Divny prechod pro chodce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 30. 11. 2018 16:21

goes píše:Dost se nam rozmohl u nas tento typ prechodu. Jaky toto ma vyznam proti beznemu? Nejak jinak postaveny povinnosti ci prednosti? Nekde jsou navic jen ty oinky pres cestu a neni tam ani svisle znaceni

A v tomto místě je to tedy dost absurdní, protože stačilo posunout ten začátek obce a mohl tam být normální přechod. Ale ono to hezky potrhuje tu Čeladnou část II, kterou jsem nikdy nepochopil.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 30. 11. 2018 16:22

Ohrozit chodce nesmíš ani jinde. Pro řidiče prakticky, jako by tam nebyl. Asi tak na úrovni "Pozor zvěř". Pouze chodci ho musí použít, pokud jsou do 50m od něho. Tolik mé mínění.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod b.s.t 30. 11. 2018 16:26

Kromě toho, že na místě pro přecházení nemá chodec přednost (ale nesmí být ohrožen), má místo pro přecházení několik důsledků:
- chodec stejně jako v případě přechodu pro chodce, nesmí přecházet vozovku, pokud je ve vzdálenosti 50m zřízeno místo pro přecházení, takže chodci přechází na tomto místě a ne po délce celé ulice
- stejně jako u přechodu pro chodce nesmí vozidla stát pět metrů před a přímo v místě pro přecházení, takže na chodce je vidět a chodec vidí
- stejně jako na přechodě platí i zde zákaz předjíždění.

Takže výborná věc do míst, kde není příliš velký provoz. Auta nemusí zbytečně zastavovat, ale chodec je chráněný.
Omlouvám se za svou jízdu, raději bych šel pěšky, ale bohužel to nešlo jinak.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2018 16:42

Koleckobetonucimalty píše:
goes píše:Dost se nam rozmohl u nas tento typ prechodu. Jaky toto ma vyznam proti beznemu? Nejak jinak postaveny povinnosti ci prednosti? Nekde jsou navic jen ty oinky pres cestu a neni tam ani svisle znaceni

A v tomto místě je to tedy dost absurdní, protože stačilo posunout ten začátek obce a mohl tam být normální přechod. Ale ono to hezky potrhuje tu Čeladnou část II, kterou jsem nikdy nepochopil.


To chapou jen mistni :)

-- 30. 11. 2018 16:43 --

b.s.t píše:Kromě toho, že na místě pro přecházení nemá chodec přednost (ale nesmí být ohrožen), má místo pro přecházení několik důsledků:
- chodec stejně jako v případě přechodu pro chodce, nesmí přecházet vozovku, pokud je ve vzdálenosti 50m zřízeno místo pro přecházení, takže chodci přechází na tomto místě a ne po délce celé ulice
- stejně jako u přechodu pro chodce nesmí vozidla stát pět metrů před a přímo v místě pro přecházení, takže na chodce je vidět a chodec vidí
- stejně jako na přechodě platí i zde zákaz předjíždění.

Takže výborná věc do míst, kde není příliš velký provoz. Auta nemusí zbytečně zastavovat, ale chodec je chráněný.


Provoz je tam prave jak krava. Jak aut tak lidi.
anonymni

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 30. 11. 2018 18:41

No místní nejsem, jen jsem tam měl chatu. Myslím, že to bylo kvůli špitálu, svého času dobré porodnici.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2018 18:53

Ne. To vzniklo ah po zaniku nemocnice po vzniku lazni. Bo lidi jeli a cedule celadna a mysleli si ze jsou v centru a nejeli dal
anonymni

Odeslat příspěvekod Jouda.III 30. 11. 2018 19:04

Směrovky na centrum jsou "Veřejné WC", ni?
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod robbert 30. 11. 2018 19:10

goes píše:Ne. To vzniklo ah po zaniku nemocnice po vzniku lazni. Bo lidi jeli a cedule celadna a mysleli si ze jsou v centru a nejeli dal

Centrum je náměstí, ne?
Kdysi jsem tam taky bydlel.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 30. 11. 2018 21:55

Koleckobetonucimalty píše:A v tomto místě je to tedy dost absurdní, protože stačilo posunout ten začátek obce a mohl tam být normální přechod. Ale ono to hezky potrhuje tu Čeladnou část II, kterou jsem nikdy nepochopil.

Ted budu asi za vola, ale jak jsi to myslel? Mimo obec nesmi byt prechod pro chodce?
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2018 21:57

robbert píše:
goes píše:Ne. To vzniklo ah po zaniku nemocnice po vzniku lazni. Bo lidi jeli a cedule celadna a mysleli si ze jsou v centru a nejeli dal

Centrum je náměstí, ne?
Kdysi jsem tam taky bydlel.


Kde. Kdy. Proc?

-- 30. 11. 2018 21:57 --

Jouda.III píše:Směrovky na centrum jsou "Veřejné WC", ni?


Nahodou jo :))
anonymni

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 30. 11. 2018 23:58

podikk píše:
Koleckobetonucimalty píše:A v tomto místě je to tedy dost absurdní, protože stačilo posunout ten začátek obce a mohl tam být normální přechod. Ale ono to hezky potrhuje tu Čeladnou část II, kterou jsem nikdy nepochopil.

Ted budu asi za vola, ale jak jsi to myslel? Mimo obec nesmi byt prechod pro chodce?

Už se takové přechody nezřizují, nevím jestli je to přímo v normě. Ale už víc jak 7 let se přechody mimo obec nezřizují, jen místa pro přecházení.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 12. 2018 00:56

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 1. 12. 2018 13:22

goes píše:
Jouda.III píše:Směrovky na centrum jsou "Veřejné WC", ni?


Nahodou jo :))

No to já právě vím. V poslední době jsem tam několikrát jel a velice mě to pobavilo
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 25. 12. 2018 11:17

To označení je hlavně pro chodce, mělo by být na místě, kde jsou nejvýhodnější podmínky, kde je chodec nejlíp vidět...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků