Poučení o dopravním přestupku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aRTies89 12. 6. 2018 17:32

Zdravím, pánové mohli byste poradit. Služebním vozem jsem udělal dopravní přestupek. Firma mi přeposlala Výzvu provozovatele vozidla a zároveň sdělila příslušnému úřadu mé jméno atd. Ve výzvě je napsáno Poučení, že buď zaplatí firma pokutu nebo sdělí údaje o totožnosti řidiče, což udělala. Mám tedy tu pokutu zaplatit nebo je to tímto "vyřešeno"? Omlouvám se za dotaz, ale je to první zkušenost s tímto. Díky.
aRTies89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 6. 2018 17:34

Firma je pěkná svině :D Ti aspoň mohli dát vybrat.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aRTies89 12. 6. 2018 17:41

Zapomněl jsem dodat, že sdělila sice mé jméno, ale napsala, že není schopna identifikovat, kdo vozidlo řídil, ptz vozidlo mohou řídit i rodinný příslušníci atd. Čili měl bych to zaplatit nebo je to ukončeno? Díky.
aRTies89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 6. 2018 18:53

No možná ukončeno, možná ne. Musíš napsat o jaký přetupek jde, dle jakého paragrafu a odstavce atd. Někdy stačí zaplatit a už něchtějí nic a ani neřeší body a jindy zase jo.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod .Jelen. 12. 6. 2018 22:54

Nějak moc nechápu otázku. Jakože by to bylo vyřešeno tím, že by policie měla tvoje jméno a už nic nechtěli? Ani třeba zaplatit tu pokutu? :D Mně se to stává, ale to jestli nejsi ze Znojma, tak to asi budou chtít zaplatit. :D
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 13. 6. 2018 07:04

Jedná se zřejmě o nyní mohutne užívaný dokument "výzva k úhradě určené částky" je to součást legislativního paskvilu který přenáší odpovědnost za přestupek na provozovatele vozidla (firma).. Prijde papír kde se píše.. Udělal jste asi přestupek, Teda možná ne vy ale to nevadí protože jako provozovatel jste za to odpovědný.. Takže zaplatte nebo řekněte kdo to byl.. Když by zaplatili tak je konec, když řekli kdo to byl (ty) tak by úřad měl zahájit správní řízení a v rámci něj tě vyzvat a nějak to řešit.. Tedy dokud ti nepřijde něco doporučené na tvé jméno tak neřešit..
Je to jako kdyby někdo tvým nožem někoho zabil, ale jako majitel nože bys dostal dopis ze za 500 na to můžeme zapomenout
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 13. 6. 2018 07:32

Úřad jde co nejjednodušší cestou za úhradou pokuty. Kdyby zaplatila firma, mohou to spláchnout. Úřad teď bude muset zjistit totožnost řidiče. K tomu jim firma pomohla, ale ne úplně.
Firma nezaplatila, sdělila úřadu tvé jmého a dala ti to na vědomí. Úřad ti teď zřejmě pošle výzvu k zaplacení jako řiciči a možná připíše, že jim máš v případě, že jsi neřídil oznámit jméno řidiče. Taky tě mohou pozvat na podání vysvětlení. Než ti to přijde, nemusíš dělat nic.
Pak bude jednodušší zaplatit. Pokud by ses nějak snažil jméno řidiče utajit, asi znovu vyzvou k zaplacení firmu. Ta to platit nechce, takže stejně bude pek chtít tu pokutu dostat od tebe.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 6. 2018 07:36

Tak jde asi hlavne o body, ze...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 13. 6. 2018 07:52

V byvalej praci som dokonca nasiel excel kde boli vsetci, kt. mali sluzobne auta a pokuty, kt dostavali. Rekord mal jeden Vice president, kt. dostal asi 20 pokut za rychlost za jeden mesiac.

Kazdopadne im to firma vzdy strhavala zo mzdy.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leops 13. 6. 2018 09:33

Arnie J píše:Firma je pěkná svině :D Ti aspoň mohli dát vybrat.

Myslím, že firmy jako ČEZ, ČEPS, O2, Lesy ČR apod. asi jinak postupovat nebudou ;-)
Leops
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 6. 2018 09:43

jamaco píše:Je to jako kdyby někdo tvým nožem někoho zabil, ale jako majitel nože bys dostal dopis ze za 500 na to můžeme zapomenout

Zapíchnout někoho a pak to za pětikilo smáznout - to mi přijde jako dobrá nabídka. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 6. 2018 10:13

Přihlaš se jim a požádej je o odpuštění.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků