Kola na strechu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 7. 5. 2018 13:33

Ještě dotaz. Kolik kol chceš vozit?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Major Kure 7. 5. 2018 13:34

1 - 3
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 7. 5. 2018 13:39

Tak to asi nebudeš bojovat s šířkou.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod brasci 7. 5. 2018 14:27

To je v pohode. To uz by som daval to stredne opacne. Ja len dve tak som aj dal tie nosice co najviac k stredu, aby to nebolo moc na kraji. 4 na strechu sa da v pohode.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2018 17:22

Já bych doporučil Thule. A proč, když jsou drahé? Protože drží naprosto skvěle. Mám vyzkoušeno, že drží při konstantni rychlosti 160. Dokonce Audi je má jako originální příslušenství. Já vozím taky 3 kola s tím, že prostřední mám posunuté kousek dozadu, protože ty Thule lze posunout. Nejsou fixne upevněne.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2018 17:27

Pokud máš hahusy, na střeše, ty máš, že? Tak i pricniky Thule. Pokud pak vymenis auto, vymenis jen pátky a pokud to koupíš najednou, budeš mít jak pricniky tak zámky na kola na jeden klíč.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 5. 2018 18:03

Tři kola jsme vozili i s takovejma těma lowcost držákama na žigulíku :D
Ty držáky mi ještě nejaký zbyly, naposledy jsem kola vezl tak pred osmi rokama, furt se to vyrábí koukám.
S vozením na střeše problém není, navíc dneska jsou ta kola furt lehčí a lehčí. Takže teď mám taky dilema jestli koupit dvoje příčníky (přitom na tu skleněnou střechu nevim :-() nebo na obě auta koupit kouli a vzít držák za auto. Kámoš prodává, tak to by nebyl problém. Zase ale přehazovat furt spz :-S
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2018 18:07

RZ si necháš udělat na úřadě. Stojí 500 ne? Jinak já myslím, že na střechu je to lepší.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 5. 2018 18:09

Jo, ale x2 a navíc ji vždycky přehodit, když pojedem druhým autem. Na střechu pohoda, blbý je to snad jen když tam někdo nedosáhne, případně kdo si koupí SUV (tak mu to patří :D)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2018 18:12

Jo tak. To prehazovani jsem nepochopil.
Záleží na výšce, ne? Kuga je taky vyšší a kola tam taky vozim.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 7. 5. 2018 18:23

Nechapem co mas furt problem so sklenenou strechou. Priecky sa opieraju na kraji o karoseriu, ci je pod nimi sklo alebo plech je jedno.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 5. 2018 18:36

No mně se zdálo, že právě závity na příčníky v rámu dveří jsou zadělaný. Ale je fakt, že v manuálu se píše:
Pokud je namontovaný střešní nosič, doporučujeme otevírat střešní okno pouze do polohy “spojler”.
takže to nejen nezakazují, ale i připouští, že si někdo může i vyvětrat s nosičem na střeše :D
Smutné je, že thule vůbec příčníky na alfu nenabízí :( takže varianta, že bych koupil dvě tyče a pak dvě sady patek na různý auta, tím pádem padá...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 5. 2018 18:38

Tak si budes na alfu muset pridelat kouli, no :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 5. 2018 18:42

prej má měkkou střechu, ale jiní výrobci se toho nebojí, spíš jestli někdo má podobně univerzální systém jako thule

https://www.e-stresninosice.cz/specific ... 15-i61876/

Hmm tak to vypadá, že jo, ale jsou to jen tyhlety s přesahem, co mají stejný tyče a jiný patky
http://www.whispbar.cz/cz/product-categ ... lamp-mount

http://www.whispbar.cz/cz/product-categ ... lamp-mount
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franik156 8. 5. 2018 19:37

MV_cz píše:Když už to tu major načal - má někdo příčníky na panoramatický střeše?

zcela běžně jsem na Giu s panorámou kola vozil.
P5080501.JPG
franik156
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků