Dotaz na pravidla provozu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Korgon 2. 9. 2005 08:30

asi bys to i ukecal, protože zákon je v tomhle nejednoznačný, není jasný jestli když křížíš hlavní nejses branej jako že jedeš z vedlejší
Renault 9 TSE 1.4 1982
Korgon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 08:32

no myslim ze to tak brano byt fakt nemuze, protoe pokud jsi na hlavni prijel z vedlejsi, tak davas pri odboceni vlevo predniost treba autum z jine vedlejsi, ale proste autum co jedou po hlavni musis dat prednost...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korgon 2. 9. 2005 08:40

Striktně s využitím výkladu zákona to asi nejde interpretovat jinak než říkáš, ale představ si to v praxi:
Vyjíždíš z hlavní doprava, víš že od aut na hlavní v protisměru jsi oddělenej tramvajovým pásem. sleduješ auta vlevo na hlavní a jakmile vidíš volno tak tam šupneš a teď se ti tam začne motat nějakej motáček. On v tomhle případě má větší přehled o situaci.
Jak jsem se díval tak si z Brna tak ti asi nemusím popisovat jak to vypadá s vtlačením se na hlavní z vedlejší ve čtyři odpoledne. Pokud tam nevlítneš tak tam stojíš do noci.
Renault 9 TSE 1.4 1982
Korgon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 08:49

korgon: no jestli te dobre chapu tak na zacatku bys mel mit ze vjizdis na hlavni do prava, ne? no samozrejme ze se divas jen doleva a nepúredpokladas ze ti tma muze nekdo vjet....protoze je to proti predpisum, ale zase jede po hlavni tim padem by jsi mu mel dat prednost takze v pripade nehody bych to videl na spoluvinu... Jinak ja v brne s vyjizdenim z vedlejsi nemam problem...ale chce to hodne drzosti a nebat se dat treba na jednicku plnej plyn, to se pak zaradis okamzite a temer kamkoli...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korgon 2. 9. 2005 09:18

Ja stim taky nemam problem, pokud teda zrovna přede mnou nestojí váhavej střelec, ale jak říkáš drtosti musíš mít hodně. A ten plyn se taky nebojim prošlápnout (jen abych si neprošlápnul podlahu :-) - tak tragicky na tom opravdu nejsem), pokud nemám úplně studenej motor, ale je sposta lidí co na otáčkoměru nevidělo v životě víc jak 2500ot/min (nebo snad za hodinu?) to je pak problém
Renault 9 TSE 1.4 1982
Korgon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 09:29

korgon: jo to je ejhrosi kdyz natrefis na nekoho kdo se nemuze odhodlat z te vedlejsi vyjet a stejne mu pak prasknou nervy a vyjade tam v ten nejmin vhodnej okamzik... Jinak u nas obecne se lidi boji rychle pridat plyn...co jsem vypozoroval treba v zime v rakousku, tak kdyz jedou dlouhe strudly aut tak staci jen trosku pribrzdit a nechat pred sebou apr metru mezeru a skoro kazdej je schopnej se tam z vedlejsi zaradit aniz bys ty musel ubrat....
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korgon 2. 9. 2005 09:45

To je u nás nemožný, tady spíš každej hledí jak někoho před sebe nepustit. Zip nikdo nerespektuje a radši stojí v dlouhý koloně, která pak blokuje předchozí křižovatky (viz mendlák) jenomže lidi který by měli slyšet jak by to mělo fungovat tak autorevue nebo ji podobné servery nečtou.
Ale jsou i jiný jelita, onehdá jsem vyjížděl z vedlejší a auto na hlavní bylo opravdu dost daleko, ale za křižovatkou byl přechod tak jsem ty lidi nechal jít, načež mě ten blbeček (mimochodem v černym bávu) dojel, zběsile blikal co to jako dělám. Jak se přechod uvolnil předjel mě v křižovatce, skoro na červenou a ještě přes plnou čáru. Asi po sto metrech jsem ho dojel v koloně. To si ale pomohl.
Renault 9 TSE 1.4 1982
Korgon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 10:06

kargon: lidi nedomysleji veci do konce..ja jsem taky vecne ve spechu, ale vim ze pusteni chodce a podobny veci me uz stejne nezabijou takze je poustim atd... no me prijdou lidi ze jsou u nas za volantem strasne vyjukani jakmile nastane nejaka nestandartni situace nebo kdyz musi nedejboze premyslet...to pak jen nestacim hledet co jsou schopni vymyslet...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 10:07

na mendlaku by skoro nemusely byt kolony kdyby se tam lidi roprostreli do dvou pruhu, rozjeli se okamzite a svizne kdyz blikne zelena atd...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 2. 9. 2005 10:14

Bond007: kdyby vsichni meli automaty nebo umeli s manualem, projede na krizovatce na jednu zelenou tak o 4 - 5 aut vic...nekteri, jak se rozjizdi, to bych vrazdil...nekdy musim dokonce pribrzdovat, nebot by se mi auto bez plynu rozjelo asmo rychleji...nez ten prede mnou...
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 10:24

caddy: myslim ze to neni v manualech, ale v tom ze lidi si ymsli ze "setri" atd tim ze nemaji zarazeno predtim nez padne zelena a pak jim to trva jak porod... ale je to vsechno ve zkusenostech a mysleni lidi...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 2. 9. 2005 10:43

Bond007 píše:to neni pravda ten konec co pises, musis se ridit pravidlama jizdy krizovatkou..a ty jsi proste na hlavni a tim padem mas prednost, ne?
Nejsi na hlavni. Řešil bych to jak píše Korgon na konci. Jsi sice fyzicky na hlavní silnici, ale kolmo ke směru jízdy - tedy nejedeš po hlavní silnici. Navíc ti z vedlejší opravdu nemohou tušit, jestli jedeš z protilehlé vedlejší, nebo jestli se otáčíš. To je myslím podstatné. Vem si že při otáčení najedeš na tram. pás, tam zastavíš a dáváš přednost autám jedoucím zprava po hlavní. V tu dobu přijede z vedlejší auto a bude odbočovat vpravo, nebo pojede rovně. Jak má zjistit, že se otáčíš?
P.S.: V autoškole jsme se učili, že otáčející se musí dát přednost všem. To ale ještě neplatil Zák. 361/2000, ve kterém to takto jednoznačně řečeno není. Bohužel.
Naposledy upravil Jarda2 dne 2. 9. 2005 10:52, celkově upraveno 1
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 9. 2005 10:50

jarda2: ja myslim ze je to tak jak rikam ja...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 2. 9. 2005 10:53

Bond007 píše:jarda2: ja myslim ze je to tak jak rikam ja...
Tak mi řekni, jak má ten na vedlejší poznat, že se otáčíš a že ti proto má dát přednost?
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2005 11:08

jarda2: to je uplne jedno, z vedlejsi muzes vjet na hlavni, az jednoznacne vis, ze nikoho z hlavni neomezis, neohrozis a das vsem na hlavni prednost... treba, kdyz pojedes a budes odbocovat doprava a das blink a v te vedlejsi, kde nekdo stoji vjede do cesty, protoze si myslel, ze budes obocovat, ale ty pojedes rovne, tak za to muze on, nedal ti prednost. Tudiz pokud by ses otacel a auto z vedlejsi ti tam vjelo, tak ti mel dat prednost a muze za to on. V pripade, ze tam je otaceni zakazane, nic se na tom nemeni, pouze ty dostanes pokutu za zakazane otaceni, ale on dostane ze ti nedal prednost v jizde...
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků