Sardinia - rady. skusenosti...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sumo-- 9. 4. 2015 17:06

Zdravim.... dufam ze tu este niekto kuknete a date par rad ;)

Chystam sa s priatelkou na sardiniu... Ubytovanie v San Teodore (ak sa podari) a pobehat:
- okolie mesta (Cala Brandinchi, Capo Coda Cavallo) - moped/bicykel
- vychodne pobrezie (cala goloritze, Cala luna, Cala luna) - asi vylet lodou alebo moped a turistika
- sever/vychod (Costa Paradiso, Stintino -La Pelosa, Grotte di Nettuno a Alghero) - pozicat auto
- 1x vylet lodou na Korziku (Bonifacia) alebo "La Maddalena" alebo "La Tavolara"

ideme tam na 10 dni tak hadam postihame vsetko :). Letiet budeme asi do Olbie. Ako je to s transferom z letiska? Premavaju tam neake pravidelne BUS liknky (do San Teodora) alebo bude treba TAXI (kolko cca stoji taxi?)
Zaujimalo by ma dalej, ako je to so zapozicanim mopedu/bicykla - staci to na pobehanie po okoli?
Tiez sa neviem rozhodnut ktory vylet lodou vziat... ktory sa najviac oplati ... vsetko je pekne :)
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2015 17:10

Je San Teodoro tam jsem byl a hned bych si to znova zopakoval. Ja byl ale autem takže v tomhle směru neporadim navic už je to poměrně dlouho.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 9. 4. 2015 17:11

já bych si tam auto půjčil na letišti na celý pobyt, o 100 starostí méně a o 1000 zážitků více

-- 9. 4. 2015 18:13 --

nevím kdy jedeš, ale 10 v květnu.. O:-)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumo-- 9. 4. 2015 17:22

takze to tu este zije :D

chcem tam ist na prelome jun/jul... (23.6 - 4.7 cca). Zaciatok/koniec este nemam prsne dany.. ale v tej dobe niekedy...

co to je za stranka? .. to je na 10 dni? neake lacne... :) ..ak to je v tych cenach, tak neni o com :)
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 9. 4. 2015 17:24

jo červen červenec je tak 5500,- - 6500,- za UP!

https://www.pujcovnaautlevne.cz/book.ht ... er=0:#book
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumo-- 9. 4. 2015 17:45

tak na 10 dni to je nieco malo cez 200e... neni to az tak zle... Rozmyslam ho vziat tak na 5-6 dni.. Chcel som vyskusat aj skutrik - taka klasicka sardinska romantika s priatelkou :P ... len to bude dalsich 60e, tak asi to auto na cely pobyt bude vyhodnejsie. vdaka za info... potesilo...

..co sa tyka tuho vyletu lodou, ktory by ste odporucili? ...
..kludne este mozte neaky tip co ist pozriet... budeme behat sever sardinie....

@miromen4 - ako to vyzera v tom mestecku? da sa tam v pohode najest? budeme mat len ranajky
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2015 17:52

(cala goloritze, Cala luna, Cala luna) jednoznačně pujčit člun ktery nas po usmlouvani vyšel na 160€ pro 6 osob (40hp)
Určitě navštivit Porto Cervo a po cestě se stavit např. na plaž Cala Brandinchi.
Osobně mě uchvatilo Capo Testa
Jinak ja tam byl v 2008 takže se tam toho mohlo dost změnit ale jedno vim určitě a to že odpoledne tam bylo mrtvo. Takže najit otevřeny alespoň stanek s občerstvenim bylo nemožne. V tom se Italska siesta projevila na 100%.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 9. 4. 2015 18:04

Moucha píše:já bych si tam auto půjčil na letišti na celý pobyt, o 100 starostí méně a o 1000 zážitků více

-- 9. 4. 2015 18:13 --

nevím kdy jedeš, ale 10 v květnu.. O:-)

Koukám, že pro mě by to bylo 99€ plus 10*19€ příplatek :-D
3.0 V6
2.0 R4
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumo-- 9. 4. 2015 18:21

toho sa trochu obavam.... :) Nechcem tam hladovat cez obed...

tak uz sa mi celkom rysuje plan dovolenky:

1.den - Porto cervo (okolo pobrezia) - cestou naspat plaz "Cala Brandinchi" - domov
2.den - Capo Testa - Costa Paradiso plaz Cala Li Cossi - domov ..(mozno este isolla rosa? kusok od paradiso)
3.den - Stintino - Alghero + Grotte di Nettuno - domov
4.den - narodny park (Cala luna, cala goloritze, Cala Mariolu)
5.den - co pride... nahodne plaze...

...asi to bude pol dovolenky takej akcnejsej, cestovanie po okoli..... a pol oddych... ;)
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2015 18:32

Prakticky to stejne co jsem projel i ja.
Jinak nevim v čem a kde přesně budeš ubytovany. Ja byl v bungalovu u plaže Cala D'Ambra což je kraj ST kde je klid. Super ubytko velka zahrada a pěkny baraček. V odkaze je vidět pouze brana kde byl vstup. Jinak většinou jsme se koupaly v cala La Cinta. Městečko je dobre spiš pro mlade. Zabava , stanky , trh a s tim samo i větši hluk. A Sardinie je rozhodně o poznavani a ne o vylehavani.

https://www.google.cz/maps/@40.76989,9. ... ExXEmQ!2e0

https://www.google.cz/maps/@40.770159,9 ... WLVKXw!2e0
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumo-- 9. 4. 2015 18:58

vdaka za tip... kuknem..... Ubytovanie este riesim. Ono, toto leto by som chcel s priatelkou skor tak romantika,,,, vyletiky,... pohodicka na plazi a tak...

Potom by som sa rad este na sardiniu vratil... aspon 4 ludia dokopy aby sme boli... a neaky baracik a trip po juhu a zvysok. Je tam toho strasne vela... Chcel som uz teraz pobehat celu sardiniu, ale to by bolo dost uponahlane potom... ;)
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2015 19:08

Obecně je to spiš naopak tzn. sever na zabavu a jih na romantiku ale tohle bych neřešil. Chtělo by to na delši dobu nebo se tam vratit.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumo-- 3. 7. 2015 09:05

Zdravim ludia... Pisem zo sardinie, prefposledny den dovolenky :)... Super tu je. Otázočka na tych co ste mali pozicane auto. Treba ho pred odovzdaním vycistit? ;)
sumo--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 6. 2018 07:19

loop píše:byl jsem tam teď, autem z Prahy, na samotné Sardinii v severní části jsem najezdil cca. 1700 km, spotřebu jsem měl rekordních 7,1litru nafty a platil jsem143Eur pokutu. jestli tě něco zajímá, spíš se ptej, zkusím odpovědět.

To mě láká letos taky. S jakým předstihem musím být u trajektu při nalodění?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 6. 2018 09:12

Píšou hodinu u corsica ferries
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků