Ethanol a bionafta - rozmáhá se čím dál víc

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 2. 2011 14:19

Už ste trapný vobá
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já. 11. 2. 2011 14:21

Máš pravdu,ale máš MELLO další bod. Za chvilku 60000 :D
Uživatel deaktivován. Zítra,nebo někdy
Já.
Nováček

Odeslat příspěvekod Frogg 11. 2. 2011 14:43

Frogg píše:1) Etanol má ve své molekule necelých 35 % kyslíku. Benzín je směsí uhlovodíků s nulovým obsahem kyslíku. Jakékoli kladné číslo různé od nuly je tedy větší, takže použití adjektiva extrémní je nesmyslné, v porovnání s nulou je každé kladné nenulové číslo extrémní.

2) Kyslík není možné spálit, neboť slovem spálit lidé, kteří vyšli později než z páté třídy základní školy označují v prostředí zemské atmosféry rychlou oxidaci nějaké látky vzdušným kyslíkem v procesu, který se nazývá hoření.



Správně Jájínku. Opakování je matka moudrosti.
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P2005 11. 2. 2011 14:44

Opakování přináší BAN. Víš co je to OT? A to všechno jen kvůli této větě: Etanol má oproti benzínu extrémní obsah kyslíku a ten se prostě nestačí úplně spálit. :-) Přijde žába a začne to vědecky rozebírat. Ano mělo tam být napsáno : Etanol má oproti benzínu extrémní obsah kyslíku/tedy obsahuje kyslík/ a ten se prostě nestačí zůčastnit procesu spalování,oxidace,hoření, jak je komu libo a odchází do výfukových plynů kde ho změří lambda sonda. Prostě je tam více kyslíku než je potřeba. A už toho nechte. Trapárna. Máš něco o autech,nebo jsi sem přišel dělat ramínka a pitvat slovíčka?? I vzdělaný člověk může být úplný debil :-)
P2005
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 11. 2. 2011 15:33

Ono to navíc bývá tak, že čím je člověk větší kapacita ve svém oboru, tím víc si uvědomuje, jak malinký střípek poznání vlastně ovládá a podle toho se chová. Opravdové kapacity jsou většinou "normální" lidi, kdežto kdejakej debil si myslí, že sežral moudrost světa. Takoví se pak vyžívají v intelektuální masturbaci, jak můžeme být svědkem v tomto vlákně.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 2. 2011 15:40

Já zde vidím i trochu jinou než jen intelektuální masturbaci.....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frogg 11. 2. 2011 15:57

Nepřišel jsem pitvat slovíčka a dělat ramínka, jen jsem procvičil jednoho Jájínka co začal v diskusi se mnou slovy: "Jsi hlupák a sám kecáš nesmysly." a všechno podle svých slov chápe dokonale. Ale ve svém zápalu, kdy něco napíše a pak si s tím sám polemizuje se v tom zamotá natolik, že si nakonec plete i barvy.
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já. 11. 2. 2011 16:02

Věty : Relativizovat něco takového k nule je logický nesmysl si nech na přednášku nějakým studentíkům. Tady není Menza :lol: :lol: :lol: Založ si vlákno Menza a tam můžeš excelovat. Máš něco praktického k biopalivům,nebo budeš pokračovat v tomhle hovně?

-- 11. 2. 2011 16:09 --

Frogg mě procvičil. Frogg mě přímo porazil. A sám se shodil. Ale vůbec o tom neví :lol: :lol: Za chvilku jdu makat,honem něco napsat. Přijdu až ráno.

-- 11. 2. 2011 16:52 --

Jiří Noháček nikde :'( Nebo jiný.
Uživatel deaktivován. Zítra,nebo někdy
Já.
Nováček

Odeslat příspěvekod P2005 12. 2. 2011 06:48

P2005
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frogg 12. 2. 2011 12:58

Já.11. 2. 2011 11:00

píše:
Pouze jsem napsal,že lambda pozná ,respektive bude indikovat vyšší obsah kyslíku a bude vysílat signál k úpravě spalování. Pokud je to běžné auto a ne flexfuel,tak si bude myslet,že směs je bohatá a bude ji ochuzovat,což bude mít za následek chod motoru na chudou směs


:pozor PRÁVĚ NAOPAK :pozor

Jájínku pořád ti opakuji, že nevíš o čem píšeš. Ale to je, jako kdybych hrách na stěnu házel. Zářným důkazem jsou věty, které jsem z tvého příspěvku vybral.

Takže znova a ještě jednou: Pokud lambda sonda signalizuje více kyslíku ve spalinách, vyhodnotí to řídící jednotka (auta které není upraveno na spalování E85) jako, že směs je příliš CHUDÁ, nikoliv BOHATÁ, jak se ve své bláhovosti domníváš. (mimochodem řídící jednotka nemyslí... ale to ty ostatně také ne, jinak bys takovou hloupost nenapsal) Takže řídicí jednotka se snaží směs OBOHATIT (ne OCHUDIT jak si bláhově myslíš ve své pýše, že už všemu rozumíš).

Je to vcelku logické, protože právě tohle je důvodem, proč u neupraveného auta dost markantně stoupne spotřeba, pokud jede na palivo s vysokým obsahem lihu. (a hodně nespáleného paliva z příliš bohaté směsi odchází výfukem pryč, což je občas i cítit) Proto se auta na E85 upravují, aby k tomuhle nedocházelo.

Přestaň mudrovat nad tím, kdo se tady v diskusi ztrapňuje a začni trochu používat šedou hmotu mozkovou, či co to v té hlavě vlastně máš.

Že tu není Mensa jsem si všiml. :-] To, že některým větám nerozumíš ještě neznamená, že je ostatní lidé kvůli tobě přestanou používat. Tohle co jsem napsal bys ale mohl pochopit.

Ještě někdo krom Jájínka se tu domnívá, že hodně kyslíku ve spalinách pro lambdu znamená příliš bohatou směs?
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 2. 2011 13:38

Já ne.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já. 12. 2. 2011 14:08

Co platí pro benzín to neplatí pro etanol. Používáním vyššího množství etanolu v palivu. (Vyššího myslím nad 50%) má v konečném důsledku chod motoru na chudou směs. Já mám na emisích vždy lambda nad 1. Minule 1,017. To bylo tím 10litrovým kanystrem 100% lihu. :D :D :D A co auta? Zajímají žábu? Nebo jen tak pluje netem? A občas něco chytrého napíše?
Uživatel deaktivován. Zítra,nebo někdy
Já.
Nováček

Odeslat příspěvekod Frogg 12. 2. 2011 14:19

Aha zase pohádky o tom jak lambda "pozná" cos nalil do nádrže a jak z toho řídicí jednotka "vymyslí" jestli to bylo tím desetilitrovým kanystrem lihu nebo ne.

Prosím ještě tu O Smolíčkovi, ta je taky pěkná. :-D :-D :-D
Naposledy upravil Frogg dne 12. 2. 2011 15:17, celkově upraveno 1
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já. 12. 2. 2011 14:42

Ale pěkně jsem ho rozesmál. Alespoň jsem Tě pobavil a zvýšil sebevědomí o<:)

-- 12. 2. 2011 14:47 --

Uvádí se 1 : 9 pro čistý etanol ( u E85 pak někde kolem 1:10) . U etanolu (E85)máme jinou "chemii " spalování s vyšším obsahem kyslíku ve výfuk. plynech, což z logiky věci přes lambdu hlásí PCM obohacovat směs, avšak tovární (benzínová) korekční data ve většině PCM mají strop ( LONGFT ) nějakých 25% + - a v konečném výsledku tak toto obohacení nedostačuje. Pokud dosáhneme tohoto stropu, dojde k uložení některého z chybových kódů ve vztahu k lambdasondě či tvorbě směsi ve smyslu "směs příliš chudá" Sociální průzkum ukončen: I vzdělaný,slušný,chytrý člověk se rozčílí nazve jiné trotlem a tím se sníží na úroveň 4 cenové skupiny a 5tou třídu ZŠ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A teprve teď je konec. o<:)

-- 12. 2. 2011 14:53 --

I když s tím nespáleným lihem co *****í z výfuku nemáš pravdu. Tak nasládle voní kyselina octová,která při spalování etanolu v motoru vzniká.(kromě jiného)
Uživatel deaktivován. Zítra,nebo někdy
Já.
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 2. 2011 17:24

Nemůže to být horší, než z výfuku nafťáku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků