Pojištovna - Seznam smluvních servisů

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Le_Ze 19. 6. 2019 04:39

Zravím.
Když mám pojištěne auto a na strankach pojištovný je seznam smluvních servisů.
Musím ho dát opravít do některe z ních?
Le_Ze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 6. 2019 07:01

Ano
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod mates118 19. 6. 2019 07:14

samozřejmě že nemusíte
mates118
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 6. 2019 07:27

No jasně a pak jsou "možné" tahanice....třeba nevydání auta dokud pojišťovna nezaplatí. Je toho více....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 07:49

Ale nemusí.

-- 19. 6. 2019 07:52 --

Jinak, já na nějaké smluvní servisy seru, pokud to není autorizák nebo s ním nemám předchozí dobrou zkušenost. Jednou jsem tu chybu udělal a jel do smluvního a nikdy víc.

Od pojišťovny stačí krycí dopis.
Naposledy upravil aikoN dne 19. 6. 2019 07:52, celkově upraveno 1
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 07:52

Clovek nemusi nic, ale pak musi pocitat s nasledky.

Je treba si nastudovat podminky pojisteni. Protoze nektere pojisteni jsou vazany na to, ze vyuzije smluvni servis a pokud vyuzije jiny, tak pojistovna nemusi plnit. Je treba si uvedomit, ze komercni pojisteni neni zaruka na auto/moto, kde blokova vyjimka umoznuje auto servisovat i mimo oficialni sit apod. To u pojisteni neplati a vse prameni z toho, co je ve smlouve.

Nekdy by clovek mohl prijit jen o slevy a jindy by pojistovna nemusela plnit vubec.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 07:53

A co když je to škoda z povinného?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 08:01

Zeptej se v pojistovnach. Myslim si, ze tam ta blokace nebude, jelikoz plneni nejde z tveho smluvniho pojisteni a protejsi strana te nemuze posilat kam nechces apod. Havarijni je neco jineho.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 08:08

Právě...

Jinak u havárky jsem si podmínky kolem smluvních servisů nikdy moc nečetl a prostě se domluvil s likvidátorem, že to dám kam chci. V servisu jsem domluvil, že nebudou opravovat dokud nedojde krycí dopis a nikdy nebyl problém.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 08:11

Ja to zase tolikrat neresil, abyhc mel nejaky reprezrntativni vzorek chovani pojistoven. Proste pokud to pojistovna schvali tak no problem, pokud neschvali, tak to musi clovek respektovat. to je proste cele.
Nekdy lidi podepisi vymenou za bonus z ceny cokoli a divi se, ze si nemuzou delat co chteji. To je vsechno. A pokud ti z havarky nepovoli opravit jinde, tak mas proste smulu a musis to respektovat.
Vice v tom pribehu nehledej.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 6. 2019 11:57

To je otázka mirena na servis a pojišťovnu, nikoliv na internetove fórum...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 12:11

Tak lidska hloupost
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 7. 2019 19:23

Krycí dopis nedojde, dokud není faktura. Faktura až na výjimky nebude dřív, dokud nebude opraveno. Ta výjimka by byla akorát v případě něčeho triviálního...
Pro povko samozřejmě není smluvní servis podmínka, ale bývá to jednodušší. Ještě lepší bývá využít zastoupení vlastní pojišťovny.
Pro havko platí smluvní podmínky, často bývá sleva na pojistném za podmínky použití smluvní pojišťovny.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 7. 2019 20:13

je super, ze jsi po mesici naspal to, co tu uz jini napsali i nekolikrat. Diky
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků