Dovoz auta bez odhlášení v původní zemi

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DefendDeathMetal 20. 7. 2018 00:25

Ahoj,
Měl bych dotazy ohledně dovozu auta z PL. Situace je taková:

:arrow: jedná se o americké auto s rokem výroby 1997, nicméně je to verze určená pro evropu (má mlhovky, oranžové blinkry, obrysovky, řekl bych tedy že nebude ani problém s homologacemi)
:arrow: první majitel ho koupil ve Švýcarsku
:arrow: druhý majitel ho koupil také ve Švýcarsku a v roce 2008 se přestěhoval zpět do PL, auto si dovezl s sebou a přepsal si na polské SPZ.
:arrow: druhý majitel ho aktuálně prodává a bydlí asi 30 minut cesty ode mne (bydlím blízko hranic s PL)

Chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné auto neodhlašovat v PL a nevyřizovat tak dočasné pojištění, SZP etc. ale že by majitel přijel s autem za mnou a udělali bychom rovnou evidenčku, STK na polských SPZ a následně přepis. Majitele bych následně hodil domů :)

Vím, že se spousta věcí v legislativě měnilo a od někud jsem vyčetl, že by to takhle mohlo fungovat v rámci EU (české uřady obešlou polské, že auto bylo přepsáno etc.), ale nemám v tom úplně jasno, tak bych byl rád kdyby mi to někdo pomohl vyjasnit :)

Bylo by to pro mne ideální řešení ze dvou důvodů:

1) Bavil jsem se s klukama na STK a nemám 100% jistotu, že mi to přihlásí. V případě, že by to neprošlo, tak by se obchod nekonal a mě by nezůstalo auto, které nejde přihlásit :roll:

2) Méně byrokracie a ušetřené peníze. Peníze berte s rezervou, nevím kolik to stojí, ale žádná raketa to asi nebude. Nicméně je to méně vyřizování, stěžejní je ale důvod č. 1)

Díky za připadnou pomoc :)
DefendDeathMetal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeTr7650 20. 7. 2018 06:28

ja si myslim, ze to neprojde, resp. bez odhlasky v Polsku se s tebou nebude nikdo bavit
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 7. 2018 06:46

To prostě nejde,pokud není úředník nějaký kaskadér.To je problém to odhlásit,když jste pár minut od sebe ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 7. 2018 06:51

nejde to...další
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 20. 7. 2018 07:04

No chtelo to napsat jeste potreti, to je fakt 8-)
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 20. 7. 2018 08:32

Jestli je od tebe 30minut, zajděte se zeptat na úřad předem, jestli vidí nějaký problém s přihlášením. Evidenčka na polské RZ by podle mne jít měla. Pak můžeš auto koupit, dát Polákovi RZ na odhlášení v Polsku a přihlásit auto u nás. Vidí v tom někdo nějaký zádrchel?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 20. 7. 2018 08:37

.
Naposledy upravil evlo dne 20. 7. 2018 11:45, celkově upraveno 2
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 20. 7. 2018 08:56

Nepřijde. Nikdo nezjišťuje, jestli si to jinde odhlásil.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi852 20. 7. 2018 09:25

v PL sa nic neodhlasuje... prides, zaplatis, vezmes jeho poistku, kartu pojazdu a technicak a ides domov kde ho prihlasis normalne, a ked si ides po SPZ tak odovzdas polske znacky
Tomi852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DefendDeathMetal 20. 7. 2018 10:54

Děkuji moc za odpovědi :)
Jak říkám, byl by to pro mne ideální postup, jeslikož není 100% šance, že mi to přihlásí. Ačkoliv nerozumím tomu, proč by měl být problém s přihlášením evropské verze amerického auta s původem ze Švycarska (ne dovoz z USA)...
Ještě se pro jistotu zajdu zeptat i na úřad, teda jestli tam vůbec budou vědět, zkušnost mám takovou že většinou ani tam nic neví přesně :D
DefendDeathMetal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 20. 7. 2018 11:01

Kdo jiný by to měl vědět přesně než ten, kdo ty problémy vyrábí a bude to zapisovat?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod DefendDeathMetal 20. 7. 2018 11:14

Úřednící na magitrátu/jiných úředech "vyrábějí" problémy většinou z toho důvodu, že zákonodárci "vyrábějí" složitosti a nejasnosti.
Mě třeba nikdo na OSSZ nebyl schovný vysvětlit, proč mi každoročně chodí "pokuty" vy výši 2-4 Kč. Letos mi přišla z OSSZ pokuta 2 Kč za nedoplatek z nedoplatku, který jsem doplácel v roce 2016 ...
Takže asi tak :D
DefendDeathMetal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 20. 7. 2018 11:41

fakt bych to neprozival, ty lidi na uradech na to mega serou, ti chtel jen zneprijemnit zivot, a kdyz tam pak osobne zajdes, tak to klidne udelaj takhle
Obrázek
(zamerne jsem nezvyraznoval)

Netreba nic rucne prepisovat, RV i oba STK systemy jsou propojeny, presto urednik, v tom lepsim pripade, pise.

-- 20. 7. 2018 12:45 --

DefendDeathMetal píše:Úřednící na magitrátu/jiných úředech "vyrábějí" problémy většinou z toho důvodu, že zákonodárci "vyrábějí" složitosti a nejasnosti.
Si ten zakon precti, je to super jednoduche, od ted ti neradim, jsi proste dalsi psac sracek. :-! :-! :-! :-!

-- 20. 7. 2018 12:47 --

ale samo, ze urednik nepochopi souveti a je pro nej moc slozite, neni prekvapive, mely byhle zakony rovnou kreslit jako vyvojak
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DefendDeathMetal 20. 7. 2018 12:29

evlo, děkuji, tvoje odpověď byla pro mne nejužitečnější.

Poznámka o "vyrábění" problémů byla odpověď na komentář od puk123 a nemyslel jsem to nijak špatně, ani konkrétně vůči někomu/nějaké státní instituci. Myslel jsem to obecně, ale pro příklad náš daňový systém hodnotí jako překomplikovaný a nepřehledný i NKÚ, vždyť se v tom nikdo nevyzná. Tyhle zákony ohledně dovozu a přihlašování vozidel neznám, tak jsem se radši konkrétně zeptal na výklad i na připadné osobní zkušenosti.

Btw. mít tyhle zákony jako vývojový diagram není zas tak špatný nápad :mrgreen:
co se týče TP na obrázku... chybějící záznam o typu převodovky?
DefendDeathMetal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeTr7650 20. 7. 2018 12:37

mx5 je roadster . . a má jen dvě místa k sezení
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků