Sardinia - rady. skusenosti...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 6. 2018 10:53

Byl tam někdo autem?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 6. 2018 11:04

Jo, ale 10 let zpět.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 6. 2018 21:29

ka-spel píše:Byl tam někdo autem?

Ja byl autem nadohled Sardinii v Bonifacio
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 22. 6. 2018 05:21

ja byl nekolikrat autem na korsice, ale sardinie autem nee... jinak na odpluti z livorna jsem vzdy prespaval u gardskyho jezera, odpoledni trajekt se tak da v pohode stihnout kdyz se brzy vyjede. jednou jsem prijel pozde a jeste kupoval listek tak me soupli mezy posledni kamcacky :love:
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cptObvious 22. 6. 2018 14:21

ka-spel píše:Byl tam někdo autem?

bol, niekolkokrat :-)
Ja odporucam, uz len preto, ze je to nadherny ostrov s mnozstvom roznych zaujimavych miest a oplati sa taky roadtrip. Radsej, ako sa fixovat na jedno miesto.
cptObvious
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 6. 2018 20:38

Korsika je taky úžasná a je kousek blíže...
Tak mě napadá má taky korsika taky svoje téma?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 6. 2018 21:39

Já měl vždy vůči Itálii averzi, max na lyže. Vyloženě jsem měl osypky z Bibione a palmové riviéry. A teď jsem objevil Sardinii a je to mazec.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 6. 2018 00:59

Jean ViC píše:Korsika je taky úžasná a je kousek blíže...
Tak mě napadá má taky korsika taky svoje téma?

+1
Jel bych zas, super kombinace hor (až skoro 3000mnm), moře a teplého podnebí.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 26. 6. 2018 15:31

Jestliže je trajekt odjezd v 10 z Livorna, tak kdy tak vyjet z Moravy. Mám to cca 1100 km a obávám se, že to pokud vyjedu ve čtvrtek po práci nemám šanci stihnout. Víkend už jsou lístky o dost dražší.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2018 15:35

garaz rada - ja vyjel o den drive a pobliz pristavu prespal... jet takovou streku na trajekt by me stresovalo i tim ze co kdyz tam prijedu moc brzy :D a nebo naopak pozde :D
jinak je pravda ze takove rozmezi kdy te pusti do fronty na trajekt a kdy se naloduje je treba i hodina ael tref se do hodiny casu na takovou vzdalenost, i kdyz v noci teoreticky by to mohlo byt prujezdne...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 26. 6. 2018 15:51

Tak jedině. Kdybych vyjel ve čtvrtek ráno, tak úplně v pohodě. Další problém vidím, jak to na trajektu zvládne pes, pokud se jich tam sejde víc.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 6. 2018 18:34

My taky přespali v Savoně.
Nevím jak Sardinie, ale u Korsiky bylo cenově jedno, odkud loď vyjížděla, jestli ze severu nebo zprostředka Itálie. Bylo lepší se nalodit v nejbližším přístavu vzhledem k ČR, než se trmácet autem dál po břehu.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2018 18:37

Z nice na korsiku byl o něco levnější trajekt a o dost hezčí a jel 50kmh a z livorna horší menší a jel jen 30kmh a chvílemi i méně... Asi dost záleží na dni čase a hlavně sezóně že srpen až skoro 3x dražší nez červen
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 26. 6. 2018 18:53

My měli trajekt zaplaceny přes cestovku a v obou připadech byl tajekt od společnosti Moby Tommy. Jen z Livorna byl ten trajekt docela luxusni, bazeny, nobl restauračky, obchody s drahyma hadrama atd. Zpět trajekt jak jsem psal od stejne společnosti jen nas vyhodil v Pionbino a navic to byla nějaka vybavou a celkově nějaka low cost verze.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2018 19:30

Ja jel corsica ferries a ten do livorna je opravdu lowcost ale nevadí hrozný to není i míchané nápoje dělali a nevyužij toho zvlášť když je povoleno 0.5promile
Moby je ten pomalovanej kreslenyma postavickama to je hezká loď
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků