Pojišťovna chce zrušit pojistku, neplnila by

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 21:58

Máš mýdlo s jelenem?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 1. 3. 2018 22:04

Jarda: Však já to mám v plánu, není to záležitost na jeden den vzhledem k nutnejm úpravám na autě, čekání na objednaný díly, čekání než přijdu na řadu ve zkušebně, návštěva zkušebny, stk,... Hlavně to vzniklo tak, že ona pojišťovna mi dala požehnání, abych na to nespěchal, proto jsem se rozhodl, že to udělám, až bude teplo. Třeba kdyby mi řekli - ok, budete u nás v pohodě pojištěnej, ale musíte dodat údaje do dvou měsíců od počátku pojistky, tak bych to splnil. Ale proč by to říkali, když na to žádnou lhůtu nemají...

-- 1. 3. 2018 22:05 --

MELLO: Maximálně tak nějakou láhev s jelenem, máš zájem?
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 3. 2018 22:08

Ne dík, leju jen víno. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 3. 3. 2018 11:25

.Jelen. píše:Tak mi volali z pojišťovny. Snažil jsem se být neodbytnej, aby mi řekli, proč se mnou chtějí ukončit smlouvu. Chlap řekl, že z toho důvodu že pojišťovna udělala chybu, když mi to pojistila. A chybu proto, že v všeobecných poj. podmínkách stojí:
2. Co umíme pojistit
Pojištění se vždy týká rizik vztahujících se ke konkrétnímu vozidlu způsobilému k provozu na pozemních komunikacích, které je vybavené platným českým technickým průkazem a je zapsané v Registru vozidel České republiky, případně čekající na zápis do registru.

Tak jsem mu už za ty poslední dva dny asi po desátý zopakoval, že moje auto čeká na zápis do registru, ale to zase začal, že už je to moc dlouho a kdesi cosi.
Napadá mě teda, že si opatřím důkaz, že se na zápis do registru připravuju a čekám na Dekru, to by jim teda mělo stačit.
Zajímala by mě teda ta ČKP, jak se k tomuhle staví, imho v jejich databázi nejsem a bylo by pro mě nejlepší nechat si vrátit peníze a pojistit to někde jinde, kde budu mít dopisem/mailem potvrzený od pojišťovny, že je to v pořádku. Ale to s tou ČKP se jen tak někde nedočtu a ani mi asi nikdo nebude schopen odpovědět, když je kontaktuju.

ČKP s tím nemá vůbec nic společného, když není vozidlo u nás registrováno...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 3. 2018 11:51

Tím bych si nebyl jistý, pokud on je vlastníkem a auto se nachází v ČR.

-- 3. 3. 2018 11:53 --

.Jelen. píše:
T.E.CH píše:Psal jsi že je na export, tak zase neobracej....nakonec tvoje věc.

Cože? :D V UK jsem dal auto na export, to znamená, že auto bude exportováno z UK do jiný země - tou je v tomhle případě ČR, kam jsem s autem přijel a tady ho používám, už ho nikam dál neexportuju. :D


Tak proč ho nepřihlásíš ?
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 3. 3. 2018 12:02

Hmmm, je to možné.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 3. 2018 12:11

No z tohoto trejdu musí být každý JELEN. :mrgreen:
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod .Jelen. 3. 3. 2018 12:23

T.E.CH píše:Tak proč ho nepřihlásíš ?

Pořád dokola... Vždyť to píšu v příspěvku výš.
Však já to mám v plánu, není to záležitost na jeden den vzhledem k nutnejm úpravám na autě, čekání na objednaný díly, čekání než přijdu na řadu ve zkušebně, návštěva zkušebny, stk,... Hlavně to vzniklo tak, že ona pojišťovna mi dala požehnání, abych na to nespěchal, proto jsem se rozhodl, že to udělám, až bude teplo. Třeba kdyby mi řekli - ok, budete u nás v pohodě pojištěnej, ale musíte dodat údaje do dvou měsíců od počátku pojistky, tak bych to splnil. Ale proč by to říkali, když na to žádnou lhůtu nemají...
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 3. 3. 2018 12:58

Jo ok, to jsem přehlédl....tak zkus Allianz, tam jde pojistka, že to je pojištěné, ale "nejde" s tím jezdit.Teda jde, ale ty platíš 90 % škody a oni 10%. Mají to tak uděláné, aby jsi nemusel dávat značky do depozita. Mám to tak u motorky i u auta.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod .Jelen. 5. 3. 2018 09:54

Takže odpověď od ČKP:
Dobrý den,

Novela zákona č. 168/1999 Sb., platná od 1.1.2018, stanovuje, že každé registrované vozidlo musí být zákonně pojištěno po celou dobu registrace (tedy mimo dobu vyřazení). Vámi uvedené vozidlo registrováno dosud není. Doporučujeme Vám tedy jej co nejdříve pojistit a zaregistrovat.
Za období od listopadu 2017 do dnešního dne Vám žádná povinnost úhrady příspěvku dle výše uvedené novely nevznikla.

S pozdravem

ČKP
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 3. 2018 09:57

dam je imho důležité to "registrované vozidlo" ... to tvoje není registrované.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 5. 3. 2018 10:13

Napiš "své" pojišťovně, ať ti vrátí zaplacené pojistné, když tedy nic pojištěno nebylo.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod .Jelen. 5. 3. 2018 10:19

Však jo, jen jsem si to chtěl nechat potvrdit, abych to měl i písemně. Zítra mi zavolají z pojišťovny, tak to vypovím.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 10. 2018 00:08

Tak jak to dopadlo?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 10. 2018 00:09

Zase sračka?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků