Cesta do Francie

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod martineQ 6. 12. 2007 08:59

Prosím o radu. Dnes musím odjet do Francie a potřeboval bych upřesnit pár věcí.
Jak se hradí dálnice v Německu a ve Francii?
Mají ve F stejné zásuvky jako v ČR nebo potřebuji redukci?

Máte z vaší strany nejaké rady?
Díky

Jedu osobákem...
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dix_ 6. 12. 2007 09:02

Já jel do Francie autobusem,tak to přesný úplně nebude.V Německu dálnice mám dojem,že jsou dálniční známky,ale ve Francii je mýto.U začátku dálnice jsou brány,kde se platí.Tam je víc vlastníků dálnice,tak se to platí mýtem.Zásuvky netuším.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vilik 6. 12. 2007 09:16

V Německu se za dálnice pro osobák neplatí nic.
Ve Francii jsou mýtné brány, kde se platí při výjezdu, podobně jako v Itálii.
V zásuvkách si nejsem jistý, ale skoro v každém supermarketu se dá koupit univerzální redukce. Stojí něco kolem stovky.
vilik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bob 6. 12. 2007 09:30

Dix_ píše:.V Německu dálnice mám dojem,že jsou dálniční známky,.n/quote]

Ty jsi moderátor??? Čeho? Webu o háčkování a pletení?
Že je v D na dálnici neomezená rychlost a pro osobáky žádné poplatky - to snad ví i třináctiletý kluk se zájmem o auta ....

K věci: F-dálnice stojí asi 2,- Kč/km, dá se i po relativně kvalitních "okreskách".
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dix_ 6. 12. 2007 09:32

Bob:hele,já tam jel autobusem a to jsem celý německo v noci prospal,tak jak to mám vědět.V Rakousku známky jsou,ale německo jsem nevěděl.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod žaneček 6. 12. 2007 09:33

Redukci na zásuvky si pořiď,já ji sebou vozím, ale teď si nedokážu vybavit ,ve kterých státech jsem ji potřeboval. Pokud nejedeš osobním autem ale dodávkou, tak si jen pohlídej,abys vjel na správnou mýtnou bránu na placení. Na většině výjezdů na placení je to rozdělené podle výšky auta. Uvidíš to už zdálky.Když se nacpeš s dodávkou mezi osobáky a pak musíš vyjíždět na poslední chvíli tak si připadáš blbě.
žaneček
Nováček

Odeslat příspěvekod KubaPa 6. 12. 2007 09:36

Ve francii redukce na zásuvky potřeba není, jen kdybys byl někde v hodně starým baráku, tak jsem narazil na problém v tom, že zásuvky maj stejnej tvar, ale trochu užší díry a některý český zástrčky tam nenapereš, nebo jen silou :mrgreen:
KubaPa
Štamgast

Odeslat příspěvekod martineQ 6. 12. 2007 09:41

Díky za odpovědi...
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mikPetr 6. 12. 2007 10:07

V Německu je osobák zadarmo, ve Francii jsou placené úseky na dálnici značené, může být i placený tunel, nebo most na jinak bezplatné silnici. Okresky jsou vynikající, ale pokud to není v rovinách, nedá se moc ušetřit (zatáčky, vesnice, nemožnost předjíždět). Ploché zástrčky vlezou všude bez adaptéru.
mikPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bob 6. 12. 2007 10:16

Dix_ píše:Bob:hele,já tam jel autobusem a to jsem celý německo v noci prospal,tak jak to mám vědět.V Rakousku známky jsou,ale německo jsem nevěděl.n/quote]

Trvám si na svém - pokud ti je pod 13, je to o.k.
Pokud ti je nad 13, zajímáš se o auta a bydlíš ve státě, který sousedí s D, musíš vědět "rychlost neomezená a pro osobní zdarma"
Je to "znalost" stejného typu, jako že Volkswagen je německé auto (přestože jsi slyšel, že Volk znamená v Rakousku národ a že ti někdo říkal že se VW vyrábí v Bratislavě - byť obé je pravda)
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod placak 6. 12. 2007 12:36

Nedoporucuju jet mimo dalnice. Sice kvalitni povrch, ale sama vesnice, kterou projizdis max 30 km/h... Dalnice se plati jen nektere useky, zalezi kam jedes. Dolu pres Lyon, a od Avignonu bud na Azurove pobrezi nebo na Perpignan je to placene (cca 2,- na km). Do Parize je to treba bez poplatku...

Co me sralo jsou jejich kruhaky. Prijel jsem do cech a dvakrat jsem prejel vyjezd, protoze oni maj smer presne ve vyjezdu, kdezto v CR mas pred vyjezdem...ono vubec jejich znaceni mimo dalnice je tragicky.
http://www.youtube.com/watch?v=sU_PzuJ1zMU
placak
Nováček

Odeslat příspěvekod beavis 6. 12. 2007 13:49

Do Paříže po dálnici bez poplatku ? Kudy ?
Ne, nehádejte, mám SAABa...
beavis
Nováček

Odeslat příspěvekod placak 6. 12. 2007 14:02

Normalne porad po 6 az do Saarbruckenu a pak po A4 primo do Parize. Ted jsem tam sice dva roky nejel, ale predtim se neplatilo...
http://www.youtube.com/watch?v=sU_PzuJ1zMU
placak
Nováček

Odeslat příspěvekod žaneček 6. 12. 2007 14:13

To jsi musel jet snad v době, kdy výběrčí stávkovali. Já mám asi ještě doma někde účtenky z této dálnice v posledních šesti letech.
Mimo loňska, to jsem tam nebyl. Ale platil jsem vždy.
žaneček
Nováček

Odeslat příspěvekod žaneček 6. 12. 2007 14:51

Tak jsem si chvilku pohrál s ViaMichelinem,doufám,že se vám to zobrazí. Od Saarbruckenu do Paříže je to pro osobák za 25,50 Eura po silnici A4. Mýto se platí.
http://www.sanef.com/fr/services/cartes ... aires.jsp#

No tak to zobrazení nefunguje , tak mi to věřte, nebo si nastavte trasu do Paříže.
žaneček
Nováček

Další stránka