacto nulové emise NOx, tak je jasné že emisní rozdíl mezi dieselem a CNG se dost podstatně sníží.... má vůbec ještě smysl CNG kupovat? (neřeším ostatní provozní vlastnosti, tam je jasné že diesel je příjemnější, ale jde mi čistě o ty emise)
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod symbian 3. 3. 2019 12:30

Pokud má nafta nulové emise NOx, tak je lepší než CNG. Ne všechny měřené vozy měly nulu. CNG zase vyhraje v emisích CO2. 100 g/km CO2 má CNG při spotřebě 3,6 kg/100 km. 150 g/km CO2 má Diesel při spotřebě ~5,7 l/100 km.
symbian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 3. 3. 2019 12:32

Za 5,7 s dizlem jedes v podstate v pohode
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 4. 3. 2019 17:19

jasně, ne všechny nafťáky mají 0 emisí NOX, ale reálně jsou ty emise u většiny nových tak nízké, že už tam CNG prostě nemá takový efekt.... a kdo jede řekněme s CNG Octávií za 3,6, tak s nafťákem by to samé jel tak za 4,5 si troufnu tvrdit....
Mr. Murphy
Inventář

Předchozí stránka