pokrytecky eko-koutek (OT z parkovani)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 12. 2018 18:04

stealth01 píše:Co to pořád kecáš o pár vyvolených? Tobě někdo brání si koupit hybrid nebo elektroauto? Navíc strategie města je jasná, podpora elektromobility a myslím, ze je to správná cesta. Podporovat elektroauta na úkor těch ostatních. Pokud mi někdo zakáže jezdit do centra Prahy s SQ7, tak to budu respektovat a nebudu hledat cesty jak s tím vyjebat.


V teoretické rovině nikdo nikomu nebrání, koupit si elektromobil nebo hybrid, v té praktické v tom ale většině lidí brání jejich finanční situace. Jakkoliv to může být zvláštní, lidé obvykle nejezdí ve starých nebo neekologických autech, protože chtějí, ale protože na lepší nemají. A když pak přijde zákaz, nemávnou rukou, nevezmou z účtu mega a nepůjdou si to holt koupit, protože až ten zákaz pro ně byl konečně ten správný impuls.

Ve světle tohoto faktu pak takové bohabojné myšlenky ztrácejí trochu na lesku, protože jejich realizace přináší velkému počtu obyvatel zásadní problémy. Stejně třeba jako nutnost v budoucnu vyřadit staré kotle. Pár lidí dostane dotaci, ale zbytek (drtivá většina) si výměnu bude muset zacvakat ze svého. Taková stará babička s důchodem pár tisíc bude vyloženě nadšená. Holt chceme čistý vzduch, to si žádá své.

Pak si jeden může říct, že zvýhodňování elektromobilů na úkor ostatních aut privileguje ty, pro které jsou dostupné. Kdyby elektroauta byla stejně drahá, jako ta spalovací, to by byla jiná a o něčem takovém by nemohla být řeč. Současná situace je ale poněkud jiná.

Jinak, řidič M3 je pro mě kokot.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 28. 12. 2018 18:08

Kazda nova technologie je draha a nic nezacina odspodu. Kdyz za to utrati penize aspon bohati, tak se to pak muze profinancovat az dolu. Kdyz to nebude kde nabijet, nekoupi si to ani ti bohati, protoze by to byl nesmysl. Treba je je to slepa cesta, nevim. Ale me tech 9 mist po praze nijak nevadi, ani se necitim znevyhodnen, i kdyz jsem luza a traged.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 28. 12. 2018 18:14

Blahopřeju.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 28. 12. 2018 18:14

Obrázek
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stealth01 28. 12. 2018 18:21

aikoN píše:
stealth01 píše:Co to pořád kecáš o pár vyvolených? Tobě někdo brání si koupit hybrid nebo elektroauto? Navíc strategie města je jasná, podpora elektromobility a myslím, ze je to správná cesta. Podporovat elektroauta na úkor těch ostatních. Pokud mi někdo zakáže jezdit do centra Prahy s SQ7, tak to budu respektovat a nebudu hledat cesty jak s tím vyjebat.


V teoretické rovině nikdo nikomu nebrání, koupit si elektromobil nebo hybrid, v té praktické v tom ale většině lidí brání jejich finanční situace. Jakkoliv to může být zvláštní, lidé obvykle nejezdí ve starých nebo neekologických autech, protože chtějí, ale protože na lepší nemají. A když pak přijde zákaz, nemávnou rukou, nevezmou z účtu mega a nepůjdou si to holt koupit, protože až ten zákaz pro ně byl konečně ten správný impuls.

Ve světle tohoto faktu pak takové bohabojné myšlenky ztrácejí trochu na lesku, protože jejich realizace přináší velkému počtu obyvatel zásadní problémy. Stejně třeba jako nutnost v budoucnu vyřadit staré kotle. Pár lidí dostane dotaci, ale zbytek (drtivá většina) si výměnu bude muset zacvakat ze svého. Taková stará babička s důchodem pár tisíc bude vyloženě nadšená. Holt chceme čistý vzduch, to si žádá své.

Pak si jeden může říct, že zvýhodňování elektromobilů na úkor ostatních aut privileguje ty, pro které jsou dostupné. Kdyby elektroauta byla stejně drahá, jako ta spalovací, to by byla jiná a o něčem takovém by nemohla být řeč. Současná situace je ale poněkud jiná.

Jinak, řidič M3 je pro mě kokot.


Reagoval jsem na jedince, ještě člověka, který si to muže dle mého dovolit. Chápu, ze to není jednoduché, ale my si musíme uvědomit, proč je elektromobilita zvýhodněna.
Proste lidi (firmy), kteří si koupí hybrid / elektromobil budují lepší města. To nejde nijak zpochybnit. Jediná lepší cesta je jezdit MHD nebo sdílet své auto na elektřinu s více lidmi (tzn svoz do města na stejné místo).
Po městě tato auta jezdí s nulovymi emisemi a tak stát / obce prostě podpoří tuto technologii. Mám se jako řidič koncernoveho TDI chovat jako prase a ignorovat to (nebo dokonce proti tomu protestovat)? Pak jsem totiž v rovině totálního idiota, protože ten zamořený vzduch dýchám taky. Elektro je nejen snížení emisí, ale i hluku a dalšího svinstva z brzd. Samozřejmě se bavíme pouze o lokální ekologické stopě (nemluvím o výrobě atd, protože toho se problém emisí v centru města příliš netýká).

-- 28. 12. 2018 18:22 --

powerball píše:Obrázek


Možná. Bylo by možná lepší jezdit jako prase, pak se hodnota člověka u místních diskutérů zvyšuje, ze?

Ono se to člověka dotkne, až to zažije na vlastní kůži. Někdo sejme tvého známého nebo ti zaparkuje u výjezdu z garáže a najednou už to není takový hrdina.
stealth01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 28. 12. 2018 18:52

stealth01 píše:Proste lidi (firmy), kteří si koupí hybrid / elektromobil budují lepší města. To nejde nijak zpochybnit.

U dvou a třetinu tunového auta to jde snadno zpochybnit. Ekologická stopa jako prase. Kam se sere Trabant...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 28. 12. 2018 18:54

jak ktery mesta no :D
Obrázek
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stealth01 28. 12. 2018 19:01

GeneHawkins píše:
stealth01 píše:Proste lidi (firmy), kteří si koupí hybrid / elektromobil budují lepší města. To nejde nijak zpochybnit.

U dvou a třetinu tunového auta to jde snadno zpochybnit. Ekologická stopa jako prase. Kam se sere Trabant...


Jako vůbec ti nerozumím. Co s tím má společného hmotnost?
stealth01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 12. 2018 19:10

Stile je smutne v co ses promenil. Bral sjem te fajn ale cim dal tim vice si rikam jak jsi zaslepeny svym vlastnim ja. Delas ze sebe lepsiho cloveka. Urcuje moralku a kdo neodpovida tvemu receptu je amiralni pritom sam porusujes pravidla ale jen ta co tobe vyhovuji.
Jsi pokrytec. Sebestredny.

Na vse z toho mas pravo jsme ve svobodne zemi. Jen se holt zaradis k dalsimu odpadu co nestoji za rec ty budovateli kepsiho sveta.
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 28. 12. 2018 19:14

-- 28. 12. 2018 19:15 --

koho ten tvůj výkřik zajímá goesi? mě teda ne, esli si potřebuješ ulevit tak se vyblij jinde, dík, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 12. 2018 19:17

A dal?
anonymni

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 12. 2018 19:28

powerball píše:jak ktery mesta no :D
Obrázek


Tam asi dřív byl důl a pak město. Jinde to jde obráceně :D
Obrázek

-- 28. 12. 2018 19:36 --

stealth01 píše:Proč bych si měl zametat před vlastním prahem?


Protože jsi ve stejný skupině jako ten člověk z mého obrázku. Ale tak možná by nebylo drahý dát tam panel a vždycky když bys vyjel, zarezervoval bys místo. Ostatním by se ukázalo, že tam za 20 minut dojede slušňák stealth01 a všichni mu vyklidí místo a nebo se tam valí politik za STAN Martin Hausenblas, kterýmu stačí zabrat chodník. :hm
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stealth01 28. 12. 2018 19:49

Jack111 píše:
powerball píše:jak ktery mesta no :D
Obrázek


Tam asi dřív byl důl a pak město. Jinde to jde obráceně :D
Obrázek

-- 28. 12. 2018 19:36 --

stealth01 píše:Proč bych si měl zametat před vlastním prahem?


Protože jsi ve stejný skupině jako ten člověk z mého obrázku. Ale tak možná by nebylo drahý dát tam panel a vždycky když bys vyjel, zarezervoval bys místo. Ostatním by se ukázalo, že tam za 20 minut dojede slušňák stealth01 a všichni mu vyklidí místo a nebo se tam valí politik za STAN Martin Hausenblas, kterýmu stačí zabrat chodník. :hm


Ja určitě beru kritiku, díky. Ale teď mi vysvětli proč jsem ve stejný skupině? Ja jsem parkoval na chodníku auto?
stealth01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 12. 2018 19:57

To mas jako bys jezdil s taxikem. Uz jsem slysel legendu o prazskym taxikari, kterej prej bez turba jel z letiste s cizincem nejkratsi cestou a pri vraceni do koruny bez reci pridal i stvrzenku.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 28. 12. 2018 20:04

ach jo
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků