Nezaviněná bouračka - kolik jste dostali od pojišťovny?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 25. 6. 2014 10:33

Zdravím, chtěl bych tu posbírat zkušenosti s pojistným plněním od pojišťovny...

Jel jsem se starým Sharanem (1997), na křižovatce mě lízlo auto od zadního blatníku přes obě levý dveře, trochu je zamáčklo dovnitř, popadaly lišty... škoda odhadem 30.000 od policie, u pojišťovny 50.000 (přesahující hodnotu vozu) - chtěli jsme ho prodat tak za 50-60.000

Od pojišťovny jsem dostal 14tisíc s tím, že auto bylo starý. Už to nebudu opravovat, těch 14 +/- odpovídá, ale kdybych to chtěl opravit = 2x dveře, lak, nastrojit do dveří elektriku, okýnka... bude to víc?

Není to o**b? jaký máte zkušenosti s bouračkami (resp.těmi nezaviněnými?)
AndrewSimek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 6. 2014 10:57

Tywole 50-60 za takhle starou pastiku? To bych chtel videt toho, kdo by to koupil...
Tech 14 + cena vraku je tak akorat.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 6. 2014 10:57

Počkej oni udělali odhad škody 50 000 a dali ti 14 000? :D Bych je nakopal do ***** pokud těch 14 stačí na opravu tak je to vpoho, ale jinak bych chtěl tolik kolik stojí oprava a vzhledem k tomu, že by mě tímhle naštvali tak bych to hodil do autorizáku a pak jim tam poslal právníka(známí) a on už by jim to vysvětlil...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 6. 2014 10:58

Tak asi odhadli opravu na 50 a usoudili, ze to 2x-3x presahuje cenu auta tak totalka, bych to videl...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 6. 2014 11:04

Ajo to mi nedošlo to pak asi teda jo...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 6. 2014 11:08

Podobně mi před třemi roky chlap ve favoritu oholil ZXko z roku 96, škoda odhadem 25 tisíc - totálka. "Vrak" jsem si chtěl nechat, tak jsem dostal předchozí odhadovanou hodnotu minus cenu vraku = cca 15 tisíc.

Jinak, kdyby sis to dal opravit a podal proti amortizaci žalobu, myslím, že bys měl docela dobrou šanci, že z pojišťovny vykopeš všechny prachy na opravu. Jsou to šmejdi, kteří spoléhají na to, že budeš držet hubu a krok.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 25. 6. 2014 11:09

auto odhad myslím 40, škoda 50. Pojišťovna ale vyplácí s tím, že auto už je starý a díly byly opotřebovaný.

Logicky ale kdybych to chtěl všechno uvíst do původního stavu, asi bych se do 14ti nevešel.
AndrewSimek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas.pce 25. 6. 2014 11:11

joo dat to do autorizkau je nejvetsi picovina, to je hned totalka

a kdyz ti dala pojistovna škodu 50tis tak proc sis to auto nechaval? mels jim nechat auto a at nasolej 50tis
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 25. 6. 2014 11:14

Na idnesu o tom máš dnes článek.
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 6. 2014 11:21

tou dobou 4 roky stary FFII nakulen dodavkou zezadu, promackle 5. dvere, zlamany naraznik + nejake vyztuhy. Oprava ve FORD servisu 55000, proplaceni pujceneho vozidla na 30dni 45000kc. Auto plne funkcni a pojizdne :)
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 25. 6. 2014 11:22

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 25. 6. 2014 11:55

lukas.pce píše:joo dat to do autorizkau je nejvetsi picovina, to je hned totalka

a kdyz ti dala pojistovna škodu 50tis tak proc sis to auto nechaval? mels jim nechat auto a at nasolej 50tis

ale takhle to nefunguje
AndrewSimek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plechus 25. 6. 2014 12:17

nezavinena nehoda- auto nedalo mame prednost kdyz odbocovalo z hlavni vlevo. Odhad skody na miste 200 tisic- to by bylo na totalku (tou dobou 7 let stara O2). Chtel jsem si ji nechat, takze po odtahu do autorizaku jsem vyrazil na pojistovnu, dojel to s likvidátorem nafotit a zkouknout a pak jsem se již dohadoval s nějakou paní z Prahe, kolik dají. Chtěl jsem to opravit na fakturu, ne rozpočtem. Nakonec souhlasila se 140 tisíci plnění+ samo náhradní auto po dobu opravy. Autorizák se vyjádřil, že do těch peněz se vleze a tak se opravovalo. Náhradní auto jsem nakonec měl 3 neděle. Neplatil jsem ani korunu, vše hradila pojišťovna (šlo to z povinného viníka, ne z mého havarijka).

-- 25. 6. 2014 12:20 --

AndrewSimek píše:
lukas.pce píše:joo dat to do autorizkau je nejvetsi picovina, to je hned totalka

a kdyz ti dala pojistovna škodu 50tis tak proc sis to auto nechaval? mels jim nechat auto a at nasolej 50tis

ale takhle to nefunguje



kdyz mu pojistovna urci totalku 50, tak to auto daj do drazby, kde se muze najit zajemce. Ten to vydrazi za rekneme 25. Takze pojistovna pak veme 50-25=25 a vyplati ti 25. No a zbytek ti da ten, co to vydrazil. Ty mu to auto ale nemusis prodat, to je jedna vec a druha je, ze ta drazba neni nijak zavazna, takze ani on si to nakonec nemusi vzit.
Plechus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 25. 6. 2014 12:28

Nezavinena bouracka, byl jdem v eFelde, trwfila me Octa na predni blatnik a blinkr. Dal jsem to do sveho servisu, dostal jsem nahradni auto, novy blatnik a svetlo i s blinkrem. Vse platila pojistovna. Vinnik mel Českou Pojistovnu.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas.pce 25. 6. 2014 12:49

jak u ktere, ja to mel zavazny, auto jsem si ale nakonec nechal, zajemce mel o nej docela velkej zajem, porad otravoval :D
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků