Předjíždění v křižovatce s řízením provozem.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mikey89 11. 11. 2018 23:31

zororo píše::-) Chce to trochu logiky a představivosti.
Dva pruhy v jednom směru s přechodem pro chodce s řízenou světelnou signalizací.
V pravém pruhu jedu jako třetí poslední auto, rychlostí 20 km/h. V levém pruhu jedou čtyři auta 50 km/h (souběžná jízda) Já vybočím do levého pruhu a zvedám rychlost tak že předjedu vozidla v pravém pruhu.
Mám snad jet pomalu i když je levý pruh volný (auta odjela)? Na komunikaci svítí pořád zelená.

To je nějaká úloha? Jak chceš v rychlosti 20km/h vybočit do levého když tam jedou 4 auta rychlostí 50km/h? A pokud se zařadíš za ně, je to souběžná jízda, tudíž se nejedná o předjíždění
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 11. 2018 07:56

Nahraj rozhodnutí, jinak se není o čem bavit.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 12. 11. 2018 10:53

zororo píše::-) Chce to trochu logiky a představivosti.
Dva pruhy v jednom směru s přechodem pro chodce s řízenou světelnou signalizací.
V pravém pruhu jedu jako třetí poslední auto, rychlostí 20 km/h. V levém pruhu jedou čtyři auta 50 km/h (souběžná jízda) Já vybočím do levého pruhu a zvedám rychlost tak že předjedu vozidla v pravém pruhu.
Mám snad jet pomalu i když je levý pruh volný (auta odjela)? Na komunikaci svítí pořád zelená.

No a ty jsi před, v a za křižovatkou měl v té osudné křižovatce stále 2 pruhy ve svém směru?

-- 12. 11. 2018 11:54 --

puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 11. 2018 10:55

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 11:00

Nema nic. Jen potrebu si vymyslet
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 12. 11. 2018 22:18

Mikey89 píše:
zororo píše::-) Chce to trochu logiky a představivosti.
Dva pruhy v jednom směru s přechodem pro chodce s řízenou světelnou signalizací.
V pravém pruhu jedu jako třetí poslední auto, rychlostí 20 km/h. V levém pruhu jedou čtyři auta 50 km/h (souběžná jízda) Já vybočím do levého pruhu a zvedám rychlost tak že předjedu vozidla v pravém pruhu.
Mám snad jet pomalu i když je levý pruh volný (auta odjela)? Na komunikaci svítí pořád zelená.

To je nějaká úloha? Jak chceš v rychlosti 20km/h vybočit do levého když tam jedou 4 auta rychlostí 50km/h? A pokud se zařadíš za ně, je to souběžná jízda, tudíž se nejedná o předjíždění

Auta již jsou za přechodem a já dávám ukazatel směru, zvyšuji rychlost – takže před přechodem a na něm předjíždím.

Souběžná jízda je.

(3) Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu.

Otázka zní. Porušuji zákon o předjíždění?

-- 12. 11. 2018 23:20 --

Lexx píše:Nahraj rozhodnutí, jinak se není o čem bavit.


Tu neřeším onu křižovatku. Bez videozáznamu to nemá smysl.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 22:21

Ano. Ve svem veku uz nemas ridit
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 12. 11. 2018 22:25

puk123 píše:
zororo píše::-) Chce to trochu logiky a představivosti.
Dva pruhy v jednom směru s přechodem pro chodce s řízenou světelnou signalizací.
V pravém pruhu jedu jako třetí poslední auto, rychlostí 20 km/h. V levém pruhu jedou čtyři auta 50 km/h (souběžná jízda) Já vybočím do levého pruhu a zvedám rychlost tak že předjedu vozidla v pravém pruhu.
Mám snad jet pomalu i když je levý pruh volný (auta odjela)? Na komunikaci svítí pořád zelená.

No a ty jsi před, v a za křižovatkou měl v té osudné křižovatce stále 2 pruhy ve svém směru?

-- 12. 11. 2018 11:54 --


Ne . Já předjížděl po odbočovacím pruhu vlevo až přes odbočovací pruh vlevo v protisměru. Pruhy byly prázdné (neděle dopoledne) a nikoho jsem neomezil ani neohrozil.
Kdyby tam byly dva pruhy, tak se vozidla rozjedou současně a jedou vedle sebe. To je souběžná jízda.
Kdyby se pomalu rozjíždělo vozilo v pravém pruhu a já ho dojížděl tak ho taky můžu předjet.
Zákon o předjíždění v křižovatce nemá podmínku dvou pruhů v jednom směru.

-- 12. 11. 2018 23:31 --

goes píše:Ano. Ve svem veku uz nemas ridit

To co bych tě mohl naučit, nezaplatíš. Ale můžu tě vzít na zkušební jízdu zadarmo. :-D
Naposledy upravil zororo dne 12. 11. 2018 22:40, celkově upraveno 1
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 11. 2018 22:31

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 12. 11. 2018 22:33

Mikey89 píše:Zajímavé, kam až sme se dostali od prvního postu....


Hlavně, že to tu žije 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 11. 2018 22:34

Přesně tak. Liquére. 8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 22:39

zororo píše:O co bych tě mohl naučit, nezaplatíš. Ale můžu tě vzít na zkušební jízdu zadarmo. :-D


Cece nemuzes. Az za rok
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 12. 11. 2018 22:45

Doufám že do té doby, najezdíš tolik km dopředu , co já jsem už nacouval. Sranda musí být. :-) :-D
Já umím jezdit i bez papírů.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 12. 11. 2018 22:50

Tak jen do toho, mařenka čeká :D
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 22:55

zororo píše:Doufám že do té doby, najezdíš tolik km dopředu , co já jsem už nacouval. Sranda musí být. :-) :-D
Já umím jezdit i bez papírů.


Jj umis. Proto jsi bez papiru a s ohnutym nosem 8-)
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků