VERVA 95

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Zkusili jste VERVU 95 ???
ano 1 %  5%  [ 1 ]
ne, ale chci zkusit 4 %  23%  [ 4 ]
ne a nechci 12 %  70%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod davy 11 28. 12. 2011 16:31

Tak to je asi jedniný z čeho mám strach. Taky se domnívám že ta 98 může někde ležet víc než by bylo zdrávo. Otázkou zůstává jestli se jí přeci jen neprodá víc u těch známějších značek. Pokud se někdo dívá na kačku a jede tankovat k obchodákům tak asi rovnou sáhne po 95. Ted mě napadá jak si to ověřit. Známá dělá na brněnským globusu tak se ji zeptám kolik lidí si tam vezme ten lepší benzín. Ikdyž jestli si dobře pamatuji tak 98 nemají. Asi jen 95 klasika a 95 ultra - což by mělo být něčím vylepšeno.
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 12. 2011 17:11

mě nejde do hlavy, proč by měl být víc jak korunový rozdíl mezi N95 a N98. Přitom soudě dle několika pump (ONO, Tesco atp.) tomu tak nemusí být.
Přiznám se - v rámci nedůvěry jsem kdysi na letňanskou pumpu Tesco poslal ČOI, která mi po pár týdnech odpověděla, že neshledala v kontrolních vzorcích žádný problém. Takže N98 byla opravdu N98.

Vždyť ten benzin má nějakou dobu trvanlivosti a pokud pumpař tento benzin nevytočí, tak by jej měl nechat zlikvidovat, tj. vysoká cena mu spíše škodí. Ale je mi jasné, že se s tím v rámci vlastní sítě čerpaček papírově čachruje (tj. starej benzin se papírově převeze do pumpy s vyšší výtočí, kde se prodá před dosažením mezní doby spotřeby a naopak se do té pumpy s menší výtočí dodá papír o čerstvém benzinu ...).
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 28. 12. 2011 17:33

EuroOil má aditivovaný N95- Optimal- o 40 hal. dražší, než normální N95 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 28. 12. 2011 18:58

Benzina pobočka Tišnov. N95 34.90kč a verva100 36.90kč. Tedy cennový rozdíl 2kč. To se mi zdá ještě v pohodě. Otázkou je kolik te vervy tam prodají :hm .
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 28. 12. 2011 19:03

pry tech lepsich benzinu maji vyrazne mene, aby se nekazil...
pocitaji ze je tak 5% se vezme 98 oproti 95tky, alespon to tvrdil jeden chlapek z takove neznackove benzinky... ale ja stejnak bral 95tku :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Highdriver 7. 1. 2012 10:11

Já nikdy subjektivně nepozoroval rozdíl mezi N95 a Carrera 95 nebo Verva 95. Ale bral jsem to jen párkrát. To už radši Verva 100 nebo Carrera 100.
Kdo šetří viníky, trestá nevinné.
Highdriver
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky Luke 7. 1. 2012 21:55

Tatík bral u Shellu ten jejich speciální Diesel (neznám název), že to teda zkusí jak je to zázračný. Prej téměř žádná změna, akorát motor možná tišší a živější, ale spotřeba stejná.

Jinak má chrochtu 1.9 tdi

Cena na litr asi o 3 Kč více (nějakých 38,50,-)
Škoda Octavia 1.9 tdi, 81kW, ASV
Lucky Luke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 3. 2012 17:56

dneska na tesco pumpe precerpaval do nadrzii kamion s logama Verva ...

ze by naftu nebo benzin? kdybych nebyl liny tak jsem se kamionaka mohl jit zeptat...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 3. 2012 18:01

A reklama na kamionu ma u paliva vliv na co?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 3. 2012 18:05

cim vice prouzku tim vice adiddas :)
myslis ze treba kamion s polepama mlekarny kunin taky muze vest naftu? noo ale je pravda ze by teoreticky mohl :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abre 2. 3. 2012 18:40

Lucky Luke píše:Tatík bral u Shellu ten jejich speciální Diesel (neznám název), že to teda zkusí jak je to zázračný. Prej téměř žádná změna, akorát motor možná tišší a živější, ale spotřeba stejná.

Tady na Balkáně žádnej speciální deisel nekoupíš.
Musíš do civilizace. Když jsem měl ještě TDCi, bral jsem v Rakousku Shell V-Power (obsahuje tuším 10% zkapalněného zemního plynu), nebo BP Ultimate, a u obou rozdíl citelnej. Sice ne ve spotřebě, a lepší tah byl možná jen placebo efekt, ale dehťák si jen brumlal.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 2. 3. 2012 19:44

Já nikdy rozdíl nezaznamenal...

Ale přiznávám, že v mrazech beru jen Vervu....
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků