Budoucnost LPG / CNG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 28. 9. 2017 18:03

Acetonova láhev, Masarykovi univerzity..... co si dnes jeden nepočte.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 29. 9. 2017 10:03

kembuaa píše:kdyby vypsali kurzy, tak bych si vsadil, že šlo o Caddy na CNG

https://brno.idnes.cz/areal-rektorat-un ... zpravy_bur

To bys prodělal kalhoty.
Ano, koncernovým autům vybuchují nádrže, ale to se stává při tankování, kdy se do toho velkým tlakem ten plyn tlačí.
Tohle vybuchlo na ulici a podle fotek jde vidět, že to jednak není Caddy a jednak jsou na fotce 11 zbytky klasické tlakové lahve, co měli asi nachystanou na to svařování.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod kembuaa 29. 9. 2017 10:44

No, v tvém případě to aspoň není osobní :D Při plnění je jen vyšší pravděpodobnost. Horko může udělat svoje, zdroje tepla mohou být různé. Zbytek už byl objasněn.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod tomanr 10. 10. 2017 09:27

Do roku 2020 by malo na diaľniciach D1 a D2 pribudnúť 14 nových plniacich staníc CNG.
cng.PNG

Aspon nieco.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 10. 10. 2017 10:18

Takových slibů už bylo... Všechno závisí od podpory, jestli se budou tlačit jen EM, tak CNG nemá šanci.

-- 10. 10. 2017 11:31 --

Kolik u vás stojí CNG v porovnání s benzínem a jaké jsou prodeje nových aut?
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod tomanr 10. 10. 2017 10:32

SPP na SR dostalo tento rok skoro 16mil Euro od EU na vybudovanie stanic. Neviem o akych sluboch to pises.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 10. 10. 2017 10:47

To se nedivím...

-- 10. 10. 2017 12:01 --

Teprve teď na desktopu vidím obrázek, no ok, jako je to fajn. Ale samo o sobě to prostě lidi k CNG nepřitáhne, musí být atraktivní samotné palivo cenově. Na ekologii hraje jeden z padesáti a toho to stejně potáhne k EM.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nekenieh 10. 10. 2017 12:07

pseudoekologii
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod kembuaa 10. 10. 2017 12:13

To záleží
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod kembuaa 19. 1. 2018 02:02

Jak se dalo čekat, CNG na pumpách zdražilo od 1Kč - 1,5Kč po novém roce a dvojnásobném zdanění. Nechytat za slovo, pokud ještě někde na stojanu svítí cena z loňska, drtivá většina už zdražila. Tím pádem platí moje predikce vývoje, po dalším zdražení, opět na dvojnásobek ze současné daně a potom ještě jednou, to máme v roce 2020 CNG za 30 - 32Kč za kilo. To je jasná stopka. :-( Pokud nezdraží benzín a nafta. Ať žije ekologie.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 1. 2018 05:33

No ja se tesim, az (jestli?) zacne byt problém nezdaneni energie pro EM, to pak bude mazec. Nejdriv ve jmenu náboženství CO2 zlikvidujou produkci spalovacich aut a pak nasadi na draha a méně pouzitela el. auta dan jak prase.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 19. 1. 2018 10:34

To samozřejmě přijde, o tom není pochyb. Ale forma bude mýto pole ujetých km. Zdanit el. jen pro EM by šlo obtížně a navíc v době, kdy každý, kdo na to má prostředky a prostory může vyrábět el. sám, by to bylo neefektivní. Prostě výkonové mýto je tutovka.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 1. 2018 10:57

Ještě že já už se toho nedožiju.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 23. 1. 2018 19:52

Nebud pesimistický ;-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 1. 2. 2018 07:05

kembuaa píše:Jak se dalo čekat, CNG na pumpách zdražilo od 1Kč - 1,5Kč po novém roce a dvojnásobném zdanění. Nechytat za slovo, pokud ještě někde na stojanu svítí cena z loňska, drtivá většina už zdražila. Tím pádem platí moje predikce vývoje, po dalším zdražení, opět na dvojnásobek ze současné daně a potom ještě jednou, to máme v roce 2020 CNG za 30 - 32Kč za kilo. To je jasná stopka. :-( Pokud nezdraží benzín a nafta. Ať žije ekologie.


zdar, máš nějaký odkaz na to zvýšení daní? já to netankuju tak jsem si ničeho nevšimnul.... pokud bude trend jak píšeš tak je to totálně o ničem, škoda.... plánoval jsem že ještě jednu tu Octu za rok za dva koupím....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků