Platnost dopravních značek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 08:42

Já asi žiju někde ve střední africe: sobotní MF dnes
Tučná pokuta za soukromou značku

Teplice - Šéf teplických policistů Petr Sytař má na vratech garáže na plastové cedulce namalovanou dopravní značku zákaz zastavení i s varováním, že překážející auta budou odtažena. Porušuje tak zákon a hrozí mu vysoká pokuta.

Stejně jsou na tom tisíce dalších lidí v Česku, kteří se napodobeninou dopravní značky snaží vyřešit problémy s auty zaparkovanými před výjezdem ze dvora či garáže.

„Je to chyba,“ přiznává policista

„Ano, je chyba, že ji tam mám,“ přiznal Sytař. „Ale já jsem ji tam nedával. To zřejmě udělal bývalý majitel, od kterého jsem garáž koupil. Moje chyba je, že jsem ji dosud nesundal,“ vysvětloval. Nepovolené značení prý okamžitě odmontuje.

„Neoprávněné umístění značky je přestupek, za který hrozí pokuta až tisíc korun na místě nebo několik tisíc ve správním řízení,“ uvádí šéf teplické městské policie Michal Chrdle.

Sytař rozhodně není sám, kdo bude muset značku odstranit. Během půlhodiny jízdy Teplicemi napočítali redaktoři MF DNES podobných kreseb čtrnáct.

Parkovat před výjezdem se samozřejmě nesmí, jenže řada řidičů to nerespektuje, a majitelé garáží se proto neposlušné šoféry snaží upozorňovat důrazněji. Proto kreslí značky.

„Neustále mi někdo parkoval před vraty do dvora a já pak nemohl vyjet. Než přijela odtahovka, chvíli to trvalo,“ říká Zdeněk Krátký z Teplic. „Vím, že na řidiče značka zabírá líp, proto jsem to vyřešil takhle,“ dodává a ukazuje na plastovou tabulku s modročervenou dopravní značkou na bráně u domu.

Značku musí povolit úřad

Jenže právě tenhle postup je nezákonný. „Umístění značky musí povolit úřad příslušné obce a odbor dopravy. Zájemce pak od specializované firmy dostane originální značku. Cena s montáží se pohybuje do 3000 korun,“ popisuje Chrdle.

Městští strážníci v Teplicích se v nejbližších době chystají vyrazit do ulic a provinilce na problém upozorňovat. Nejprve domluvou, teprve kdyby to nemohlo, přišly by na řadu pokuty. /quote]

To je přece sranda. dopravní značka, aby byla platná, musí splňovat několik kritérií vzhledu a umístění. Značka nakreslená na vratech garáže je zcela neplatná a má stejný význam, jako kdybych tam měl kosočtverec s čárkou uprostřed. A tomuhle někdo věnuje čas a peníze z obecních rozpočtů?
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář

Odeslat příspěvekod Jintaj 21. 8. 2006 08:46

A jak byste respektovali toto dopravní značení??
:D http://galerie.autorevue.cz/showphoto.php?photo=11391
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 8. 2006 08:47

Jintaj píše:A jak byste respektovali toto dopravní značení??
:D http://galerie.autorevue.cz/showphoto.p ... 3913/quote]

tak tuhle značku bych radši respektoval... naž si prorazit kolo :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 08:48

mikicz píše:
Jintaj píše:A jak byste respektovali toto dopravní značení??
:D http://galerie.autorevue.cz/showphoto.p ... 3913/quote]
tak tuhle značku bych radši respektoval... naž si prorazit kolo :D-/quote]

:D :tleskani
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 8. 2006 08:50

snail: tohle řešili minulý týden i ve zprávách na n@vě....
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod pepek 21. 8. 2006 08:51

Rád bych slyšel od toho moudrého měšťáka Chrdleho, podle čeho bude toto umístění "dopravní značky" na místě postihovat v blokovém řízení. Zase si ten městký zbytečný póvl neuvědomuje, co tlachá za hlouposti.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jintaj 21. 8. 2006 08:53

Nejúčinnější pomůcka proti parkování před vjezdem je cedule:
"NEPARKUJ TADY, NEBO TI ROZŘEŽU GUMY!"
......a na nějaké značky serepes....
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 8. 2006 08:55

no jo, ale když mu rozřežeš gumy, tak stejně nevyjedeš... leda bys měl T815 s radlicí.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 8. 2006 09:08

šlo by i bez radlice. :D
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod *Victor* 21. 8. 2006 09:09

Jo, jo. Přesně takhle bych to změnil: "NEPARKUJ TADY, MÁM T815 S RADLICÍ" Mr. Green
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 8. 2006 09:09

Ono jde hlavně o to,že ty značky tam nejsou s úmyslem falšovat dopr. značení,ale na zdůraznění toho,že se tam nesmí parkovat.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 8. 2006 09:09

Kdyby radši pokutovali ty,co tam parkujou.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod speleo 21. 8. 2006 10:34

S parkováním před vlastními garážemi mám mnohaleté zkušenosti, nepomáhá povolené vodorovné značení V12a od obce, nepomáhá slušnost. Zabraly dvě věci.
První, Herculesem nalepit na okno před řisiče ceduli s nějakým textem, že stojí před vjezdem, blablabla. Když to dostane šanci zatvrdnout, sundává to dolů žiletkou nebo čímkoliv dost dlouho a ještě si to o dost déle bude pamatovat. A proklíná chvíli, kdy ho napadlo tam zaparkovat.
Druhá věc je a tu praktikuje soused se stejnými problémy před jeho vjezdem, polít okno olejem nebo namazat vazelínou. Zprvu nezjistiltelná věc, která se ovšem při prvním dešti setsakra projeví (a ani po utření, umytí jarem nebo čímkoliv) krásnou duhou, přes kterou opravdu není vidět na metr. Trvá dost dlouho a vyžaduje to hodně péče, než se toho člověk zbaví. A stačí jen malá kapka.
Vypouštění pneumatik atd. kdy postižený nemůže odjet je blbý, cedule taky brání v okamžitém odejzdu, ale ten olej ... ten olej nezjistíte do prvního deště.
Jednou sem při oficiálním oznámení na 156 čekal šest hodin, než se uráčila přijet odtahovka, neexistuje pro slušné lidi jiná šance než tato. Proto všem notorickým parkovačům před vjezdy, garážemi atd. radím, aby to nedělali, nakonec to budou oni kdo to odnesou.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Stefa 21. 8. 2006 10:50

S tim olejem to neni spatna pomsta, ale vzhledem k tomu, ze se to projevi az pri prvnim desti, tak "postizeny" nevi, kde k tomu prisel a priste klidne zaparkuje na stejnem miste. Ale ta finta s tim lepidlem bude asi fungovat. :)
Stefa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snail 21. 8. 2006 10:56

speleo píše:... polít okno olejem nebo namazat vazelínou. Zprvu nezjistiltelná věc, která se ovšem při prvním dešti setsakra projeví (a ani po utření, umytí jarem nebo čímkoliv) krásnou duhou, přes kterou opravdu není vidět na metr. Trvá dost dlouho a vyžaduje to hodně péče, než se toho člověk zbaví. A stačí jen malá kapka...
Snail
Inventář

Další stránka