Dáváte aditivum do benzínu? VIF nebo???

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jandaxx 29. 2. 2012 18:33

Testy se dělají. Bohužel spíše na aditiva do nafty.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mfilip 1. 3. 2012 08:39

jandaxx píše:Testy se dělají. Bohužel spíše na aditiva do nafty.

Mas nejake relevantni vysledky ?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 1. 3. 2012 08:52

Já bych řekl, že takovým provozním testem aditiv byl minulý měsíc. Možná by bylo zajímavé zjistit, kdo jaké aditivum dával a kdo potom přesto nevyjel.

Aditiv je spousta, stejně jako je spousta systémů a ne každé aditivum se hodí do každého systému.

Jak jsem psal výše. Pořídil jsem si doporučované aditivum protože můj prodejce na můj motor VTi distribuuje aditivum určené pro tyto motory. Nemám důvod jim nevěřit. Až to vyzkouším, budu chytřejší.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 3. 3. 2012 09:31

Tak zatím musím říct, že PLACEBO efekt funguje dokonale. Jakmile jsem ten zázrak fouknul do nádrže a dolil 43 litry benzínu, už start na benzince byl o poznání lepší, než ten první ráno v garáži. 8-)

Zahřátí motoru při 5 km jízdě na lepší start přece nemůže mít takový vliv. ;-]
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 3. 3. 2012 10:32

Nechci ti kazit iluze, ale soudy bych si nechal na zitrek. V tomto pripade je jasne, ze ten druhy start byl lepsi nez prvni u odstaveneho auta.
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 3. 2012 12:24

mfilip píše:
jandaxx píše:Testy se dělají. Bohužel spíše na aditiva do nafty.

Mas nejake relevantni vysledky ?

Autodiesel dělal test aditiv a VIF do nafty vyšel jako nejlepší. Stejně se ale vždy najde někdo, kdo napíše, že je to podplacený. Přeber si to dle sebe. Já dávám VIF do benzínu a podle mně má motor tišší, hladší chod a lépe startuje.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Lucky Luke 3. 3. 2012 12:37

Zdeněk Málek píše:Tak zatím musím říct, že PLACEBO efekt funguje dokonale. Jakmile jsem ten zázrak fouknul do nádrže a dolil 43 litry benzínu, už start na benzince byl o poznání lepší, než ten první ráno v garáži. 8-)

Zahřátí motoru při 5 km jízdě na lepší start přece nemůže mít takový vliv. ;-]



Jak bylo psáno výše: Vyčkej do zítřejšího rána. Např. když jsem s nafťákem startoval v -15 poprvé, bylo to šílený... Když jsem s ním ujel cca 4-5 km, vypnul motor na 5 minut a pak zase startoval, naskočil tak jako v létě..

Spíš dej vědět zítra, jakej byl první start :)
Škoda Octavia 1.9 tdi, 81kW, ASV
Lucky Luke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 3. 3. 2012 12:41

"Gas-Saving" Products: Fact or Fuelishness?
http://www.ftc.gov/bcp/edu/pubs/consume ... aut10.shtm

Všechny přísady jsou kravina a vyhozené peníze.

Viz http://www.epa.gov a vyhledat jakýkoliv z testovaných aditiv níže:
The EPA has evaluated: Bycosin; EI-5 Fuel Additive; Fuelon Power; Johnson Fuel Additive; NRG #1 Fuel Additive; QEI 400 Fuel Additive; Rolfite Upgrade Fuel Additive; Sta-Power Fuel Additive; Stargas Fuel Additive; SYNeRGy-1; Technol G Fuel Additive; ULX-15/ULX-15D; Vareb 10 Fuel Additive; XRG #1 Fuel Additive.
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2012 17:24

Je potřeba dávat aditivum do benzínu?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 3. 3. 2012 17:25

Ne.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2012 17:27

To sem chtěl slyšet :-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 3. 3. 2012 17:32

Zdeněk Málek píše:Tak zatím musím říct, že PLACEBO efekt funguje dokonale. Jakmile jsem ten zázrak fouknul do nádrže a dolil 43 litry benzínu, už start na benzince byl o poznání lepší, než ten první ráno v garáži. 8-)

Zahřátí motoru při 5 km jízdě na lepší start přece nemůže mít takový vliv. ;-]


Největší mráz, v jakém jsem letos startoval, byl -21. Měl jsem "značkový kvalitní" benzín od Pap-oilu, auto chytlo na první škubnutí a jelo úplně normálně. Žádnou zázračnou vodičku jsem tam nelil. Pokud benzíňák potřebuje něco extra, asi s ním není neco v pořádku.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 3. 3. 2012 20:16

Přátelé, myslel jsem si, že takoví zkušení garážnící odhalí lehkou ironii, kterou jsem použil ve svém příspěvku.

Samozřejmě, že včera jsem nic nepoznal, protože jsem nikde nebyl. Dnes jsem ujel slabých 100km a pocit mám, že to nejede hůř. Uvidím za víc kilometrů.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 3. 3. 2012 20:17

neuvidíš nic
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 3. 2012 20:32

A i kdybys viděl, tak Ti to garážníci stejně vymlátí z hlavy. Nebo Ti někdo rovnou napíše, že lžeš.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků