Aditivum do nafty - ano či ne

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přidáváte aditivum do nafty?
Ano, motoru to prospívá 30 %  50%  [ 30 ]
Ano, ale pouze jako placebo 1 %  1%  [ 1 ]
Jenom do méně kvalitní nafty 9 %  15%  [ 9 ]
Ne, je to blbost 19 %  32%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 59

Odeslat příspěvekod myznar 17. 9. 2008 18:46

Otázka je položena jasně. Zajímali by mě vaše skušenosti s aditivy, vliv na chod motoru, spotřebu...
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 17. 9. 2008 19:57

Ja davam aditivum od te doby, co se tam davaji ty bioslozky, ci co. Ptal jsem se na to servisaka, co se o nase auta stara leta, a sam mi to poradil.

Mozna se o neco zlepsil start motoru, ale jistej si tim stopro nejsu a spotreba je stale stejna.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 9. 2008 05:47

říká se biosračky :D :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 18. 9. 2008 05:55

Kupujte, lijte to tam a věřte. Neb jedině Vaše víra Vás může zachránit. Ta nejdražší aditiva jsou ta nejlepší. Hlavně nešetřete. Určitě se to vyplatí. Nenechte se nikým zviklat a vytrvejte. :lol:
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 9. 2008 06:13

Já leju do benzínu až 75% aditiv. :shock: :shock: V létě.V zimě do 50% :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myznar 18. 9. 2008 07:04

Že to aditivum vůbec ředíš benzínem.
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormbringer 18. 9. 2008 07:06

Kolega omylem do Romstara 1.4TDI (mimochodem "super" "motor" ;-] ) natankoval 4 litry benzínu. No motor tahal na svoje poměry jako ďas, akorát to blbě startovalo. Takže dobrý aditivum do nafty je benzín - něčím je prostě ty mazlavý sra.ky potřeba naředit...

Jinak otázka moc jasně postavená není. Známej má stavební techniku a pořídil si čerpačku u který tankujou i jeho kamarádi. Naftu má kvalitní a neředěnou, ale auta s ní mají spotřebu podle charakteru provozu až o dva litry vyšší. Zjišťovalo se proč a důvodem je že má "suchou" naftu, tzn. bez aditiv. Problém je že jednak aditiva která přidávají pumpy se na trhu běžně sehnat nedají a pokud ty sra.ky co se prodávají naleju do už aditivované nafty, můžu její vlastnosti naopak zhoršit. Tak si vyberte. Nedá se hlasovat ani pro jednu možnost.
Life is hard. Then you die.
stormbringer
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 18. 9. 2008 07:23

stormbringer píše:Kolega omylem do Romstara 1.4TDI (mimochodem "super" "motor" ;-] ) natankoval 4 litry benzínu. No motor tahal na svoje poměry jako ďas, akorát to blbě startovalo. Takže dobrý aditivum do nafty je benzín - něčím je prostě ty mazlavý sra.ky potřeba naředit...

:oboze

výborná rada
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 18. 9. 2008 07:49

pouzivam vif, a zatial spokojnost(zhruba 5t km najaztdenych s vifom). spotreba isla zhruba do 0.5 litra dolu
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 18. 9. 2008 08:10

Já mám zatím zkušenost cca 200.000 km bez vifu. A taky dobrou. :lol: :lol:
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 18. 9. 2008 08:17

Dokud jsem tankoval na běžných benzinkách, aditivum by mě ani nenapadlo dávat, ale odnedávna mám velmi levný zdroj nafty a radši tam liju nějaký aditivum od Castrolu. Sice by ta nafta neměla být žádná sr.ačka, jezdí na to moderní kamiony a řekněme prémiový osobní auta kolegů, ale jistota je jistota :-)
Stojí to 200,- Kč a vydrží na 500litrů nafty, což je cca 7000km, takže zanedbatelná položka...

Jinak nějaký vliv na spotřebu, chod motoru, apod. asi nepozoruju, přidávám to do nafty hlavně pro svůj dobrej pocit :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 18. 9. 2008 08:58

No jo, a pak nemá být kamionová doprava v "ekonomicky tíživé situaci".
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 18. 9. 2008 09:23

Honza42 píše:No jo, a pak nemá být kamionová doprava v "ekonomicky tíživé situaci".

nj, je to hrozný :-l bejvávalo líp a to o dost... ale předpokládám, že až firma začne krachovat, šéf mi tu naftu přestane dávat a nebo ji v plné výši zpoplatní ;-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 18. 9. 2008 12:51

Jednu zimu jsem lil aditiva, druhou jsem chtěl taky, koupil jsem si je včas abych nemusel pak řešit až uhodí mrazy jejich nedostatek na pultech. Samozřejmně když začlo mrznout, tak jsem aditiva nenašel. Rozdíl jsem nepozoroval žádný, ovšem v extrémních mrazech jsem radši ani nezkoušel startovat :D

Ani letos tam nic lít nebudu, jen vezmu buď VPD nebo Verva D a to musí stačit :D

Odpověď - NE 8-)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 9. 2008 13:47

Mně se po přidání aditiva do benzínu snížila spotřeba o pěkných 0,1 l /100 km. A to se fakt vyplatí.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků