Samolepka LPG

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod LukinM26 4. 6. 2011 12:05

Zdravím, úplně se to nevztahuje k palivu, ale:

Na skle u mého Focusu s LPG mám tu "nehezkou" samolepku LPG, která si mi nelíbí :D
Vím, že v roce 2006, kdy jsem měl jiné auto s LPG byla tato samolepka povinná, jak je to teď?
Vídám na silnicích hodně aut bez ní, změnil se nějak zákon? (Nejradši bych ji serval hned :twisted:)
LukinM26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2011 12:15

Označení LPG je stále nutné
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 6. 2011 12:19

Mello ma vyjmecne pravdu, nicmene pokud vim, tak policie ti za to nic udelat nemuze, jde tam jen o revize a mozna TK.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2011 12:21

Přesně tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukinM26 4. 6. 2011 12:22

OK, díky tak nic, budu to muset dál trpět, ale nedávno jsem přitáhnul Superba LPG z Holandska a označení neměl tak tam to asi povinné není.

A jak je to s označením plnítka nádrže? Dříve jsem měl origo od LPG označení na skle + na nárazníku, kde mám plnící otvor, ale po menší nehodě mám nový nárazník, bez toho označení kolem. Auto jede za měsíc na STK, bude problém?
LukinM26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2011 12:54

Vozidlo poháněné LPG nebo CNG, jakož i vozidlo s vestavěným plynovým zařízením sloužícím k jiným účelům než k pohonu, musí být označeno nálepkou umístěnou na zadní části vozidla v pravém horním, popřípadě dolním rohu s nápisem „LPG“ nebo „CNG“.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 6. 2011 13:02

Maximalne budou prudit na STK, me prudili, ze jsem ji nemel u plniciho otvoru ale nakonec z toho problem nebyl. Tak nakonec stoji 2 petky tak si ji kup a v nejhorsim zavadu na miste odstranis ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2011 13:04

Ale je divný, že tato povinnost u nás mít známku platila v době, kdy jsme nebyli v EU a v zemích EU být nemusí a po vstupu se to nezrušilo... :hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 6. 2011 13:05

JardaB - me taky prudili, tak jsem to tam na stk dal a bylo, kazdopadne tu u plniciho otvoru jsem nechal, je pod vickem nadrze tak neni videt ze :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2011 13:05

nalepky bych nechal, uz jenom kvuli pripadne nehode, kdy by o tom izs meli vedet na prvni pohled
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 4. 6. 2011 13:06

ja tu samolepku nemam a zatim nikdy nic policajti nerikali
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2011 13:07

To je pravda, zvlášť když přestavby z výroby mají plnicí otvor u utvoru nádrže původního paliva pod krytem, takže to na první pohled není vidět.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 6. 2011 13:51

Kibitz píše:nalepky bych nechal, uz jenom kvuli pripadne nehode, kdy by o tom izs meli vedet na prvni pohled

1) mam to v ruce, takze se zadna nehoda nemuze stat
2) plynova nadrz je naprosto bezpecna i po havarii, nemuze byt problem
3) nalepku na skle mam, protoze je mi naprosto u ***** a kdyz uz ji tam dali...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 4. 6. 2011 14:23

Já tam tu nálepku na zadním skle nalepenou mám, ale není zvenčí vidět, protože ji mám nalepenou zevnitř a mezi ní a sklem je ještě ta tmavá fólie. U plnícího otvoru ji mám nalepenou na nárazníku normálně, STK jsem prošel OK, protože jsem měl ještě jednu samolepku LPG v ruce a říkal jsem mu, že si ji tam hned venku nalepím na zadní sklo i zvenčí. Dosud jsem ji tam ale zvenčí nenalepil, nechám to až na příští STK.
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2011 17:39

JardaB píše:
Kibitz píše:nalepky bych nechal, uz jenom kvuli pripadne nehode, kdy by o tom izs meli vedet na prvni pohled

1) mam to v ruce, takze se zadna nehoda nemuze stat
2) plynova nadrz je naprosto bezpecna i po havarii, nemuze byt problem
3) nalepku na skle mam, protoze je mi naprosto u ***** a kdyz uz ji tam dali...


jeste, ze nejses takovej blbec, abys to myslel vazne ;-]
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků