Pokuta za parking na parkovišti pro rezidenty

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 3. 2018 23:19

Skoda cece
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 25. 3. 2018 09:46

goes píše:
robbert píše:Pak bys to měl ty zaplatit a v občanovi vymáhat.
Takže další pochybení MP, ale teď pro tebe cajk, tak neřešíš, co?


Nini. Zakezi na okolnostech. Kdyz zastavis na postizenych u teska tedy na soukromem parkovisti taky te muzou odtahnout. Samotne vlastnictvi neni podstatne

Ses si jistý?
Má zkušenost s magistrátem v Praze je jiná. Na soukromých pozemcích pravidla silničního provozu nemohou být vymahana.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2018 10:00

mas pocit, ze na parkovisich u teska, olympie apod. neplati pravidla silnicho provozu? Pokud je silnice ci prostor kolaudovan jako verejna komunikace, je irelevantni kdo je vlastnik a plati tam pravidla silnicniho provozu.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 25. 3. 2018 10:12

Lidé je uznávají, protože to je dobré, ale vymahatelne nejsou. Chápeš?
Mám vlastní zkušenost, byl jsem přítomen jednání ohledně parkování na invalidech bez karty v autě a vse proběhlo rychle a bez jakekoli sankce řidiči, protože garáž u obchodního domu patřila obchodnimu domu.
Parkoviště u obchoďáku jsou na tom podobně, protože kdyby byly kolaudovany jako veřejná komunikace, tak by je nemohly obchodní domy ohranicit zavorou či vybírat poplatky za parkování.
Obdobně na parkovišti jako veřejné komunikaci nemůžeš používat MP k hájení soukromých zájmů máš vyhrazené misto.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2018 10:21

Hele robe to fakt ne. Sam mam na svem pozemku ucelovku a plati na ni vse. Znacky osazuji organy normalne se tma vse resi
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 25. 3. 2018 10:29

goes píše:Hele robe to fakt ne. Sam mam na svem pozemku ucelovku a plati na ni vse. Znacky osazuji organy normalne se tma vse resi

Byl jsem u toho, kdy se parkování na invalidech odlozilo, protože garáž u obchodního centra nebyla zkolaudovana jako veřejné parkoviště či veřejná garáž a tedy papíry řidiči zůstaly a řízení bylo uzavřeno. Hádat se nechci, ale viděl jsem to na vlastní oči.
Nechceš věřit? Nevěř.
Obdobně nám ještě v Ostrave před garáží stalo auto, nemohli jsme vyjet a policajti řekli, že auto nemohou odtahnout, prý jen na naše náklady a my bychom si to vymahali. U toho jsem ale fyzicky nebyl a je to pár let, je možné, že tady byla změna.
A poslední věc. Měli jsme před X lety vyhrazené misto pro invalidu, někdo se mu tam postavil a MP mu mohla dát jen boticku. Prý to jinak řešit nešlo. Tak jsme to auto vynesli do silnice a už ho odtahli. 8-P
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2018 11:21

Pises sam ze neslo o verejnou komunikaci. Jak rikam. Je jedno kdo je vlastnik. Podstatne je zda to je ci neni verejna komunikace. Pokud je plati tam vse i kdyz jsi vlastnik ty.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tose52 25. 3. 2018 16:12

aikoN píše:I kdyby měli interně místa přiřazená pevně, stejně je takové udání na místě jen v případě, že se jedná o "mé" místo a tedy mohu s jistotou říct, jestli tam to auto má co dělat, nebo ne. Soused neví, jestli to není třeba můj známý, kterému jsem řekl, ať si tam zaparkuje nebo v případě větší anonymity, když jdu jinam, neznamená to nutně, že tam nebydlím.


Pochopils si to správně. Místa přiřazené nemají, parkují nahodile. Klasické vyhrazené parkování, které si platíš, tzn dostaneš značku reserve s dodatkovou tabulkou, na které je SPZ to není. A vozy nemají ani jiné rozlíšení jako například kartičky viz modré zony aj. Takže jak by měl MP postupovat ...
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2018 16:16

Nevim zda jednali spatne ci spravne.

Rada stani vyhrazenych ale ne na rz. Jen znacka p a dodatkova ze pro majitele. Lidi nemaji koupene konkretni misto jen dohodnute. Parkovalo mi tam auto. Zavolal dem mp. Prijeli. Vysvetlil sem jim stav ze je to moje misto. Auto nechali odtahnout. Nic sem neplatil. Nic neresili
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků